Najukusnija riba

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Posto smo vec poceli kod druga Marica da caskamo o tome koja je riba najukusnija,rekoh da otvorim temu,posto slicne nema,pa da ovde razglabamo o tome...ako se slazete ?  :)
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Ako sam promasio kategoriju,zamolio bih administratore ovim putem,da temu prebace u odgovarajucu kategoriju! Hvala
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Pod jedan moRa da je sveza. I po mogucstvu divlja riba iz sto cistije reke. Sve ostalo je stvar ukusa, nacina spremanja.... ima pacijenata koji bi i smudja ili pastrmku upropastili
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Meni je recimo u prelepoj uspomeni ostala jedna stuka od 3kg iz kanala DTD spremljena na talandari i domacoj svinjskoj masti letos. Jebote sad mi nije dobro kad se setim :hammer:
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Ja tako klenove spremam,na talandari,zejtinu,malo uvaljam u brasno,i udri!  :yeswink:
A stuka dobro dodje u marinatu,da malo smek,bar meni  :lol:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Pastrmka al divlja. Moze i kalifa al da je pobegulja iz ribnjaka... iza nje mi je smudj, stuka iz smudja, klen, som... krap suseni.....e da i jegulja je u bica. Ko nije probao to sto pre da uradi.... mada sto kaze bojan. I od momenta zavisi....
 

vladan

Junior member
Učlanjen(a)
24.05.2008.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Sto neko rece riba i to divlja iz sto cistije reke ...
Na primer riba iz Vlasinskog jezera je predobra i to bilo koja ... Cak i karasi koji vaze za ribu koje zivi i hrani se u mulju su sa vlasine izvrsni ...

A sto se tice mog nekog suda ide ovako
1.pastrmka (bilo koja da je divlja samo )
2.smudj
3.grgec (al veliki)
4.linjak
5.jegulja(za rostilj nema bolje od nje )
stuka na primer meni nije ukusna a som i saran moze al samo divlji i to da su iz neke bas ciste reke recimo Drina ili nekog cistog jezera kso Vlasinsko i to ne veci od 2/3 kile.



;-)

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Ovo uporedjivanje je''mrtva trka''. Simpson i ja se umalo posvadjasmo sto sam ja branio  ''cast'' klenu i svrstao ga je Boki medju babuske . :doh: :D. Bila ge jaka tema''gastronomska vrednost...'' gde sam ubedjivao Bokija da nisam socijala vec iz gurmanske i ugostiteljske poznate porodice,a da je klen iz svake vode drugacijeg ukusa pa cak i i god. doba.
Za klena je glasalo puno ljudi sto me je radovalo jako. Oholi je u pravu za ''divlje vode'' i ''divlje ribe''. Pa i brdskih potoka u dubokom ulju  i potocna mrena i krkusa i klen znaju da budu  poslastica. Karasa pamtim sa rostilja ,Dunav,mesto Ram i bio je stogod :tbumb:. Pamtim i stuku iz Z. Morave 5 kg,perverzijaaaaa a i somica 5 kg iz V.Morave :drool: Smudju kapa dole ali bandar mi je nezaboravan a kupovao sam ga non-stop od dunavskih alasa doksam putovao stalno a njihove zene me naucile kako se cisti za 5 sekundi,i alasi ga stavljaju ispred soma a prodaju  jeftinije ipak.
Morsku ribu necu pominjati a i tu imam iskustva bas uvezi mrndze :yeswink:. Ukusi su zaista raliciti i izlizano zvuci,neko pomenu skusu,da za mene jedan obrok sa rostilja a sutra bi mi bila muka. Kuvari na moru skusu  svrstavaju  u dno dna :(.

Kaosto sam ranije pomenuo gljive,za mene  je vrganj na 7. mestu a neko bi dao  dupe za njega :D. Ima vestih alasa koji na talandari umeju i bucova da spreme da ne znas dal je smudj ili bucko :naughty:
Na zalost kod nas se riba slabo koristi u ishrani (cast izuzetcima ), i retki su vesti spremaci ribe. Riblja corba nije tema,ali moj pokojni otac je bio takav baja da su pred takmicenja dolazili po savete a cesto su ga dizali  sa stola u sred rucka u rib. restoranu da ga kuvari pitaju za neke cake jer stizu npr. ''neke'' face na specijalitete neke.
Posteno na vodi,idu praznici :D :bye:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Mafke koja je fora za ciscenje grgeca?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Meni je ovakav redosled.

1. Mlado Sumadijsko prase :)
2. Smudj
3. Deverika
4. Stuka
5. Keciga

Male riba tipa krkusa, bandar i res spremljene ribe nisam nabrajao jer to spada u cips i grickalice a ne prehranu. Lipljana nisam probao, niti cu.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Da izjavim i ja koju za dnevnik.....

1. Pastrmka - sve vrste
2. Losos dimljen, divlji upecan u BC Kanada, cesto ga dobijamo
2. Grgec i Smudj
3. Limska i Drinska potocna mrena (krkusa) - iznad 20cm jer takvih tamo ima mnogo
3. Lipljen (ali samo svez)
4. Drinski skobalj i plotica, izdvajam ih jer samo iz Drine ove ribe imaju poseban ukus
5. Klen
6. ostale kosljoribe
7.
8.
9. Saran ili muljara


Oholi, odes u obliznju pcelarsku radnju i kupis viljusku za otvaranje ramova sa medom, pogledas ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=43Ftp1CAuBM

I viljusku koristis da drzis ribu da ne mrda. Najbolja stvar koju sam ikada koristio za filetiranje riba, obicno mi se migolji, sa ovim ne!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
black panther je napisao(la):
Posto smo vec poceli kod druga Marica da caskamo o tome koja je riba najukusnija,rekoh da otvorim temu,posto slicne nema,pa da ovde razglabamo o tome...ako se slazete ?  :)

Postoji tema vezana za ovu tematiku http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=4677.msg99542#msg99542 tako da dalju priču nastavite tamo.

Pantere, pretražuj forum koristeći dugme PRETRAGA ili ako imaš vremena čitaj redom.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Gospodine Ivane,izvinjavam se na mojoj brzopletosti!
A temu sam trazio pod drugacijim nazivima,hvala na pomoci!  :tbumb:
P.S. Sta ce biti sa ovom temom?  :bye:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno