Opet radi sajt

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Kao sto vidite sajt ponnovo radi i sto je jos vaznija nista nisam uspeo sto se tice pronene CMSa. OStajemo na jebenom xoopsu na dalje, sem ako nekim cudom neuspem da se otkacim bede. Danas clanovi koji su bili online su iscimani da cu da brisem forum, ali to se nece desiti. Odrzavacu da makar i na xoopsu. Izvinjavam se svim clanovima na patnji bez sajta!
Salut
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Pametna odluka! Krenuti ispočetka bilo bi suludo, previše je materijala na ovom sajtu da bi se krenulo nanovo. Samo UPGRADE, ništa FRESH INSTALATION!!! Ako ide, idem ako ne ostavi ga ovakvog!!!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
hehehe znao sam da ces druze da prvi primetis i da reagujes za galeriju. Pazi zbog velicine same galerije ona je zadnja za upoadovanje, jer je mnogo puta brisano i pisano. Sada kada radi postavicu je ASAP ili as soon as possible, tj veoma brzo. Molim za razumevanje.
Pozdrav
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lucky, sajt je i ovako vrlo dobar. Nista ne cackaj i ne menjaj. Treba ga samo popuniti i nista vise.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pazi on jeste dobar, nemogu da kazem da nije, ali...ima jedno veiko ali. Prvo CMS u kome je pravljen tj. xoops je u velikoj krizi, programeri ga napustaju i tralala, znaci polako degradira i to je ono sto je problem jer upgrade nece moci da se radi jer ga jednostavno nece biti. Drugo, sajt nije zamisljen kao forum, tj. ne SAMO kao forum. Ja sam imao i imam jos mnogo ideja sta sve moze da se nabudzi, sto bi bilo itekao korisno za sajt i musicarenje kao sport, a to xoops NE omogucava. Zato i pokusavam da ga promenim. Mislio sam da krenem iz pocetka, i shavtio da bi to bila velika greska. NECU to da radim i izvinjavam se svima koje sam nepotrebno strecao!Ali naravno da neodustajem od menjanja xoopsa, sada imam jos vise iskustva i nebi trebalo da napravim neko sranje.
Salut
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Vec sam pisao o tome.
Jesam i na njega i treba da predjem a forum na SMF, pa se izmedju njih napravi bridge i milina. Postoji convertor ali nekako kod nas nije radilo. Neznam zasto, ako neko zna kako da izvedemo ovu akciju, neka napise ili neka se javi na
[email protected]
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Bata laki.
"Instalisao" sam i xoops i SMF na svom serveru i pokusao konvertovanje minimalne baze. Nije funkcionisalo kako treba sa onim konvertorom.
Moj savet: Ostavi ovako kako je dokle se moze. Neces da budes jedini user xoopsa kad pukne ovaj software i mnogo developera ce da ponudi neverovatno easy lvl konertore koji ce njima da povecaju promet i preobrate stare xoops usere na nove sisteme. Daj mu vremena i nigde ne zuri...
I da. Mnogo bitno! Redovan backup jer i sam znas koliko je "bushan" xoops, a tek ce da bude bushan jer nece biti update-a vishe.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ma bice updatea ali pitanje kada,a i vazno je da se moduli za njega sve manje prave. Za sada sve funkcionise, sem galerije. Izgleda da sam tu nesto zasro, pa cu morati da koristim backup star tri meseca za slike. Znaci NISU SVE izgubljene vec slike od zadnjih nekoliko meseci. Moja je greska, ali s'obzirom da sam celu akciju radio sa najboljom namerom za sajt, valjda mi je oprosteno. Izvinjavam se svima jos jednom i molim za razumevanje za galeriju. Bice ovih dana, samo da mi bude bolje da mogu na duze da sedim za kompom.
 

piroman

Senior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
179
Broj reagovanja
0
Ova prica o konvertorima mi deluje kao varalicarenje tropheus-a :(
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nazalost i meni. Jednostavno nemoguca misija! Osudjeni smo druze na jebeni xoops!
BTW Primane pogedaj temu Jao stukama, da vidis sta musicari rade, o varalicaru neconvertovani!
 

piroman

Senior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
179
Broj reagovanja
0
Mislim da je resenje u promeni forum-a bez konverzije i paralelnom funkcionisanju. U prevodu, sve radi kao i do sada, samo sto zakljucas sve forume, i instaliras SMF ili PHPBB i useri pisu u novom forumu. Nakon godinu dve ugasis stari xoops...
 
Vrh Dno