MUSICARSKI KAMPOVI U JI SRBIJI?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jugoistocna Srbija ima nekoliko mesta pogodnih za musicarski kamp. Lepo bi bilo da se ovog leta bas tu druzimo. Hajde da se dogovorimo kad i gde da se okupimo i da tu postavljamo svoje satore, ili iznajmimo “apartmane” u obliznjim selima. Naravno, najlakse je odluciti se gledajuci mapu, uz preporuku musicara koji dobro poznaje mesta. Pogledajte mapu JI Srbije, uz malo objasnjenja:

PASTRMSKI TERENI

CRNI TIMOK
  Jedna od najvecih krecnjackih reka u Srbiji. Protice na maloj nadmorskoj visini, ali je prilicno hladna, zbog toga sto svu vodu dobija iz jakih kraskih vrela. Izuzetno je bogata hranom pastrmke, a narocito je interesantna u periodu majskih musica. Lovi se krupna potocna pastrmka.

TEMSKA
  Prelepa bujicava, kamenita, planinska reka. Izvire ispod najviseg vrha Srbije (bez Kosmeta) , Midzora. Nazivaju je jos i Toplodolska reka i Temstica. Od izvora do sela Temska naseljena je potocnom pastrmkom. Kanjon Temske je prepoznatljiv po crvenkastim, slojevitim okomitim stenama visine i po nekoliko stotina metara. Pastrmke su prosecne velicine, ali zaluta i poneka krupna (iz Nisave?).

VISOCICA
  Najveca planinska reka JI Srbije. Veoma pogodna za musicarenje. Sam njen izgled obecava obilato prisustvo potocne pastrmke. I stvarno je tako. To je pastrmkom najbogatija “divlja” reka kod nas. Ima i krupne i sitne pastrmke. Redovno se love krupni komadi i to, cesto, na suvu muvu!

JERMA
  Cudna, interesantna reka. Naseljena je makedonskom pastrmkom. To je riba koja se izgledom malo razlikuje od potocne pastrmke crnomorskog sliva, ali ponasanje joj je slicno. Hrani se na slican nacin, samo mi se cini da je halapljivija, poput kalifornijske pastrmke. Naseljava ceo tok Jerme, a narocito deo uzvodno od Zvonacke Banje. Love se pristojni komadi.

KLENOVSKI TERENI

BELI TIMOK
  Izuzetno bogata reka ribom. U bistroj vodi vide se krupni klenovi. Ne samo da su krupni, nego ih ima mnogo. Ljubitelji musicarenja klena tesko ce naci lepsu i bogatiju vodu. Najbolji tereni su od sela D. Zunice (7 km nizvodno od Knjazevca) pa sve do sastava sa C. Timokom kod Zajecara.

NISAVA
  Najcistija reka ove velicine u Srbiji. Prelepi veliki virovi sa cistim, zatravljenim prelivima, poput velikih pastrmskih reka Engleske ili Istocnih SAD. Sve njene pritoke su ciste planinske reke (Jerma, Visocica i Temska). I u njoj ima pastrmke, premda je retka, ali i izuzetno krupna. Primerci od 2-4 kilograma redovno se love varalicom. Medjutim, Nisava je najinteresantnija za musicarenje klena. U ovome ce uzivati ne samo klasicni musicari- klenarosi, vec i oni koji vole musicarenje u brzacima u kojima nisavski klen, poput pastrmke, rado obitava. A mozda na musicu namenjenu klenu izroni i neka pegava, zubata “mecka”?!
 

Prilozi

  • Mapa j-ist Srbije.jpg
    Mapa j-ist Srbije.jpg
    64,8 KB · Pregleda: 912

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Mnogo je pametno ovo sto si napisao Mix!
Lucky ili pinuj ovu temu da bude sticky ili je daj u Clanke!
Stvarno dobra ideja da se organizujemo! Skupimo ekipu sa musicarenje.org i svi na vodu. Napravimo jedno lepo druzenje i razmenu iskustva...
ja sam ZA!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
APSOLIUTNO FANTASTICNA IDEJA!! Mislim da bi jedno ovako fino druzenje bilo prava stvar za svakog iole ozbiljnog musicara. Iako nazalost necu moci da ucestvujem ovog leta, nadam se iskreno da ce se ovako nesto ponoviti i iduce godine.
 

