Nerealne dimenzije

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Mozda na forumu vec postoji ovakav topic,nisam nasao,ako ga administratori pronadju neka stave ovo na svoje mesto.Elem,preuvelicavanje ulova je notorna stvar za sve ribolovce,ali ono sto sam video u poslednjem casopisu "Ribolov"-a me je zaista iznenadilo.Covek na slici,ne zelim da pominjem ime,ko je citao video je,drzi bucova od jedva 1.2-1.5kg.,a u navedenim generalijama prijavljuje ribu od 2.8kg.Neslaganje je toliko ocigledno,da me zaista cudi kako autorski tim ovog casopisa,koji je upravo, pre dva broja objavio clanak o ovoj pojavi,napravio ovakav propust.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
verovatno zato sto takve stvari ostavljaju na savest ljudima koji prijavljuju ulove, sto bi se oni zezali sa timporedili neke stvari da bi provalili velicinu ribe....veci je blam objaviti tako nekog idiota pa da ga zezaju posle ljudi kad ga vide..... ovoliko joj oko itd
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovaj Zvezdanov sa avatara ima glavu ko čekrk!!! A slikan je loše, teško ga sa bilo čim uporediti osim sa štapom i čekrkom. Ima preko 2,5 a možda i svih 3 kg verovatno...
Šteta što nije bilo slučajnih prolaznika :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Uvek nosim sa sobom cantimetar a uskoro ču i vagu. Svi volimo da se pohhvalimo ali ako muljamo muljamo sebe na prvom mestu i tu nema više onog pravog zadovoljstva :blush:  Danas dok sam proganjao štuke i tražio jednu za obaranje vlastitog ff rekorda u trenutku odmaranja naletih na jato više manje ovakvih klečića pa sam ih malo bambulisao sa bambulom #14. Debeo jeste i dosta težak za svoju dužinu. Šta mislite koliko je dug; 40, 41, 42, 43,44,45,46,47,48,49 ili 50cm? Ko prvi pogodi dobije plus +  :D 
 

Prilozi

  • DSC06616.JPG
    DSC06616.JPG
    66,4 KB · Pregleda: 257

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
eh  :) odluči se za jednu nema tu od do ;). Nije baš okrugla brojka ali ja sam ju zaokružio (npr. XX,5cm a ja sam odbio tih 5mm i zaokružio na XX broj). Ajde ponovo  :D (dobro gađaš ;)).
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ako si zaokružio na veći broj onda je 44, a ako si na manji onda je 43 :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
100ka je napisao(la):
Ako si zaokružio na veći broj onda je 44, a ako si na manji onda je 43 :yeswink:

gore sam več naveo da sam odbio tih par milimetara, znači zaokružio na manji  :)

@Blue Fox Famozni,  pogodio si (46cm).  :)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hvala seb mada nije bilo potrebno,prvo da ti cestitam na lepom klenu,nego reci ti meni koji je konac u pitanju..
Imam utisak da je crn ili se meni samo cini..
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Blue Fox Famozni je napisao(la):
Hvala seb mada nije bilo potrebno,prvo da ti cestitam na lepom klenu,nego reci ti meni koji je konac u pitanju..
Imam utisak da je crn ili se meni samo cini..

Konac je crn brzotonući 7wt. Hvala za čestitke ali to nije ništa posebno, takve ponajviše lovim ovde kod mene. Rekord mi je 53 cm i to ne na jezeru nego na bohinjki. Pošto je konac tonući ovoga i još nekoliko takvih sam prelisičio šunjanjem i tehnikom prezentacije gde muva prva pada na vodu. Pec na brzaka pre nego što mi struna počne povlačiti muvu. Nosio sam samo jedan štap 7/8 sa kojim sam tražio štuku za novi rekor ali ništa od novog ff rekorda. Beše mnogo gadno vreme na vodi, tlak nizak, riba mrzovoljna tako da su i ovi klenovi bili čudo. Uzimali su ko iz mrtve kože. Moram reči da su bili malo dublje i samo neki su bili malo pri površini. Probao sam i mini strimere i nimfe ali ništa posebno. Uglavnom, 80% dana sam tumarao u potrazi za kapitalnom štukom tako da sam večinu riba iovako mrzovoljnih za akciju izignorisao.  :blush:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hvala ti Seb.
Posluzice mi ovo sto si napisao..... :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Blue Fox Famozni je napisao(la):
Hvala ti Seb.
Posluzice mi ovo sto si napisao..... :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink:

nije valjda da mislis da lovis klena sa brzotonucim kanapom i mocugom aftma 7 ili 8 i to suvom muvom  :)  :doh: ja sam to radio jer nisam imao odgovarajuci pribor pored sebe a muve sam vec pre imao u prsluku  :blush: pa samo toliko za promenu malo bocnuo koje klence.

jes da smo otisli u offt. ali kako ce ti to to posluziti  ???

 
Vrh Dno