Ovo sam Ja, novi član foruma :)

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Evo jedne temice gde novi članovi foruma, ako žele, mogu da se predstave, okače svoju sliku, kažu odakle su, da li su početnici ili iskusni mušičari, ako su početnici da kažu koje vrste planiraju da mušičare i na kojim vodama...

I ujedno teme gde će im ostali članovi poželeti dobrodošlicu!  :)
 

catizr

Junior member
Učlanjen(a)
03.07.2010.
Poruke
92
Broj reagovanja
1
Vec skoro godinu dana posecujem ovaj forum,odmah sam se registrovao,ali nista nisam napisao.A i sta bih mogao da napisem?Zivim u Zrenjaninu i nemam neku ff perspektivu,ali imam jaku volju.
Najcesce pecam na Begeju i imao sam nekog tzv. uspeha u lovu klena na plivajuce muve,jaza na gamaruse, i bucova na strimere...Ali onda sam polomio stap,pa kupio drugi,sad cu i treci :doh: Samo da rasprodam onih 50 kg varalica :D
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Pozdrav, catizr! dobro dosao medju musicarima. Zivim ja malo vise uzvodno od tebe i pecam takodje na Begeju i Tamisu, mogu reci da ove reke pruzaju lepe trenutke, sto se tice ribe. Ne vidim zasto bi rekao da nemas ff perspektive?!? A sto se tice varalica, i sve sto je bilo za spinning ja sam to poklonio i mogu ti reci da sam se bas dobro osecao, i kao sam godinama skupljao da punim svoje kutije.
Bistro!
 

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
Pozdrav narode! Super tema Goci, bilo mi je glupo da otvaram novu samo da se predstavim.

Vecini ovdje sam nov, a neki me i poznaju sa "ljutog" varalicar.com.

FF je postao moj porok negdje prosle godine kad sam digo prve potocare na suhu(elk hair caddis), i otad se nisam vratio na tu rjeku sa varalicarskim priborom. Duze vremena se bavim vezivanjem musica nego ff-om, u pocetku su to bili jigovi sa mnogo marabua i dlake za ovdasnje Bull pastrmke, kasnije sam poceo da pravim i neke nimfe pa i suhe, u zadnj vreme najvise vezem strimere, pripremam za smudja i stuku. Sve u svemu nisam neki nadri umjetnik ali ono sto navezem obicno zavrsi sa ulovom tako da sam zadovoljan tim mojim pocetnim koracima.
Lovim stapom 9' #5/6 za salmonide i manje ribe, za vece imam 10' #8 koji resava stvar. Na #5-icu je trenutacno namotan sink tip 10' type"V" tone od 7-9 inca u sekundi, na #8 je full sink type"IV" nesto sporije tone od 5-7 inca u sekundi. Da trenutacno strimeri rade kod mene, iako nimfarenje donosi bolje rezultate, ali kako ovdje kazu, "tug is the drug" pa se i ja nakacio.
Mahanje kanapom me oduvjek fasciniralo, ja dakako nisam nesto vjest sa otezanim muhama, a suhe zabacujem bez pol muke...

Vec dugo vremena vas citam pa je bilo vrjeme i da se predstavim i upoznam sa vama, a i zahvalim svima na odlicnom materijalu koji se ovjde moze naci i procitat. Ja nemam puno da dodam ali cu ponekad da okaci koju sliku ribe i muhe/strimera koji su u toku. Kod mene nema lovostaja(gradski revir, ostali su zatvoreni vecinu sezone)tako da se nemojte iznenadit kad osvane potocara u Jan/Feb ili nekim drugim zimskim mjescima, C&R dakako zato se i moze lovit citave godine.

Jos jednom da vas sve pozdravim!  :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@catizr, dobro nam došao! Pored tih klenova, jazeva i bucova možda češ uskoro da loviš štuke, smuđeve, možda i šarana pa i soma (mušičarskom tehnikom) ;)

@jeprli, dobro došao! Lepo je to kada možeš u ovo vreme i na kakav revir gde nema lovostaja. Ja več kontam gde bi bila negde  mojoj blizini slična voda koja bi mi mogla biti insteresantna.
 

catizr

Junior member
Učlanjen(a)
03.07.2010.
Poruke
92
Broj reagovanja
1
Nemam nameru da poklanjam varke,ima tu i lepih kolekcionarskih primeraka... :hammer:
Jos uvek imam dilemu oko izbora pribora za ff...Pa mi treba pomoc.Savladao sam (valjda) dva zabacaja,ali ne mogu da odlucim koju ribu bih lovio kao ciljnu.Naime,zivim na 15 min voznje od jezera Joca,25 min od tamisa,20 min od tise i 10 min peske od begeja...Pecao bih sve sto mogu da pecam na muvu,pa mi u principu treba pribor za velike reke i jezera,dovoljno snazan da se izbori sa stukama sa joce i tiskim i tamiskim bucovima,a opet da pruza kakav takav "filing" pri pecanju klena i jaza....
Ako neko zna ili jos bolje ima,neka kaze ili neka ponudi...

