Najbolji štučiji strimeri

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pripadnik sam ff mislenosti kako je sama prezentacija i vođenje važnija od same imitacije ("muve"/"fly"). Ipak moram priznati da nije uvek sve tako crno ili belo. Ipak i imitacija mora biti dobra i boja prava. Svi več manje više znamo glede boja da na zamučenoj vodi ili tamnijim mestima koristimo svetlije ili drečave strimere i obrnuto. Ipak i ovde nekada postoje izuzeci. Nađe se tu i tamo strimer koji lovi skoro uvek, ako ga pravilno vodimo i prezentiramo. Evo strimera sa kojim najuspešnije lovim štuke od proleća pa sve do sada. Mutna voda, tamniji delovi vode, tu je pokazao največu efikasnost. Ali iu bistroj vodi nije mnogo zaostajao. Često menjam strimere i ne forsiram samo jednoga. Isporbavam expermentišem. Ipak sa ovim sam bocnuo i izvadio mnogo štuka. 5minuta sam imao jednu od 1m+, izvadio jednu 0d 72cm, par od 60+ dosta od 40+ i 50+. Sa crnim sam imao isto lepe uspehe ali i sa crveno belim. Ove godine sam izvadio preko 50 štuka strimerom (i sve i jedna je vračena   :D ). Ipak, kako več napisah,  sa ovim sam polovio najviše ne glede na doba dana, bistrinu vode itd.

Urađen je od drečavo zelenog i naranđastog perja (strung roaster saddles - wapsi), Krystal flash, lead eyes. Glava je crvena i zaštičena epoxyjem. Ipak sam na ovoga stavio zaštitu jer mi dojadilo menjati oštečene predveze a i posle susreta sa štukom od 1m+ sam odlučio koristiti zaštitu. Ne bih da mi zbog gluposti ode kakva ogromna štuka.  Zamislio sam se malo i postavio si pitanje: šta ako dođe štuja od 120cm i pregrize predvez? Kod mene na jezeru živi mnogo zelenih pegavih nemani i treba biti spreman. Zato i bacam samo ogromne strimere. Ovaj je dugačak 18cm a imam i malo duže  :lol:

Ovoga sam uradio slično kao što se rade Clouser Minnow strimeri, ništa posebno, čista jednostavnost.
main.php


Imate li vi kakvog favorita za štuku?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
spremni za ovu sezonu ...

by Dario

 

Prilozi

  • strimeri 1.jpg
    strimeri 1.jpg
    84,7 KB · Pregleda: 407
  • strimeri 2.jpg
    strimeri 2.jpg
    98,2 KB · Pregleda: 381
Vrh Dno