Napravimo najbolju žutu kamenjarku na svetu

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Olenjio sam se. Retko pravim muve. Upao sam u fazon pronalaženja materijala, kako novih, tako i onih koje skupo plaćamo u mušičarskim trgovinama. Pre neki dan nabavio sam specijalan materijal za krila insekata. Otkriće je fantastično! Niti od sjajnog polipropilena, retko upletene. Tanke, mekane, a jake. Najjače. Upaljačem se oblikuju krila i tako se ujedno i ojačaju krajevi, pa postaju neuništiva. Ne znam da li postoji ovaj materijal u dosadašnjoj mušičarskoj praksi. Ako ste ga već videli napišite kako se zove, ako ne, moraću sam da mu dam ime.
  Evo i dve slike žutih kamenjarki sa ovakvim krilima. Telo muve je od policelona, a nožice od nekih isperaka. Nije loše ni telo i noge, ali to ću poboljšati. Treba obratiti pažnju na materijal od koga su napravljena krila. Meni izgleda super, a vama?
 

Prilozi

  • Isoperla grammatica new wings.jpg
    Isoperla grammatica new wings.jpg
    12,9 KB · Pregleda: 207
  • Isoperla grammatica new wings 1.jpg
    Isoperla grammatica new wings 1.jpg
    17 KB · Pregleda: 194

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Zanimljivo, moja od foama isto ima slično telo samo mora još da slikam :)

Kakav je to materijal za krilca? Mnogo me zanimaju ti materijali, inace ja sam sada pao u foru Wonderwings-a pa sada experimentiram sa time.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo opet jedne zute kamenjarke sa ovim specijalnim krilima. Bice jos reci o njima.
 

Prilozi

  • MIXMASTER- Yellow Sally with special wings.jpg
    MIXMASTER- Yellow Sally with special wings.jpg
    18,8 KB · Pregleda: 227

