Na šta oće kad ni na šta neće?

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ako ima masovnijeg rojenja sedža (a u ovo doba godine mora da ima), ako voda nosi napuštene košuljice, ako riba agresivno lupa tik ispod površine, a povremeno se čuje onaj čudan zvuk k'o kad otvaraš pivske flaše  :D, onda nema dileme, lipljan krka pupe u izdizanju.

Uz zelenaša se provuče i onaj manji sedž, krem telo i oker-braon krila, taj nam je krv pio na Limu.

Ova muva koju sam okačio gore je suva, kod nje nema potapanja, mada sam je nekoliko puta uvukao u film ili zategao da zapara malo površinu i dobijao ribu. Donela mi je dosta lepih riba uključujući i ovu 48-icu, početkom novembra (!)

Rojile se par dana neke zaostale Hidropsihe...
 

Prilozi

  • lipljan2.JPG
    lipljan2.JPG
    191 KB · Pregleda: 334

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Konto sam da je muva pod uglom,,košuljica pod vodom a cdc da drži gornji dio.
Sada sam 100% ubjeđen da je njih jeo  :tbumb:
 

vangraff

Junior member
Učlanjen(a)
20.05.2015.
Poruke
84
Broj reagovanja
61
Male mušice neće ni da pogleda. Imao sam solidnog  uspjeha nekoliko kilometara uzvodnije, ito na imitacije velikih jednodenvki. Sad su se još počele masovno rojit žute kamenjarke i crni veći sedževi. Na njihove imitacije neće. Voda nanosi dosta košuljica sedžava i velikih jednodnevki. Ne znam šta točno riba kupi ali najčešće se pojavi na vodi krug bez štrapa, ko da se riba okrene prema dnu prije prije površine vode pa i ne izviri. Ili nekad napravi nekoliko takvih krugova zaredom na vodi pa pričeka nekoliko minuta pa opet nekoliko zaredom.
I kad me vidi i kad me ne vidi svejedno neće :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Pa onda lepo ko sti mm kaze pup resava stvar
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Ako bas nece pa nece... onda promeni taktiku.

Ne imitiraj.... izprovociraj  ;)

http://midcurrent.com/techniques/unmatching-the-hatch/
 

ermedin

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2012.
Poruke
255
Broj reagovanja
0
Ako nece.. probaj na plovak  :D :D . ..  Kad me nece .. ja to bas volim. Isprobam sve muve jer nikad ih ne bi probao kad radi samo na jednu.  :hammer: :smoke: :D :D ;)
 

vangraff

Junior member
Učlanjen(a)
20.05.2015.
Poruke
84
Broj reagovanja
61
Proba sam na tirolca i plovak - opet ništa. Na varalice mi je spalo preko petnest dvajes komada sigurno, nijednu nisam izvuka. Bitno mi je da uvatim na bilo koji način jer sakupljam uzorke za genetsku analizu.
 
Vrh Dno