naj lovnija 1. marta 2009 ?...

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
hajde da razmenimo iskustva.za to valjda i sluzi forum? sa kojom muvom ste zapoceli ovu sezonu?koji su vam bili favoriti , a koje su se pokazale na terenu?
otkrivajte tajne favorite  :yeswink: ,sigurno imamo puno jedni od drugih da naucimo
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Famozni je napisao(la):
Hajde pucaj prvi.... ;)
pa kad nece niko....vidim svi gledaju temu a niko ne pise? :doh:
reka je bila bistra i veoma hladna . prvo sam po ulasku u vodu prevrnuo dva kamena i pronasao larve kamenjarki i Hidropsyche.logican izbor bio je zecije uvo u tamnijoj prirodnoj i maslinastoj boji.zamlacivao sam se  pretrazujuci virove jedno sat dva.ali bez uspeha.vec sam pomislio da nema vajde pa resih da probam muvu koja je bila dobra prosle sezone(ali dosta kasnije).okacio sam ORANZ PERLU.i nastavio da riljam virove.ali nista!! u pauzi izmedju dva vira detaljnije sam pretrazio brzak.i na moje zaprepascenje :doh: udarac!!tada sam napravio lepu seriju riba , ali ni jednu u viru??!!
odmah sam javio telefonom drugaru da isto pokusa.
nisam se toliko nadao ovoj muvi koliko drugima , pa sam u kutiji imao samo dve.jos jednom na delu se pokazao marfijev zakon ,i iz nekoliko zabaca sam obe pokidao :doh:
alternativa je bila martovka u spider varijanti , ali sa mnogo losijim rezultatima :yeswink: zec nije uradio nista iako sam se uzdao u njega zbog uslova na vodi.
NA MOJOJ RECI DOBITNA KOMBINACIJA JE BILA ORANZ PERLA I BRZAK
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
kao i svake godine fazanov rep, pa onda sve ostalo.........
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
bogi,daj malo detalja ....veoma me interesuje sta ide na josanici jer planiram ubrzo da je posetim.  :tbumb:
mozda se i sretnemo na reci  :bye:
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
sasats je napisao(la):
bogi,daj malo detalja ....veoma me interesuje sta ide na josanici jer planiram ubrzo da je posetim.  :tbumb:
mozda se i sretnemo na reci  :bye:
ne znam kakvi te detalji interesuju.........
 

beba

Junior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
26
Broj reagovanja
1
Zecje uvo,fazanov rep ali sa mesinganom perlom,klasika .U principu mislim da glavnu ulogu igra perla,zbog zamucenosti prolecnih voda.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
da li je moguce da smo samo nas trojica musicarili u nedelju!!?? :doh: nemoguce  :yeswink: ne razumem zasto drugi kriju na sta su pecali ?? ???
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Evo ja da se pozalim  :) kiler - nista, "obrijane" nimfe - nista, samo neka varijanta zecjeg uva sa glavom i to nije bila moja nimfa vec sam je dobio na revers :D . koliko sam uspeo da primetim, bitno je bilo da nimfa ima zlatnu glavu i da bude cupava. Neke nisam posteno ni testirao (izvedeno od testis), jer se desavalo da zakacim za neko podvodno rastinje vec u prvom-drugom zabacaju, a posteno sam pretresao kutiju. Od mene toliko
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
306
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Evo mojih iskustava od nedelje. Kao i sasats pokusao sam u dubljim mirnijim delovima sa zecijim uvom i sa gamarusima ali bezuspesno. Posle njegove dojave da je imao ribu u plicem i brzem delu sve je krenulo drugacije. Na predvez sam stavio mekonogu martovku (moze se videti  u temi danas sam vezivao) uradjenu od antrona u boji martovke za telo i zecije uvo za grudi, sa nogama i repom od ledjnog pera jarebice i to je bila dobitna kombinacija. Medjutim potpuno bistra voda je polako pocela da se muti od otapanja snega pa sam presao na princa koji se takodje dobro pokazao. Sve u svemu daleko iznad mojih ocekivanja. 
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Na Moravici u nedelju je bilo interesantno. Riba je bila u dubljim i mirnijim virovima, pri samom dnu tako da je veću ulogu imalo otežanje. Zato i ne mogu da izdvojim neku muvu posebno, dobijao sam ih na zečje uvo, fazana, martovku i slične varijacije. Zajedničko im je to da su na udici F15 #10, otežanje zlatna tungsten glava plus olovna žica. Dakle, ko što reče jedan iskusan mušičar, ne hvata ribu nimfa, već otežanje. :)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Samo sam na dva vira bacao. Probao sam killer buga/nista. Otisao sam poprilicno ne pripremljen pa sam imao malo nimfi za kombinovanje. Dobio sam jednu na neku narandzastu sa otezanjem od tungstena.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Evo imam i ja nesto da izjavim za dnevnik...
Kod mene su stvari kao po obicaju isla kontra nego kod ostalih,Bug je isao po virovima i zabelezio samo dva spadanja,nakon baga dosla je i kamenjarka sa  kojom sam se igrao u najacem brzaku i tu dobio jednu lepu pastrmku i imao jedno spadanje....
--Terzo stavljaj snimak---
Znaci nema pravila sto se mene tice..... :'( :'( :'( :'(
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
ukljucio bih se rado u ovu zanimljivu temu,ali kod mene sezona pocinje tek u aprilu :doh:

Inace,tada vec mogu loviti suvim muvama.
 
Vrh Dno