Najdrazi ulov

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Teska tema. ja bi ovu na pismenom iz srpskog (hrvatskog, slovenackog...) u srednjoj skoli izbegao. Kako se odluciti za najdrazi ulov, ali ipak mora da i mate neki koji Vam je posebno drag!
Meni je posebno draga pastrmka od 800 g iz Visocice. Evo male price...
Dorbo sam poznavao to mesto. Mala plaza, sa palom vrbom preko puva, koja je smirival;a brzak i pravla fin vir. Kraj jula, negde oko 17 h. Ja se priblizavam mestu, lagano, pazeci da nijedan kamen ne sutnem. Dolazim na obalu reke i imam sta da vidim riba se javlja na povrsini, idealno. Za one koji neznaju a citaju predhodne postove ja a i vecina Nislija koristi izraz bucka, kao sinonim javljanja na povrsini.
malo po malo nesto klopa insekte. Srce mi je stalo, sedeo sam nekoliko minuta i pusio. Bio sam isuvise blizu, na svega par metrara i znao sam da me greska moze skupo kostati. Vezao sam red spinnera i na prvi zabacaj ulovio jednu ispod mere. Pazljivo sam je oslobodio od udice i jos pazljivije se spustio nekolko metara nizvodno da je pustim. Nisam zelio da mi poplasi mesto. Opet sunjanje, cm po cm do mesta i bacaj muvu. Jedan, drug, treci nista. OK menjaj muvu, jedna druga, treca nista. Sve ih je bilo manje za kombinovanje, kao i cigareta u pakli. A bucka ko blesava. U dnu kutije ugeldao sam neku muvu slicnu BWOu. maslinasto telo, ali noge i krila od braon petla. Prvi zabacaj, tras. kontra, tu je. Ludilo. bezi po viru, meni srce radi ko blesavo. I nakon par minuta prihtavtio sam je. Bila je to najveca pastrmka koju sam do tada ulovio. Bio sam mlad i poneo sam je. Secam se da sam je proneo kroz selo i da su me zadivljeno gledali, a mom tada mladom mozgu to je prijalo. Uvece su dosli Daca i Gale i morali su da se upoznaju sa najvecom pastrmkom koju smo uopste ulkovili svih tih godina....e mladost ludost. Davno je to bilo, niti smo imali fotoaparat, niti kuca za sta da nas ujede, tako da slika nema!

sledeci  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Uf teško bre laki....teško! Iskreno kada se zamislim najdraži ulov je bila moja prva riba ulovljena muvom a to je bio Jaz. Svi ste čuli tu priču mnogo puta. Tada mi je srce htelo da pukne od radosti. Prva pastrmka je isto imala nešto posebno i to beše potočara od 45cm, sečam se kako sam ju pregledao i snimio mobitelom i posle sam tu fotografio gledao ceo dan  :D, sada kako ciljano lovim lipca svaki mi je drag i ne mogu se nadiviti šarama i onoj leđnoj peraji...kako volim potočne volim i divlje kalife  da pogledam, da vidim onu lepu bočnu dugu ali najdraži ulov je bio onaj prvi  ;) prva radost koja se ne zaboravlja tek tako :)

 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ako izuzmem glupog, alavog soma od 1.90 koji je isplivao iz Drine pri porastu vode sa sesirom i stapom, moj jedini ulovljeni drinski lipljen sasvim prosecnih dimenzija (28 - 9 cm) mi je poseban ulov, jer se samo tad javio tog dana na tom mestu, zakacio sam ga na svoju vrljavu Red Tag muvu prepoznatljivim "snadji se" casting stilom na 20-ak m daljine, regularno sam ga izvadio (a ludovao je lepo i u daljini) i skinuo s udice, a ekipa s kojom sam bio gledala me je kao da mi nije dobro, jer sam bio dosao da lovim liplena PRVI PUT! Poneo sam gs (+ 25 cm SL), jer su mi ruke mirisale na LUBENICU od njegove sluzi i zeleo sam da deca vide tu ribu.
Sa druge strane, najdraza mi je svaka pastrmka + 30 cm koju uhvatim i vratim, a koja mi neki sledeci put na istom mestu udari. Verujte mi, takve su retke.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Nazalost nisam vukao na musicarskom stapu neke velike ribe. Najveci ulov mi je saran od blizu 3kg na chekaroshki sistem pa onda stuka od 2.5kg na varalicharski pribor. Verovali ili ne najdrazi ulov na mahachu mi je grgec od pola kile ulovljen na barama blizu Nisa. :) To mi je bila prvi grgec u zivotu i bio sam odusevljen ribom. Josuvek pamtim svaki detalj vezan za taj ulov.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Dok sam bio tinejdzer letnje raspuste sam cesto provodio u vikendici na J. Moravi. Moji svalerski geni  :smoke: mi nisu dozvoljavali bas uporan i cest ribolov (ali sam zato uzivao u bludnim radnjama lokalnih seljancica  :amore:) tako da sam se dugo zadovoljavao beovicama. Jednom prilikom je komsija Miki doneo iz Morave soma od 7+ kg  :drool:. Odmah sam se pokupio i sledecih 7 noci sam cekao soma pokraj reke  :lud:. Naravno da se to nije dopalo mojoj tadasnjoj seljancici pa je resila da svoje bludne radnje poveri jednom mom neprijatelju sto me nije mnogo potreslo ali mi je bilo za nauk :drunk:.

E da sam tad uhvatio kojeg soma to bi mi bila sigurno najdraza riba, ali posto nije ni pipnulo najdraza riba mi je ostao prvi karas od 15 cm i jedno 50 gr. koga sam uhvatio na moju germinicu od 1.5m na dubini od 2.5m  ::). Bio sam klinja i od radosti sam trcao sa karasem u rukama kroz naselje i pokazivao ga svima.

Ponekad mi se vrati onaj osecaj, i miris glista i strma obala i tada pozelim da opet imam 10 godina ....
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moj najdraži ulov je makedonska pastrmka, koju sam ulovio osom-bambulom, u Nišavi, na teritoriji grada Niša(!). Nije bila velika ali sam je sat vremena posmatrao sa uživanjem i sve vreme se smejao, iako sam bio potpuno sam!
To je jedini moj ulov koji sam objavio u novinama, poput Ribolovačkog Magazina, Ribolova, Narodnih Novina i Večernjih Novosti. Čak sam sa tom pastrmkom gostovao i u jednoj TV emisiji na NTV.
 
Vrh Dno