Odabir kanapa

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Koje kanape koristite za pecanje stuke plivajuce srednje tonuce ili tonuce koje najvise koristite i koja je najuniverzalnija varijanta ako bih kupio samo jedan snjur?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Plivajuci - Float i sporotonuci - Intermediate.

Univerzalni jos nisu izmislili na nasu zalost ali npr od ova dva plivajuci ce ti resiti vecinu situacija nego sporotonuci
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Koriste si svi tipovi kanapa i plivajuci i inermedijalni i brzo tonuci. Sve zavisi od dubine ili od prezentacije koju hoces da postignes. Kanap biraj prema uslovima u kojima ces najcesce pecati, a ako trazis nesto univerzalno to je  Intermedijalni kanap jer je sa njim moguce pokriva daleko vise (gotovo sve) situacija nego sa plivajucim ili fast sinking kanapom, a i prezentacija u srednjem sloju vode je daleko prirodnija.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Jos jedan savet, ako za stap koji koristis ne predstavlja problem uzmi strunu za klasu vecu od one deklarisane na stapu. Vecina modernih stapova se ni malo ne buni zbog teze strune cak im i prija, a zabacivanje stucijih strimera ce ti svakako biti olaksano. I jos nesto nikako ne uzimaj strunu sa dugom glavom za ovu namenu!
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.150
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Sve su ti odlicno rekli i Djole i Esox. Mozda je ovo univerzalno resenje http://www.looptackle.com/website1/1.0.1.0/843/1/
 

stukolovac

Newbie
Učlanjen(a)
30.05.2011.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Pozdrav momci ,
Eto...i ja istu brigu imam  :) U fazi sam odabira kanapa , kao i kolega rango .
Jedno pitanje za Ivketa , jer me zainteresovao ovaj kanap koji predlaze  :yeswink:...
Posto nisam bas mnogo upucen  , imam sage lunch #8 iz 4 dela ...hoce li odgovarati taj kanap mom stapu?
Unapred zahvalan
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
StY_EsoX je napisao(la):
ako za stap koji koristis ne predstavlja problem uzmi strunu za klasu vecu od one deklarisane na stapu.

Ovo ti je i moja preporuka.
Takodje  je sty_esox u pravu sto predlaze da kanape biras  prema uslovima na koje ces pecati,ja koristim plivajuce jer tereni gde jurim stuku nisu velike
dubine.
stukolovac je napisao(la):
Pozdrav momci ,
Eto...i ja istu brigu imam  :) U fazi sam odabira kanapa , kao i kolega rango .
Jedno pitanje za Ivketa , jer me zainteresovao ovaj kanap koji predlaze  :yeswink:...
Posto nisam bas mnogo upucen  , imam sage lunch #8 iz 4 dela ...hoce li odgovarati taj kanap mom stapu?
Unapred zahvalan

Evo da ti ja odgovorim,naravno da ce odgovarati kanap klase #8 ali isto tako moze i kanap za klasu vise.Pozdrav
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Slazem se sa svim gore navedenim.
Vrlo je bitno na kakvim vodama pecas. Ukoliko pecas vise na barama i vodama sa manjim dubinama preporucio bih plivajuci WF ili SH kanap. Brzo postizanje nekih manjih dubina (2-3 metra) mozes da dobijes i koriscenjem poly leadera.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Pozdrav svima! Ja sam nov u mušičarenju, pre neki dan sam kupio štap i čekrk težine bacanja #7, mušičario bih štuku naravno, konac mi je WF7, medjutim nekako mi je kratak zabačaj, 10tak metara, pored poravljanja tehnike, zanima me gde bih ovde kod nas mogao kupiti konac sa tim kraćim otežanjem i predvez za štuku?
I zanima me da li se stavlja sajlica ili postoji nešto drugo? Hvala unapred...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
sve ti pise o predvezima i ostalom sta ti treba za lov stuke...a sto se tice izbacaja ponekad resava kupovina jaceg kanapa od stapa pa i za dva broja veceg...ma sve ima samo procitaj... :tbumb:
 
Vrh Dno