Neotezani silikonci

ilunga

Newbie
Učlanjen(a)
12.02.2010.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Lokacija
Harstad-Norway
Spada li ovo uopste pod musicarenje , ako ne, nek urednik obrise.

DSCI0568-1.jpg


JellyFish
SwimFish
JellyWorm

Firma je Innovativelures,udica je #6 i pise da je za pastrmku
ima na sajtu i snimak kako sta radi http://innovativelures.com/products_3_flies.shtml

Ovo cu da bacam u more,malo je teze od musica pa je za nas pocetnike pravi izbor.
Koristi li ovo neko jos?
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ja sam prvi protiv mixovanja varalicarenja i musicarenja ali bilo je slicnih imitacija od strane okorelih musicara koje su vise bile varalice, cak i sa elementima skinutim direktno sa varalice pa mislim da i ovo moze da prodje...

sada se prave original tela nimfe kamenjarke, tela za majske...samo nataknes na udicu...
ja licno ne bih koristio iz vise razloga  ;)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Mamac se zabacuje musicarskim kanapom tako da je musicarenje. Barem bih ja tako rekao. :)
Pokusao sam ranije nesto ovako i imao sam veliki problem jer se silikon slvacio sa udice. Narocito pri dalekim zabacajima. Doduse, nisam nesto mnogo eksperimentisao. Verujem da bi u kombinaciji sa osnovnim koncem i nekim lepkom bila mnogo efikasnija "musica". :)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Meni je ovo totalno bezveze .... Mi mušičari imamo sličnu varijantu strimera a zove se gummy minnow

gumi.jpg
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Gummy minnow je meni jedna od najnezahvalnijih 'muva' za bacanje sa aspekta FC. Sve sa preko 3 cm ove gume radi kao propler u vaduhu i znacajno otezava bacanje plus i zavrce podvez. Nisam se mnogo bavio njim i mozda je moguce nekako napraviti ok balans da ne izvodi takve akrobacije ali meni i ostalima koje znam to nije uspelo iz nekoliko pokusaja.
Ilunga ako ovi silikonci nisu zalepljeni za udicu uradi to sam. Samo malo svuci silikon, kapni super lepak na udicu i vrati silikon. Ne opterecuj se da li je to musicarenje ili nije i onako su granice odavno obrisane.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hehe...granice skoro da nikada nije ni bilo, to što je par snobova iZ GB pokušavalo da FF svedu na samo suvu i salmonide je u startu bilo osuđeno na neuspeh...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja sam kacio male tvistere i pecao basa,kidisao je kao lud,ali neka hvala tad  i nikad vise ipak ne shvatam musicarenje tako.. :nowink: :nowink: :nowink: :nowink: :nowink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
I za moj pojam nije to to ali to je samo lični stav i to je najvažnije...ako te veseli loviti na silikoske ribice, larvice, crviće...ništa nije to pogrešno u suštini ali mene lično veseli loviti na muvu koja je "vezana" (u mom sluaju koju sam sam navezao ili neki moj prijatelj). Mušičarimo dok god koristimo isključivo ”mušičarski pribor i tehniku” a ostalo su nijanse ;)
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Mislim da uopste nije problem dal je ovo FF ili nije, mislim da je vaznije to sto neke imitacije(muve, strimeri) su mnogo bolje od ovoga(bolja akcija i zivahnije) a i lakse su za zabacivanje. E sad ako te mrzi da vezujes igraj se sa ovim.
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
sigurno da lovi ribe, ali ako ces ikad imati nameru da pravis svoje muve, batali ovo  ;)
 
Vrh Dno