Pastrmske reke u blizini Kragujevca

Ђуле

Newbie
Učlanjen(a)
21.06.2009.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Поздрав колеге мушичари!
Ово је моје прво јављање на овом форуму.
Нисам мушичар, али ме мушичарење одавно привлачи... Недостатк времена, знања о мушичарењу, као и удаљеност вода на којима се мушичари, су ме до сада држали подаље од ове врсте риболова.

Интересује ме које су најближе воде Крагујевцу на којима се лови поточна пастрмка.

Поздрављам вас и надам се да ћемо се видети и на некој од вода.

Срдачан поздрав!
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Djetinja, Uzice oko 130km do same reke
Gradac, Valjevo, slicna km-traza
Resava, iznad Despotovca, kod Lisina, oko 90km
Rzav, na vise mesta, oko 100km a moze i vise

Ja i dva drugara najradije idemo na Djetinju.

Pozdrav sugradjanine i dobrodosao u svet musicara  :tbumb: :bye:
 

Ђуле

Newbie
Učlanjen(a)
21.06.2009.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Хвала на одговору и добродошлици!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Crnica. Pastrmke su na 15 km od Paraćina.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Овамо , преко Западне Мораве су мање речице Расина-пролази кроз Брус и горњи ток Рибнице -код Краљева, сви ми око Крагујевца Крагујевац сматрамо за свој, па добродошао! Иначе и Лепеница ти је лепа, пастрмке нису ништа интересантније од кленова,можда само лепша околина, Гружа ти је права мушичарска вода.
 

Ruki

Senior member
Učlanjen(a)
09.01.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lokacija
Loznica
Kanda si zakasnio malo...ccc...covek je 2009 pitao jos...a ima samo 2 posta. Ne verujem da jos prati forum. A mozda ja i gresim jer gledam sa mobilnim!
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Hvala, to sad vidim, no mozda se on predomisli ako je odustao, sta znas koji su razlozi u pitanju, ako ne pises ne znaci da i ne pecas, mozda nema internet trenutno, ili....ja sam samo dao predlog na moju stranu, postoji jos novih clanova  i onih koji dolaze na ovu stranu, letos-2010. neki  ribolovac -oko 40-ak godina bese na moravi kad sam ja uhvatio bucovaod 1.2 kg i bio je sa musicarcem i interesovao se malo vise,nego je zurio zbog druga sa var. priborom , mozda je to taj-mala verovatnoca, musicari moraju da pomazu jedni drugima!
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Ma krenuo je on onda , isao je peske, izgleda da se jos nije vratio  :hammer:
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Mozda je i tvoja sala ozbiljna. pojedinci se vracaju na sajt, kad prodju tu  TVOJU razdaljinu,i pod drugim(korisnickim ) imenom-nikad ne budi iskljuciv.Evo ponovili smo sve musicarske salmonidne vode oko Kragujevca,sdruge strane nigde ne videh ovde mapu npr, reka Srbije, sa opisom riba u njima, to je propust, pokadkad se slucajno zateknemo u nepoznatoj okolini, itd.-sve nam nije potaman jer neznamo predeo a u nekoj smo divljini,mozda je reka na 500 m!
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
E ta ideja ti je super, mnogo puta sam pomislio kako bi takva karta u mnogome svima nama pomogla. Samo da vidimo kako tu ideju da pretvorimo u delo  :tbumb:
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
NAJIGORE, tesko. Ja sam inace napisao jednu knjigu,monografiju najmnogoljudnijeg sela zapadnomoravskog sliva,1100 strana za vreme 43 godine istrazivanja(nije to ono samo o rodoslovima)gde sam geografiju uvezbao u detalje, mogao bih da uradim mapu reka ovog kraja-opstina Vrnjacka Banja, no to je za veliki poduhvat tek zrnce, treba dosta ljudi , saradnika, volje rukovodilaca sajta, veze sa ministarstvima, itd. vreme ako prodje i ne zabelezi se to se nikada ne moze nadoknaditi( npr. pastrmke u Nov.reci hvatane pre 2. sv. rata,...). Istorijo i nauko, ne mozes bez ljudiiiii!
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Znam druze, stvarno bi bio to veliki poduhvat, i sigurno da bi mnogo koristio svima. Jeste trebalo bi to podici na neki veci nivo, mnogo pomoci od ljudi ali i adekvatnih institucija, stvarno lep ali i veliki projekat bi to bio  :tbumb:
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
KOLEGA, VOJNE KARTE POVERLJIVO ODAVNO ZA SRBIJU SU NA INTERNETU(NEKAD SU BILE SAMO NAMENSKE). NO JA SAM MISLIO DA UZ SVAKU REKU PRIKLADNE KARTE  STOJE GEOGRAFSKI PODACI,BLIZA ISTORIJA RIB. VRSTA I SADASNJE VRSTE, VRSTE MUSICA OKO I U RECI, ODMORISTA, FOTOGRAFIJE VIROVA,IMENA LOKALNIH MUSICARA I SL.,PITAM SE DA LI TO IMAJU SLOVENCI...,JER TO BI BILO -ONO .OVAKO SANJAJMO,HVALA IPAK DA I DRUGI VIDE ZA OVE KARTE.NA GOOGLE EARTHU IMA NEKIH SLICICA SA NASIH REKA, NO OSKUDNO-MOZE OVO DA BUDE I KONTRAPRODUKTIVNO, INSTRUKCIJA ZA GRABULJASE, STRUJASE,...!
 
Vrh Dno