Hvala na dobrodoslici...
 

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
catizr - Treba dva stapa, nemere sa jednim sve ;)

Revir jeste otvoren ali se ipak postuje mrest potocare i kalife, tako da se u mjesecima mresta zaobilaze odredjene zone koje su poznate. Kad se mresti potocara lovi se kalifa i obrnuto, mada uvjek ima sanse da se zakaci ono sto bas i nebi trebalo, no ako se pravilno postupi nema nikakvih problema. Iz godine u godinu revir je sve bogatiji velikim primjercima pa je nastalo veliko zanimanje za "Bow river". Ako se nadjete u mom kraju obavezno se javite pa da se i vi oprobate na "freestone-u" :)

Zahvaljujem na dobrodoslici!  :firends:
 

catizr

Junior member
Učlanjen(a)
03.07.2010.
Poruke
92
Broj reagovanja
1
Znam da ne moze :D,ali sam za trenutak pomislio da se ne moram odreci jednog od varalicaraca :doh:
 

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
Imam ja takvih problema, ali to ovdje slabo ko zna koristit tako da nista od davanja, a trebat ce i meni nisam se potpuno operiso od "bait chucking-a"(bait chucker je ovdje pogrdan naziv za sve oni koji na vitlaju).
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Zovem se Igor i dolazim iz Vršca, imam 32 godine i nisam do sad učestvovao u ni jednom kvizu  :hammer:
Šalu na stranu, ja sam se odavno sa time pomirio, kada mi je na jedan od prvih postova kolega Milanče odgovorio rečima, znam šta te muči, da li da loviš crvenpreku, klena..... ili bucova, stuku.... Sve mi odmah bilo jasno, treba minimum dva i tada pokrivaš skoro sve naše južnobanatske vode. Sad trenutno imam jednu 5/6 i jačeg varaličarca, a kako ću za dalje videću. Sve više i više me vuče FF i mislim da je predivan, realno volim da pecam i volim prirodu,volim vodu, pa tako mi je sve to povezano najlepše. Od ove godine počeo sam i sa Flytaying-om i pogotovo ovih hladnih dana je prava relaksacija i nadoknađivanje dana bez vode, još kad dođu prvi ulovi na moje kreacije, mislim da povratka biti neće  :doh:
Eto malo ja o sebi, a i da iskoristim priliku da pozdravim sve starije članove foruma i iskusnije FF, za koje moram reći da pomažu bez rezerve  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D :D najIgor, dobro došao i fala da si se predstavio  :hammer: ;)

ma naravno da povratka nema, sada kada si zagazio u FT gotov si ;)  :tbumb: SAMO TAKO nastavi, vec u samom startu ti FT ide veoma dobro!
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Evo i novog clana,starog po godinama i musicarskom stazu ,  a prvi put medju,nadam se, prijateljima  u musicarenju, kako se kaze kraljevskom sportu, ili poslu koji se obavlja po svrsenim  seoskim radovima, kako vole da kazu prekodrinski krajisnici (camber i ostali narodnjaci). Oj Moravo, kazem ja u najavi, a znam da me veliki put , druzenje i prepiske vode,vise na istok, ka Bugarskoj Moravi, gde su oko Nisa, na Nisavi, toj najlepsoj musicarskoj reci, rasporedjeni  Vanja, Max, Djole,... a uzvodno  Panic i  iskusni Staroplaninci - na Nisavi, Visocici,...  Randju na nekom sajtu kritikuju sto lepoticu toliko hvali, a ja mu se pridruzujem. Kao vojnik, niski padobranac, nisam dopustio da  i jedan (ili ijedan) trenutak propustim da zmireci sa nisavskih mostova ne osmotrim ‘donji’svet, na’ forsiranju reke’ u oklviru vojnicke obuke ili u pauzi na savladjivanju‘obuke veranja ‘na sicevackoj klisuri, u odmoru kada svi zaplivamo u virovima sa kristalnom vodom , uvek nesto lepo  zapazim i ostavim za buduci zivot. Zaradio sam u Nisu da skoro i ne cujem na jedno uvo, ali me je mozda to i usredsredilo da ribolov, oslonac volje koji mi je ostao od oca,prvog rekreativnog seoskog ribolovca , prenesem na nasu Moravu,jer ipak je ovo , ako je i sport , cisto individualan, sunjanje i pretrazivanje terena gde ces prvo zabaciti, osnov je  za uspeh na vodi-drugi cinilac koji me u ovome fascinira je mogucnost da stapom sprunu naterujes da te slusa i da  joj se divis . Jazic ispod samog prozora kuce gde sam rodjen, jaz na pedeset i recica na 80 metara dalje, moj otac ribolovac, seoski zet koji se nije bas slagao sa ostalim, okorelim no pravicnim svetom, ...., deda predratni drzalac vodenice,lep su  razlog za  usmerenje ka ribolovu....
Mnogo za jedno javljaje,zar ne!
 
Vrh Dno