Muva od pera orla krstaša

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
mix zamolio me Miko Maras da te pozdravim i da ti kazem da pogledas zadnji broj ribolova izasao mu je clanak o novoj muvi sto je radio od pera orla krstasa evo i slike danas sam je slikao kad sam se vidio sa njim jednostavna a mnogo dobra muva kolko vidih ima rebra po tjelu ludilo jer je pero od krstasa sa jedne strane citavo cupavo ali bas sitne cupe jedva vidljive ali kad se skvasi onda dodju do izrazaja j samo sto se ne vide na slici bas najbolje jebiga bijela muva pa sjaji na slici nisam je uspio bolje slikat a nisam blic koristio e kad blic upalim tek se onda nista ne vidi.

poz
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hvala Miku Marašu na lepom pozdravu. Muva je sasvim OK, ali je treba probati u praksi. Pogledaću "Ribolov".
Pazi, Asader, ljubitelji ptica nas odavno imaju na oku. Znam da Miko nije odstreljivao retke ptice, već je pronašao odbačeno pero ili neki preparat. Orlovi su retke ptice i ako nas ornitolozi optuže da ih čerupamo, propali smo  :doh:.
Pozdravi Mika i reci mu da nastavi da eksperimentiše sa novim materijalima i tehnikama, jer se samo tako može doći do savršene imitacije  :tbumb:.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
hahahaha nije jos toliko zastranio da ubija orlove pogotovo krstase vec se vracao iz niksica i na izlazu iz tunela sozina vidio uginulog orla pored puta pa se bacio na njega ka lesinar i uzeo 10-ak pera krilnih od po 70cm duzine ali su mu se navadili pa ko god dodje uzme pero za ukras jer su prelijepa pera jedna strana je crna skroz a druga bijela tako da ni on nema jos mnogo jedno mu je ostalo mislim.

a za praksu on je to pero probao jos ljetos i imao je par finih pastrmki na tari kao i na moraci na ovu muvu samo sto nije nikom govorio od cega je pravi .
 
Vrh Dno