Nova ribarska podrucja Srbije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Najavljeno je da je donesena odluka da se naprave nova ribarska podrucja u Srbiji i da se dosadasnjih cini mi se 17 pretvori u 6 (Vojvodina i KiM su po jedno), dakle da "uza" Srbija bude podeljena na 4 ribarska podrucja. Nova podrucja ne bi, kako izgleda, bila prosti zbirovi pojedinih starih. Nekih drugih detalja u vezi toga nema, a sustina te namere je da umesto dosadasnja 22 (cini mi se) korisnika ribarskih podrucja ribolovne vode Srbije budu podeljene cetvorici korisnika.

To nema direktno veze sa musicarenjem, ali pokazuje kako se drzava odnosi prema ribljem fondu kao prirodnom bogatstvu.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ja mislim da to mnogo vise pokazuje brigu drzave za lansiranjem novih tajkuna, posto su ovi stari uglavnom ili odrekli ili se spremaju da odreknu poslusnost svojim pigmalionima.... ???
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Nista dobro i ne sledi. Samim tim ce se neke reke iz odredjenih delova favorizovati dok ce druge da se zapostave. Da sam plovkaros radovao bih se ovome jer znam da ce ciprinidne reke da dobiju bolji tretman od salmonidnih. Stvarno ne ocekujem ni ja nista dobro...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Novo ribarsko podrucje u kome je Nis obuhvatilo bi dosadasnja JMI, JMII, Nisava, Timok i Dunav IV od Kladova nizvodno.
Beograd: Sava I, Sava II, Kolubara, deo Dunava III, do Smedereva deo Srema i Tamisa i Drina
Trece: Ibar. Lim, ZM I i ZM II
Cetvrto: Morava I, Morava II i deo Dunava III od SMedereva i Dunav IV do NP "Djerap"
Bar koliko znam sad (neprovereno).
Po definiciji ribarskog podrucja iz zakona, ovo nisu ni bioloske, ni hidroloske, a posebno ne ekonomske celine.
Pokusacu detaljno tekstom na sajtu, ali i u stampi to da elaboriram preko vikenda.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
:D :D :D :D :D

Pazi sta radis... vodi racuna kome mozes da se zameris! Meni ovo lici na podelu Srbije na banovine... pa da te neko ne banuje! :smoke:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nista dobro od ovoga ne ocekujem, niti se dobrom nadam. Igrao sam skoro War Hammer i jedan od glavnih likova pusta opasnu izreku koju sam poprilicno prihvatio
Hope is the first step to disappointment
Kakvo bre bannovanje crno, ovde pisi slobodno. Od banovanja nema nista!
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ama Laki.... :doh: mene stra' da ga neko ne banuje  u Beogradu....  :-\
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sadašnje gazdovanje vodama Srbije je smešno, tužno i katastrofalno. Ne znam šta se sada tu može promeniti na gore?  ???
Jedino što može biti gore od sadašnjeg stanja je da nam neki pametnjaković uvede nova ograničenja i zabrane, pa da sportski ribolovci budu malo ređi na vodama Srbije.
Sudeći po znanju i namerama naših ministara, stručnjaka i veleposednika, siguran sam da se ništa dobro po ribarska područja Srbije neće desiti.
Zato, ribari, mušičari, ne razmišljajte mnogo o podeli nečega što ionako ne pripada nama, nego uživajte mušičareći što češće, dok možete i lovite dok ima šta da se lovi.  21. godinu ja mušičarim i čekam da se stanje na našim vodama poboljša. Shvatio da se to nikad neće desiti, osim ako neka slučajnost ili privatizacija ne potpomogne.
Namere onih koji dele, oduzimaju, množe i sabiraju naše reke su dobro poznate. Jedino privatizacijom voda i dolaskom investitora, koji ulažu svoj novac u ribolovnu vodu, može biti bolje. Samo, onda reke nećemo moći nazivati niti smatrati našim. Tada više neće biti "naša lepa Visočica" ili "naša Drina", nego ćemo slaviti njihove dobre gazde, koje se mogu zvati npr. Bob, Sergej, Hans ili Fejzula...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ovaj Fejzula mi je nešto sumnjiv... Proverite vi njega pre no što mu date Visočicu na gazdovanje...  :yeswink:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Ovaj Fejzula mi je nešto sumnjiv... Proverite vi njega pre no što mu date Visočicu na gazdovanje...  :yeswink:
Ima mnogo Fejzula koji gazduju po Srbiji. Ako im se dopadne Fly Fishing, kao mogući biznis, njihove pare će biti dovoljne da plate sve.... :eek:
Arsa, Pedja, Nikolaj, Bjorn, Ahmet, Adolf... ime nije bitno. MONEY TALKS, BULLSHEET WALKS.  :lol:

He, he, he...Ko nas to zamajava ribarskim područjima?  ??? :lud: Ko još veruje u to?  ???
Je l' to neka komunistička fora? :wacko:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno