Obrada fotografija

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Videh na forumu jednu fantastičnu fotografiju. Igor je zaista dobro iskoristio priliku da slika vidre. Svaka čast, ali uočljivi su nedostaci brzog fotografisanja iz velike udaljenosti. To se može lako popraviti.
Postoje programi koji čak i automatski ispravljaju sve greške. Ja sam koristio Ulead Photo Impact i pogledajte šta sam dobio jednim klikom!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ma u photoshopu mozes da napravis i kako pastrmka lupa samare ovoj mama vidri. Mozda je interesantno da nam neko ko ima iskustva ukaze na same elemente fotografije na koje bi trebalo da obratimo paznju i koji bi trebali da nam budu reperi pri njihovoj obradi (da recimo ne preteramo sa kontrastom, boje itd.)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Samo jedan je adobe photoshop. I Mix malo si je zapushio crnom bojom - tj. dao preveliki kontrast.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam ja ništa uradio. Sve su odradili momci iz čuvene firme Ulead, profesionalci. Ja sam samo kliknuo na "auto adjust". Photoshop je prenabudžen svakojakim glupostima koje nisu potrebne prosečnom korisniku kompjutera i zbunjuju ga. I Photo Impact je babaroga, ali mnogo lakša za rad.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Mixmaster je napisao(la):
Nisam ja ništa uradio. Sve su odradili momci iz čuvene firme Ulead, profesionalci. Ja sam samo kliknuo na "auto adjust". Photoshop je prenabudžen svakojakim glupostima koje nisu potrebne prosečnom korisniku kompjutera i zbunjuju ga. I Photo Impact je babaroga, ali mnogo lakša za rad.

Koristim PSh preko 15 godina i nema sigurno niceg suvisnog a u kompletu Adobe® Creative Suite® 3 Design Premium sa sledecim programima combines Adobe Bridge CS3, Adobe Version Cue® CS3, Adobe Device Central CS3, and Adobe Acrobat® Connect™ with full new versions of the following components:

    * Adobe InDesign® CS3
    * Adobe Photoshop® CS3 Extended
    * Adobe Illustrator® CS3


    * Adobe Flash® CS3 Professional
    * Adobe Dreamweaver® CS3
    * Adobe Acrobat 8 Professional

Inaravno nezaobilazni Adobe premijer ali samo u full varijanti sa tranzicijama. Kud ces bolje.  :smoke:
   
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
http://www.ulead.com/pi/

Program koji košta 49.90 $ !!!!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Daleko od toga da ima losih programa vec zasigurno ima losih korisnika. Meni bi sigurno bilo muka da sada predjem na neki drugi koliko god bio dobar. Naravno i da se tezi pojednostavljenju prenatrpanih funkcija. PSh takav kakav jeste odbija mnoge pocetnike ali ko zeli udubljivanje u detalje on vec nesto ozbiljno. Evo jos uvek npr ne prelazim na Free Hand koji je mnogostruko bolji od Corela i to opet samo iz navike. Usput za dobro ovladavanje komplikovanijih programa jedan savet pored Tutorial-a obavezno knjigu uz komp. Barem su danas sve prevedene.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
I ja sam (naravno) koristio Adobe Photoshop. Međutim, slučajno mi pade šaka Photoimpact, koji ima PS-friendly interface. Trebalo je samo par minuta da me oduševi. Opasan program, koji je odskora preuzela firma Corel. Mislim da Photoshop košta 500 dolara (verovatno toliko i vredi ozbiljnim fotografima), a Photoimpact samo 50 dolara, što nama, koji nismo pohađali škole i kurseve fotografije, a koristimo kamere jeftinije od 3000 dolara, završava sve što zamislimo i još 1000 stvari koje nikada nećemo ni moći da zamislimo.
Photoimpact je skoro isti kao Photoshop, sve stoji na istom mestu, a čita i dodatne efekte predviđene za Adobe-ov program. Čist plagijat, koji je lakši za upotrebu.
Kod mene je tako prošao i čuveni Adobe Premiere, program za video montažu. Imam knjigu i originalne diskove sa lekcijama firme Adobe. Sve sam ih prešao i proverio u jednom TV studiju. Koristio sam ga neko vreme i sa njim naučio video montažu. Zaista je moćan, ali kada sam otkrio Ulead Video Studio Pro, koji je takođe čist plagijat, oduševio sam se, jer ovaj program je imao sve funkcije Premiere-a uz dodatak audio editora i Video Paint-a, zamene za Adobe After Effects. Odbačene su profesionalne alatke i stvoren je savršen amaterski i poluprofesionalni video editor. I ovaj program je nekoliko puta jeftiniji od Adobe-ovog.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Oces jos da omalovazavas PSh.  :smoke: ili ces da hvalis ovaj tvoj. Sala mala.  :tbumb: Izbor programa jeste stvar ukusa ali i finasijskih mogucnosti. U svakom programu lepo pise minimalna ali OPTIMALNA konfiguracija koju mnogi i ne procitaju a onda im stvarno dobar program los, spor... I tada se naravno odlucuju za mekse varijante. Neki programi koje sam gore nabrojao (za video editing) zahtevaju itekako jake masine sa SF grafickim karticama itd itd koje i same kostaju citavo bogatstvo, visestruko nego sam program. (A za info jos 2005 Adobe je kupio MACROMEDIU .... dreamweaver :smoke:)

Za sliku utroseno 15 min AdPSh. Zbog grancica  :whistle:

I pice jos da platis u kafe pred kucu .
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo i jedne moje sa vrlo malo PS-a. Ništa od loše fotke ne može napraviti dobru, ali sa obradom sigurno su sve bolje!!!
img5980cr2vf1.jpg
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Djole Nis je napisao(la):
Daleko od toga da ima losih programa vec zasigurno ima losih korisnika.
Bravo! Nema losih i pro programa ali ima losih i pro usera.
Odlicna obrada Milance!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Htedoh reci "odlicna fotografija" :)
tj. tehnicki ispravna 100%
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Po mom misljenju fotografija je potpuno ravnopravna sa fotografijama koje se mogu videti na izlozbama. Covek jednostavno mora da se zamisli malo kad je pogleda. Svaka cast fotografu (nadam se da je to Milance).
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja sam naravno autor, a evo i originala (naravno samo umanjenog)
 
Vrh Dno