Odmaranje ociju

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Zanimaju me nacini koje primejujete dok vezujete muve u cilju smanjenja opterecenja na ocima. Znam da je najbolji nacin red motanja red musicarenja na vodi ali ovo je pitanje za one koji dosta vremena provode uz stegu. Kod mene delimicno pomaze bela pozadina na kojoj nema nista. Obicno je to beli list papira ili belo platno. Evo i jedne zanimljive slike ako joj je i namena za takvo nesto. Inace provodim dosta vremena uz stegu te molim iskusne za svoja resenja kako resavaju umor ociju. Thanks
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Najjednostavniji način - iza stege u pravcu u kojem gledam stavim beli A4 papir!!!
Ove gluposti koje se kače na stegu imaju potpuno isti efekat!!!
Vidi se i na slici dole levo!!! http://musicarenje.org/galerija/main.php?g2_itemId=2081
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ovo možda može da pomogne.
Pre 4 godine sam dobio svoj prvi (i za sada poslednji) računar od dede. Naravno u kratkom roku sam bio navučen na pošast zvanu video igrice. Posebno sam se navukao na auto trke iz serijala "Need For Speed". Provodio sam ponekad po 5-6 pa i više sati pred ekranom i tako zaradio svoje prve naočare :doh:
Jedna od stvari koja mi se često dogadjala posle dugog igranja je da me oči "svrbe".
I onda sam došao do otkrovenja. Pre najviše 2 godine sam u novinama pročitao da su kanadski naučnici ispitivali kako ljudi gledaju ekran. Ispalo je da posle recimo 45min (možda i manje ne sećam se tačno) ljudi prestaju da trepću usled prevelike skoncentrisanosti što dovodi do sušenja očiju, pa vam se oči naprežu crvene i vremenom oštećujete vid tako.
Kanadski naučnici preporučuju da svakih 10-15min nakratko pauzirate rad na računaru i trepćete na siludok vam se oči ne ovlaže.
Najverovatnije da se nešto slično dešava i prilikom vezivanja muva. Vezač se kocentriše na vezanje sitnog predmeta, zapilji se, prestane da trepće i posle par godina odoše oči.
zato trepćite da bi vam bile vlažne (mislim na oči).
Možda bi dobro rešenej prilikom vezivanja pre bilo nešto svetlo zeleno ili svetlo plavo iza stege, nego belo, pošto je poznato da svetlo plava, a zelena pogotovu smiruje oči 8)
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Prilikom picanskih poslova kao sto je FT najpogodnije je prirodno svetlo, ono najmanje steti. Ali, posto nemoze svako instalirati svoj radno musicarski astal ispod prozora , (gde i nocu mora da se pali svetlo), valja se sa prodavcima sijalica i sl. konsultovati koja je najbolja varijanta za nase oci-boja , jacina...
ja koristim mlecno belu sijalicu jacine 100w, a ona Stoletova fora sa trepkanjem stvarno pomaze, to mi reko neki tip koji radi na ocnom- kaze trepci i na silu
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Da cuo sam i ja za ovo sto Stole prica. Izgleda da je istina. Ja izgleda treba da zahvalim za jos uvek besprekoran vid pojacanom suzenju oci. Mada imam problem da npr kad po ovakvom vremenu setam ako ima makar malo vetra plakacu kao kisa. Secam se da sam jednom citao poruku sa mobilnog po hladnom vetrovitom danu, naravno suze su same isle jedna koleginica je mislila da je poruka sadrzi jako tuznu vest  :doh:
Milance ovu ideju sa papirom probacu ovih  :tbumb:dana
 
Vrh Dno