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
masteru ala vera ovakvo objasnjenje terena sam i zeleo da vidim posebno nama novopecenim musicarima mnogo znaci. Hvala i dr. stvarno bi trebalo ovaj post staviti u clanke!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ova ideja je sjajna i cim budu precizirane cinjenice oko ogranizacije ide na naslovnu stranu!
Naravno da se ja podrazumevam u ovoj akciji!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
PREDLAZEM SLEDECE:
1. Kraj maja- Crni Timok (majska i krupne p. pastrmke u krecnjackoj reci)
2. Prva polovina juna - Visocica (najbogatija pastrmkom raznih dimenzija)
3. Druga polovina juna- Jerma (krupna makeddonska pastrmka)
4. Ppva polovina jula - Beli Timok (najbogatija reka klenom)
5. Druga polovina jula- Nisava (velika a cista klenovsko-pastrmska reka)

Ovo su su najbolji periodi za musicarenje na ovim rekama. Organizujte se, pakujte satore i vrece i napravicemo kamp.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Predlazem:
Od 1.juna prestaje lovostaj lipljena i mladice. Odlicna prilika da se skupimo na Drini. Od prilike ce tada biti i manifestacija "Dani mladice" na kojoj je prva nagrada okarakterisana sa 200 000din. Ujedno odrzava se i takmicenje u fly fishing-u. Drina je prava reka za skup. Jer se tada skupljaju musicari i varalicari iz citave Srbije iz inostranstva (Crne Gore, Nemacke, Francuske, BiH, Slovenije...), prilika da se razmene iskustva i ponesto nauci. Za sve koji nisu takmicarskog duha, mogu dane provesti loveci lipljena klasicnim musicarskim priborom jar je to vreme kada se mogu loviti krupni primerci do 50cm. Za one sa malim budzetom ovo i nije neka investicija jer je proslogodisnja upata za 3 dana bila samo 10eura, "Gde to ima?"-Ima na Drini. Pa ko voli nek izvoli!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ukoliko nekome i neodgovara ovaj period mozemo se dogovoriti da napravimo svopstvni skup, da se druzimo i razmenimo iskustva, okrenemo neko janjence i super! A sto se tice prenocista satori vam nisu potrebni izuzev ako neko voli da spava po njim, prenociste u kafanama pored reka prosle godine je bilo 150din (dzabe)+gazda Mladjo(vlasnik jeden od kafana) je tu dok mi pecamo da nas iznenadi sa ribljim specijalitetima. Drine je puna razne ribe. Lipljena ima dosta ali ce ga biti jos vise jer je zabranjen lov na tirolsko drvce i slicne rekvizite. Skobalja ima ko pleve ide na travu najvise (komadi do 2-2.5kg su prosek), ima mladice ali za nju treba poznavati reku ko svoj dzep. Mrene ima dosta skoro ko skobalja, krkuse su ko pivske flase (jer ih niko ne peca) na rostilju su ekstra, ima i Drinske pastrmke (to je mutirana potocna pastrmka izgubila je crvene peckice), Drinskog sarana(Jeza), klena i preko 3kg. Od ove sitne ribe ni sam ne znam sta ima, ima svega. Ovo je jedina reka koja ce u momentu da ugosti i nekoliko stotina ribara a da ostane netaknuta. Pozdrav svima!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Drinu treba staviti kao posebnu temu! Doci ce ekipa Musicarske sekcije Nisa. Odlicna je ideja, ali ovo se zove: MUSICARSKI KAMPOVI U JI SRBIJI.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
I ja bih vam se vrlo rado pridruzio ako ispishkim ovaj kamen iz bubrega na vreme! :-x
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da li je došao trenutak da ostvarimo ovu zamisao od pre dve godine.
index.php
 

L1ch

Junior member
Učlanjen(a)
04.02.2008.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nish
Odlicna ideja, veoma korisna za novopecene musicare (kao sto sam ja) da nauce terene i pokupe iskustvo od iskusnijih musicara. JA SAM ZA
 
Vrh Dno