Narucivanje robe preko interneta [TUTORIAL]

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Cilj ovog texta je da priblizm narucivanje preko interneta, a vreujte da nista lakse od toga. Za ovu akciju potrebna vam je kreditna kartica i lova.
1. Kreditna kartica. Nasi ljudi su veoma nepoverljivi i treba. Ovo je zao svet, sa svih strana vrebaju vuci u jagnjecoj kozi i ostale zandzame. Kreditna kartica koju se teskom mukom iskukali i na kojoj vam se nalazi tesko stecena plata ili ustedjevina nije bas pogodna. Zato sledi objasnjejne kako da dodjete do kartice, za koji u ako vam ukradu broj, vas bas briga. Raiffeisen Banka Vam to omogucuje tj. njena Visa Vituon kartica. Ova kartica sluzi samo i ponavljam SAMO za internet trgovinu. Da bi ste je dobili morate da odete u banku i otvorite devizni ziro racun. Dada dajete depozit od 20 evra i ta lova vam mora stojati na racunu. Tu lovu NE mozete da trosite i ako realo imate 20 evra na racunu ce vam stajati 0, nula. Podneste nakon toga zahtev za karticom i cekate nekoliko dana. Kada stigne placate clanariu koaj iznosi ako se dobro secam 40 dinara il 20 nisam 100% siguran, mesecno...kartica se izdaje obicno na godinu dana tako ponesite 400 kinti. i to je to imate kjarticu za trgovinu, na racunu 0 evra ikrecete u internet lov za robom.
2. Nailazite na sajt koji prodaje robu, OK, ali...prvo proverite da li salju u Srbiju. Ako salju, sledeca stvar koju trebate proveriti je cena slanja. Oa varira od sajta do sajta i zavisi od robe, kolicine  i /ili tezine koju narucujete. Obavezno proverite koliko kosta jer ce te i to placati preko kreditne kartice.
3. Nasli ste sta ste zeleli, imate cenu imate shipping price saberite i pravac banka. Tu uplacujete tu cenu plus koji evro vise zbog transakcija izmedju banaka i to je to dodjite kuci narucite i cekate...ako vam neko mazne broj kartice naci ce jednu veliku  nulu, sem ako bas imate tu nesrecu da vam uleti na putu od banke do kuce. Od uplate do narucivanja.
Ja imam pozitivna iskustva sa narucivanjem knjiga i ostalih fazona sa amazona. Neki clanovi su narucivali preko sportfish, ne u da ih imenujem ako vide ovaj topic neka napisu svoja iskustva!
Salut!
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
dr.lucky je napisao(la):
Ja imam pozitivna iskustva sa narucivanjem knjiga i ostalih fazona sa amazona. Neki clanovi su narucivali preko sportfish, ne u da ih imenujem ako vide ovaj topic neka napisu svoja iskustva!


Paznja! "Drzava je podigla branu na Amazonu". Dobro razmislite i raspitajte se prije nego sto narucite knjige sa Amazona ili negdje drugo u inostranstvu. Ona prosla Kostunicina vlada je uvela carine na uvoz knjiga!!!. Ne znam kolika je sama carina, nije mozda ni bitno, nego sada uz carinu morate da platite i spediterske troskove uvoza vase knjige koji su ogrooomni. Meni su za jednu knjigu (musicarsku), koja kosta 30 dolara, trazili 5.ooo dinara. Vise knjige ne dobijate obicnom postom, nego se izmedju vas i Amazona umece neka fantomska firma ("Express Courier") koja ce da obavi spediciju za vas. Ako pristanete, oderace vas, ako ne pristanete oni nece automatski vratiti posiljku, nego ce cekati da je sam posiljalac zatrazi(???). Ako to ne ucini, ona ce ostati kod njih i oni ce je vjerovatno pokloniti sirotinji. Ako posiljalac bude ipak trazio posiljku natrag (vi morate ipak da ga molite da to ucini) oni ce njemu (tj. vama) naplatiti visoke troskove lezarine. Lici na ono kao kad vas drumski razbojnici uhvate pa ljubazno pitaju sta vise volite: da vas peku ili kuvaju.
Ne znam da li se u skorije vrijeme nesto izmijenilo kod narucivanja materijala i opreme za musicarenje preko interneta. Ja sam proljetos dobio paket od Sportfish-a. Vrlo su korektni. Slali su dva puta jer se prvi paket bio zagubio u posti. Imam pozitivno iskustvo i sa nekim americkim firmama, koje su u pravilu jeftinije nego Sportfish.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Narucivao sam pre nego sto je uvedena carina od 20%. Ne pada mi na pamet da placam taksu na glupost samo da bi se neko ni za sta ovajdio na moj racun. Sramota je da razni lezilebi i partijski tajkuni zaradjuju kao prinudni posrednici. Pri tome, ne stiti se nikakva domaca proizvodnja pa da moraju da uvedu carinu!!! Sramno :mad:.
Dok nije bilo carine, stvar je funkcionisala sasvim dobro. Porucio sam od Cabela's sitnice (pantalone za ispod kombinezona, retraktor za mrezu, vunene carape i slicne gluposti) vrednosti ispod 100EUR. Namenrno ne kupujem na nevidjeno stap ili masinicu, jer ne zelim da nesto sto se meni eventualno ne dopadne preprodajem drugom, hvaleci na sva usta samo da prodam i izvucem novac. Zato kupujem samo stvari koje su jasno specificirane i gde nema puno mogucnosti za razocarenje.
Sve sto sam porucio stiglo mi je bez problema u vise paketa ali samo sa jednim troskom dostave (shipment). I tad me je fasciniralo da moram da platim pregled na carini oko 40EUR, duplo vise od dostave iz USA :asshohe:. Ako se sad jos tu ugradjuje i spedicija (ne bi me cudilo da je i to u sastavu DELTA holdinga), onda se vise nista jednostavno ne isplati kupovati kataloski. Drugi put sam direktno od Danielssona kupio cekrk i tu je moja banka (Vojvodjanska) morala doznakom da plati racun, sto je straobalno trosenje mastila, ali svaka im cast :respect1:, odradili su bez stenjanja i bez greske. I Voban ima ekvivalent za on line placanje, tzv. Visa@ ili tako nesto i to odlicno funkcionise tamo gde je primaju, ali Danielsson je primao takvo placanje samo iz zemalja EU. Dakle, da zavrsim sa reklamom svoje bankice, u dva navrata, u razlicitim slucajevima, imao sam odlicna iskustva sa njom. Racun sami telofonom otvarate i kad se zavrsi prenos automatski ga zatvaraju, pa je mogucnost da vam neko skine ono sto ostane svedena na minimum. :bye:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Zaista nisam imao pojma da su uvedene dažbine i carine na sve ovo. Koj kuluk, dahije! :doh:
Kako stvari stoje ono što treba da bude normalno postaje bolesno komplikovano i skupo.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Da, da narode
vodite racuna sada - bilo je dosta o tome na b92 forumu i blogu - neke fantomske spediterske firme su se ubacile i deru ljude samo tako (5000 i vise su troskovi nezavisno od vrednosti paketa)...Strasno, da covek ne poveruje - masovno su se ljudi javljali da je to pocelo da im se desava negde od marta ove godine ili tako nesto... Dok se to ne regulise (za par godina verovatno :() jedino resenje su vam prijatelji po inostranstvu...
 
Vrh Dno