Oce pliva, nece pliva

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
"Oće pliva-neće pliva" je specijalna tehnika mušičarenja suvom i mokrom muvom jednim modelom. Podvlačenje suve muve pod vodu i njeno pretvaranje u mokru je veoma efikasan način lova pastrmke.
Ja to radim tako što lepo odvozim suvu muvu i ako je kao takvu pastrmka ne dograbi, povlačim je i tako uvlačim u vodu. Privlačim je uz ili, još bolje, niz vodu.
Na slici je primer oće-neće-pliva mušice. Napravljena je na teškoj i jakoj nimfaroškoj udici i prilično je jednostavna, što doprinosi da pravilno zaranja po želji korisnika.
 

Prilozi

  • Oce pliva nece pliva.jpg
    Oce pliva nece pliva.jpg
    55 KB · Pregleda: 243

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovo je tehnika koja lovi i lipljena, kako na Drini tako i na Ribniku :yeswink:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.117
Broj reagovanja
943
E mix mix počeo si da praviš mušice za mekousnu pastrvu!
A i tehnike lova nam polako ali sigurno preuzimaš stvarno si zaista...
Još čekam onu nimfu padavca :whistle:
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Sviđa mi se jednostavnost muhe, a potrudit ću se upamtiti i savjete o korištenju pošto ove godine po prvi put namjeravam posjetiti Drinu.  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
na isti način i ja koristim neke moje suve muve kao što su npr.: suve verzije profesora, kraljev kočijaš, badrljica, suvi fazanov rep, adams pa i klinkhamera :yeswink: To radim kada mi se ne da menjati muve pa se desi da satima lepo lovim jednom muvom kao i mokrom i kao suvom. Na mestima gde je struja takva gde se stvaraju podvodne turbulencije muvu pomoču toka spustim do dna i isto tako tokom i laganim povlačenjem ju dižem ka površini (emerging) ;).  Na tu zadnju sam podigao dosta lipaca i pastrmki mada i nešto lepih debelih klenova do 50cm.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.117
Broj reagovanja
943
Moje mišljenje je da su ovakve muhe extra stvar jer je mojih 90% izrađeno baš na ovaj način samo kako to ovj Mix sve provali stvarno je meštar :doh:
 
Vrh Dno