No hackle...Update!

Z

Zakula

Guest
Kada kazem No Hackle fly,ja mislim na muve koje su izmislili Doug Swisher i Carl Richards,tj. na muve koje se prave od nekoliko segmenta pera petla za rep,malo dubbinga za telo i dva isechka  iz velikog konturnog (krilnog) pera za krila muve.Izuzetno proste,ali ja bih reko i lovne muve,koje po meni imaju samo jednu manu,a to je trajnost.Krila im se posle samo jedne ribe razdrndaju i ninashta ne liche,shto je ozbiljan problem.E,ajde sada da vidimo kako mozemo taj problem koliko toliko da reshimo,jer ove Doug-ove muve imaju vrednosti i mogu da budu kljuch uspeha kod selektivne pastrmke,klena i lipljana...Ja krila ove muve ojachavam malo gushcim lakom za nokte i sasvim sam zadovoljan.Krila nisu neunishtiva,ali omogucavaju sasvim pristojan ribolov...Evo i slike jednog mog No Hackle-a.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
No hackle Doug Swishera su lepe muve, ali porednjih, treba probati i no hackle muve sa krilima od polipropilena ili CDCa. Kod takvih nema problema sa razdrndavanjem krila, jer su već razdrndana.
E, sad se ja pitam, odakle vam ideja da nešto fali razdrndanim krilima, pa makar bila i od perja. Ja sam sa razdrndanim krilima još bolje lovio.
Dakle, čak i Doug Swisherove no hackle muve nastavljaju da love i kad se rašćčerupaju. Možda je autor računao na to?  ???
 
Vrh Dno