Neki Stone Clinger...

Z

Zakula

Guest
Ovom muvom sam hteo da imitiram nekog stone clingera,sa izrazenim,jakim nogama i vertebralno spljoshtenim telom.Rep je od jarebice,telo - Woven tehnika sa tri konca,pokriv grudi od fazanovog krilnog pera i nozice od biots-a...Meni iskreno lichi na nekog insekta iz porodice Heptagebidae,a vama?Shta mislite o muvi?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
i ja bi rekao da više liči na neku heptagenidu ali mislim da je kao muva super  :tbumb: Probaj imitirati baše neku heptagenidu ali da u gornji deo abdomena upleteš fibre fazanovog repa. Noge od biotsa su mnogo lepe ali ja ih izbegavam. Jednom na početku ove godine samto isprobao i mnogo mi kruto deluju što mi smeta kada pomislim da "šta ako se kakav lep lipac zaleti pa mu zasmetaju". Možda grešim ali predpostavljam da bi u lovu lipca to bilo višak na muvama i zato se je odlučujem radije za nogice od fazana. Jedino kod velike kamenjarke (one od oko 4-5cm) nogice od biotsa komotno pašu. Ali radi bolje akcije nogu najbolje bi bilo staviti gumene trakice koje se daju naći u malo bolje opskrbljenim ff radnjama. Na žalost ja to nemam ali gledam da se dokopam toga  :D
Žakula, opet si me oduševio. Viđao sam več neke takve ali ova ime nešto...nego probaj staviti nogice od pera jarebice...baš sam jučer nešto razmišljao da uradim par nimfi jednodnevki ali i jednu veliku kamenjarku sa nogicama od jarebice. Tp bi imitiralo skupljene ili bar blago povijene nogice unazad dok nimfa pliva.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nastavi da radiš ovo, Žakula. Moraću i ja malo da eksperimentišem sa woven telima. Interesantno je, a i moćno izgleda.
Verujem da si ovu nimfu namenio nišavskim pastrmkama, tako da neće biti problema sa ovim nožicama. Srknuće ih ovolika džukela bez ikakvih problema.  :yeswink:
Sitnije nema smisla loviti.  :doh:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
samo ti mix nama neiskusnima pravi zazubice :(

moja najveca pastrmka na muvu je 20cm max a upecao sam 2 u zivotu na muvu :-[
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nogice od biotsa su ok ako se lovi pastrmka i klen, ali za lipljena sam več skeptičan... Žaki, stvarno si nas potpalio/naterao da se zabavimo malo više woven tehnikama...svaka čast!  :yeswink:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Lepo Zaki al' grudi si mogao da malo da prosiris.
 
Vrh Dno