Musicarenje slepih miseva, zaba i gusaka

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zezam se. Tek da lupnem nesto.
...ali, kad malo bolje razmislim, ove zivotinje se stvarno mogu uloviti v. muvom.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ajde pricaj sta si najvece imao na udici! Ako se secas ...
2002 godina kod NITEX-a dok jos nije bilo keja :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Najvece sto sam imao na v. musici je dzukela (pas) od 50 kila, koja mi je stalno dosadjivala plaseci mi ribe pored Nisave, pa sam resio da je malo bocnem. Secam se i smukova od po metar i po, ali pravi dozivljaj je bio sa kapitalnom vidrom u Belom Timoku!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Na sta ti je udario pas???
Molim te podeli to sa nama o veliki Manitu!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Pokupio neku jednodnevku koliko se secam :) Inace bio je rot fajler :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Na krupnog strimera. Recept vam necu dati. Malo li je sto ubadate ribe po rekama, jos samo fali da bockate i kucice! Ali moram da priznam da je borba perfektna. Zamislite, cetiri noge.. kad to jurne cekrk samo pisti!
 

piroman

Senior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
179
Broj reagovanja
0
U kraju u kom sam odrastao postoji raskrsnica koja je nadomak parka. U parku postoje pecine i u njima su ziveli slepi misevi. Lovili smo ih u raskrsnici pomocu velikog granja kojim bi ih mlatili, a "musicarili" smo ih, to jest vabili, tvrdokrilcem zvanim "kokica". Doticne bube su izuzetno spore u letu, i hvataju se rukama ili gornjim delom trenerke, koji se nabaci preko istih, nakon sto su uhvacene, skladiste se u teglu, dok se skupi cca 100 kom, onda nakon sumraka, pocinje "musicarenje" slepih miseva.

Koliko se secam, sav taj lov, u kome je ucestvovalo 20-ak ljudi, je stvorio samo jedan trofej :(
 
Vrh Dno