"Najlaksa nimfa"

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Drugari interesuje me koja nimfa nije toliko ''komplikovana'' za vezivanje,dajte slike,predloge...moze i sbs naravno  :lol:
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Nije losa,ja sam probao zecje uho da napravim,pa su mi rekli da je ona za pastrmku,a ja u Leskovac nemam di da fatam pastrmke,pa preferiram neke za klena  :hammer:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Vecina muva imitira nesto iz prirode. Insekti ne znaju sta zivi u vodi, pa lete okolo, a ribe ih jediu, klenovi, bodorke, pastrmke.... vezi ove dve predlozene muve u par velicina od svake i pokrio si potrebe za vecinu situacija. Uz par modifikacija poput narandzastih grudi, tungstena raznih boja....eto jos vise pokrivenih situacija. Pod jedan imaj ih u raznim tezinama, pa velicinama. Bitno je da ubodes zonu hranjenja, ostalo su najcesce skoro pa nebitni parametri
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
A jel dejstvuju one u jesenjem vremenu,nisam ih probao,probao sam na mrava od policelona,ali na nimfu jos uvek nisam...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Za klena veži Wooly buggera i miran si!
Stavi opterećenje prema jačini štapa i kanapa,sve zavisi koliko možeš da baciš.Ovo će da jede 100%.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
woolly bugger je jedna od najuniverzalnijih musica na svetu....velicinu, boju I tezinu prilagodjavamo ribama koje lovimo I takodjer terenima. Od okeana, mora, jezera, bara, reka do potoka ta muva je sve to prelovila I uspesno se upisala.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Panteru deluju one 365dana godisnje samo ako nadjes ribu. A wooly bugger je jedna od boljih muva takodje
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Jel' drugovi,a sta mi od materijala treba da bih je vezao?
Cini mi se,ako ne gresim,da ovde ima dlake veverice...jel to ovo ?
woolly-bugger.jpg
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Rep marabu pero,rebra neko mekše pero,tjelo može od svega a najlakši je šenil.Podtjelo olovo a možeš i tungsten glavu.
Kucaj na jutjubu i dobićeš sve od materijala do toga kako se pravi.I vidjećeš prezentaciju.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
tommylee je napisao(la):
Rep marabu pero,rebra neko mekše pero,tjelo može od svega a najlakši je šenil.Podtjelo olovo a možeš i tungsten glavu.
Kucaj na jutjubu i dobićeš sve od materijala do toga kako se pravi.I vidjećeš prezentaciju.
Razumem,druze Tomy,primljeno k' znanju!  :tbumb:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Evo jednog nacrtanog dela sbs-a, jedne "lake" nimfe.
 

Prilozi

  • sbs.jpg
    sbs.jpg
    104,6 KB · Pregleda: 245

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Zahvaljujem na slici Strelce,napravio sam malopre jednu na tom principu,samo nemam mogucnosti da je ubacim u komp  :'(
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Napisao sam pod navodnicima "laka" ali ovakva nimfa je sve samo nije laka, prilično je nepotrebno komplikovana. Koliko ti je vremena trebalo da je napraviš?
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
stavio sam isperke iz fazanovog repa pa ispod njega bakarnu zicu,telo napravio od paunovog pera,onda stavio opet isperke fazana,preklopio i tako,neumem da ti opisem,nadam se da cu do veceras sliku da ubacim...a trebalo mi je desetak minuta otprilike...  :lol:
 
Vrh Dno