Muve fravoriti za jun 2007!

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odličan naslov!
Moji favoriti su:
Mayfly, Last View, Bambula, Red Spinner, Orange Spinner, Brown Sedge, Potamophylax randjis, BH Hares Ear, Mayfly nymph
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Professor, Elk Caddis (pheasant, tan & brown bodies), Pale Morning Dun, Yellow Quill, po slovenacki vezana velika zuta kamenjarka, Orange Spinner, Red Spinner, Red Quill, Pheasant Tail... :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
veče jednodnevke (vezane od #14 - 10, mada najvise forsiram #12) u bojama brown, olive, gray, ginger, red i orange...i naravno velika masjka. Klasicno vezane i parashut varijante. Naravno tu je klinkhamer olive, gray, Edwards bluebottle i lt special. Bez slo šaša se naravno ne ide na vodu  :) Kafena buba i bambula sa nogicama od jarebice. To je osnovno kod mene po pitanju suhih. NImfe kao i obicno, fazanov rep, zecije uvo pa ostale  :) Od mokrih north country spidersi; crni, brown i olive pa ostali po vrsti. I onda kada se smrkne jači predvez i recimo nekakvog crnoga ili žutoga woolly bugera ili crnog zonkera sa srebrnim stomakom  ;)

to je moj "uži" izbor!  :)
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ako uspem ovog juna (tj. ove godine) da izadjem na vodu bice to sigurno bambula i eventualno BWO.
 
Z

Zakula

Guest
Ovo su moji favoriti,suve muve,koje cu da koristim ovog juna najvishe,kada je u pitanju pastrmka!
 

Prilozi

  • Junske suve muve.jpg
    Junske suve muve.jpg
    135,5 KB · Pregleda: 600

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Mixmaster je napisao(la):
Sta mu ovo dodje?  :-\

Mr.Zakula bravo za izbor.
Btw, ovaj i naredni mesec su moji omiljeni za klena. Tako da cu se sada orijentisati samo na klendziske / suve muve. Bambula i red tag u svim mogucim varijatetima su moji favoriti.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ljudi, ja ovaj period zovem MAYFLY TIME!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Danas su pastrmke u Moravici bile probirljive. Dosadile su im bead head nimfe i povlačenje kroz virove. Mala je i bistra voda. Predveče nije bilo krznokrilaca i najbolje je radila u rano popodne i to, na Olive Dun, na broju 16. Na to sam lovio sitne pastrmke i morao sam da spustim mamac na dno za one "pristojne".
Mayfly Nymph se najbolje pokazala, jer je još uvek aktuelna Ephemera danica.
 
Vrh Dno