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
Ovaj materijal za krilca ima da se kupi u T.C Kalca u Nisu, kada udjete na glavni ulaz, prvi hodnik desno, kod knjizare 5m levo i tu ste.Taj materijal nije nista novo(iako Mix opet pokusava da se kiti tudjim perjem i proglasava nesto kao svoj izum), provalili su ga moj drugari Vranjanci jos pre jedno pet godina a ko zna ko je sve to i ranije provaljivao. Osim za zutu kamenjarku moze da se koristi i za razne skakavce, popce, vece kamenjarke a nasaran flomasterom moze i za tulare. Bitno je da mu se sprze ivice jer se bez toga lako raspreda. Kupuje se u trakama a moze se maci i u obliku zavesa.Jeftino je 1m materijala u traci kosta oko 30din(dovoljno za vise stotina krilca)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlicno. Ovaj covek mi je opet "pomogao" i postao koristan. Samo ne znam kakva je to bolest koja je ucinila da on pomisli da je lose to sto sam prikazao ovaj materijal? Ja ga nikad nisam video na musicama. Posto kaze da se odavno upotrebljava, voleo bih da mi to dokaze nekim linkom, ili bilo cime slicnim. Mozda je vec upotrebljen na muvama u nekom katalogu? Pogledacu, ali ne verujem.
No, nastavi pobratime da pises o ovom materijalu. Kakva su tvoja iskustva u prakticnom ribolovu sa ovim materijalom? Sta kazu tvoji "drugari"? Jeste li ga stavljali na "bambolu"?
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
Nije lose to sto je MIX pokazao ovaj materijal ali je veoma lose i sebicno to sto nije opisao gde ljudi koj citaju ovaj sajt mogu da ga nabave, kako izgleda u “sirovom” , nepreradjenom stanju...
Umesto da napises nesto korisno ti si namerno si postavio ovaj topic sa ciljem da sebe predstavis kao nekakvog strucnjaka – a ti to nisi. Nije ovde rec o materijalu koj si ti provalio vec nesto sto su drugi vec godinama koristili. Isto kao sto si plastiku za pistolje hteo da predstavis kao svoj izum (posle si priznao da si to ipak video od Kuzme, a takve muve su bile pre vise godina u radnjama po Nisu a i IvanDrago ti je lepo postavio link gde se vidi da to nije nista novo).
Krila od ovog “tvog lazno novog” materijala(skakavci, popci, kamenjarke, tulari) video sam prvi put u kutijama starijeg Niskog musicara Tase i njegovog rodjenog brata koj zivi u Vranju.
Interesantno je da sam zutu kamenjarku sa original istim krilcima koju ti ovde predstavljas kao neki svoj izum pre nekoliko godina vreme kupio u Vanjinoj radnji jos 2004.godine. Slika te starije verzije vec tri godine stoji na Vanjinom sajtu www.vania.co.yu (odatle sam skinuo sliku, a nova verzija koja i nije na sajtu ima sasvim nova i jos laksa i bolja krila).
Na kraju evo i slike kako izgleda taj materijal u prodaji u obliku traka, ima ga i u raznim bojama(svetlo braon, tamno braon, zuta, crna, zelena i.t.d). Jednu prodavnicu u trznom centru Kalca, gde se moze nabaviti sam naveo a inace takve trake i u obliku platna se mogu nabaviti u prodavnicama konfekcije i tamo gde se prodaju sitne potrebstine za sivenje(konci, dugmici, ukrasne trake i slicno).
Moje misljenje o ovom materijalu je da je upotrebljiv ali potrebne su za to i pincete za spaljena krila.
Nadam se da ce ovo sto sam napisao biti korisno musicarima koj bi voleli da eksperimentisu sa ovim materijalom, jer je veoma jeftin.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Razotkrio je još jednom moju podlu nameru da proglasim sebe sveznalcem.
  Jako mi je žao da iznosim bilo kakva iskustva iz svog asortimsana kada to i ovakvi čitaju. Nažalost, nemam izbora. Zar ne postoji onaj lepi sajt http://www.vania.co.yu/ za takve? Sve što mi napišemo ima tamo. Tamo je i "bambola" i Potamophylax randjis i ovaj materijal o kome ne stigoh ni par rečenica da napišem.
Niti je ono tehnika kojom sam napravio larvu potamofilaksa, niti je ovo dobar način da se upotrebi i pronađe ovaj materijal za krila, ali zar da se svađam zbog toga.
Namera da se od ovog sajta i mojih tekstova napravi budalaština je zapravo providna. Ona nije potekla od takozvanog Forellea. Ona dolazi od ljubomornih, osrednjih mušičara koji se lažno predstavljaju kao znalci, čija imena Forelle nestrpljivo razotkriva. Neverovatno je to, da baš svi koje pominje preprodaju ove materijale i mušice od njih, a da ja to nikad nisam radio. Forelle i njegovi drugari su se uplašili da sam ja hteo da prodajem ovo!?
Ako si iz Niša, valjda znaš ko valja ovakve džidže-midže? Frka je što im ja kvarim "posao". Žao mi je, nisam namerno. Zaista.
 

Prilozi

  • IMG_182.jpg
    IMG_182.jpg
    9,1 KB · Pregleda: 182
  • Graphic1.jpg
    Graphic1.jpg
    29,9 KB · Pregleda: 185

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Evo jedne moje, meni, zaninljive kreature.
Telo i glava žuti dabing tamniji, noge žućkasto pero petla i krila žuti praško ili praher kako god da ga zovete. Pliva i bez mazanja a kad se maže nepotopiva je.
 

Prilozi

  • K-K 003.jpg
    K-K 003.jpg
    164,4 KB · Pregleda: 171
  • K-K1 002 odozdo.jpg
    K-K1 002 odozdo.jpg
    168,1 KB · Pregleda: 219
  • K-K1 003 odozgo.jpg
    K-K1 003 odozgo.jpg
    186,8 KB · Pregleda: 157

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mislim da nije najbolja na svetu, ali je dobra praktična imitacija.
 
Vrh Dno