Perdigones fly

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Raspalite ovde po ovim nimfama.

Meni se lično uopšte ne dopadaju jer nemaju baš ništa što mrducka, čak ni cdc nogice  :)

Kakva su iskustva? Možda i namotam neki komad...

caramel-flies.jpg

www.flyfisher.ro
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Tone kao ekser. Ja sam prva iskustva imao u portugalu sa njima, upoznao coveka koji je jedan od tvoraca kako kaze. Ili bar ljudi koji ih je proslavio.
Jedna od standardnih nimfi je crno telo i guza sa crvenim flesom. Repic od coq de leon-a je nesto sto se podrazumeva.... Ja licno stavljam sve za repic sto nadjem.
Vecina se rade na max udici 12. 14 i 16 su najcesce. Peca se u tandemu sa njima. I svedok sam da ih riba odlicno jede u ekstra bistrim rekama.
Sad na gradcu sam par riba imao na njih. Luka je pecao na njih, hura... Obojica su iznenadjeni prijatno cini mi se :)

69174f6a07d38acc8c8811f4b8691dc0.jpg


Ovo je neka moja varijanta.... Lovi super

7b163c29783b829cb49f335c37af7558.jpg


Poklon od jednog spanca

fba1ecc5455f006aeb05d5a60a38a3d1.jpg


Poklon od kapitena portugala....

Generalno muve izgledaju uredno bas. Ali i totalno bezivotno. Lovne su sigurno.
Ono sto sam primetio kod stranaca je da ne poklanjaju mnogo paznje da muva bude savrsena.... Svi pecaju na dve i niko nema problem sa tim.... Poenta je prosta, spustiti malu muvu u zonu gde riba jede...

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Da se proba onda ako je takva situacija  :yeswink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Strelko, ukoliko nemas prigovor savesti ko neki puritanci, cepaj sa dve muve. Moze tandem dve nimfe ili suva plus mini nimfa.... Ubitacni sistemi....
Lovi super i kao solo muva...

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Planiram da probam na dve muve odavno ali nikako da to i uradim. Suva bi bila neka policelonka buba a druga neka mokra ili nimfa. Sad si mi malo potstakao maštu pa ću morati da smislim neku ovakvu nimficu u prikladnom koloritu (npr. crveni repić od petla, crni konac za telo i srebrna lameta za rebra) pa da probam klena za koji dan.
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Kada su kod mene niski vodostaji jako cesto koristim tandem suva muva+nimfa(otezana samo tungstenom ili cak bez njega sa olovom u telu) ili Cesko nimfarenje ali kao sidro koristim laku nimfu,a iznad ide malo teza koja povlaci sistem i daje olaksanoj lep rad,i provod je zagarantovan ..  ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Suva je tu indikator, al ne mali broj riba zvekne i suvu. Koliko sam primetio svi stavljaju suvu na bocni predvez od max 20cm. Na 50-60cm ide nimfica... Naravno za dublje delove idu dve nimfe. Pecaju uglavnom dugim stapovima i dugim predvezima. Tako da ni malo predveza od suve ka stapi ne lezi na vodi. Ili vrlo malo predveza

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
:D :D :D a ja rešio da probam sve ovo dore napisano štapom od 7 fita  :D ...nego koliki je S.Timok, to bi trebalo da bude dovoljno za većinu zgodnih mesta.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Nit mi se sviđaju muve a tek od dve muve na predvezu se ježim... Generalno mrzim (i samim tim ne koristim) muve sa bilo kakvim lakom/UV gelom/lepkom/head cementom tj. bilo kakvom hemijom.
I sigurno nisu lovnije od muva sa istim (slim) profilom a drugim materijalom za telo (recimo sve isto a konac/dubbing/fazan/guljeni paun) za telo.
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Interesantne su kao novina,ali nikad realno ne bih menjao zeca za to ..
A sto se tice dve ili vise muva na predvezu mi mozemo da se mrstimo koliko hocemo,Cesi,Poljaci,Ameri se ne mrste,gde su oni u takmicarskom musicarenju a gde smo mi .. Da bi mrdnuli odavde gde smo moramo da budemo otvoreni za sve i svasta,to je moje misljenje,ali ono je kao i dupe,svako ga ima  :)
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Dvije ili tri muhe kao podvodne  ceski  ili poljski stil  su na nekim rijekama  terenima gotovo neophodne pogotovo na vecim rijekama i gdje je jaca struja i dublja voda,,, Lako je govoriti o jednoj nimfi na malim rijekama sa sporijim tokom ili na gotovo stajacim vodama ,,,Cesto cujem kad neko kaze kako je to lajner taj musicarski ceski metod ali to su gluposti porediti pravi lajner tirolac sa  ff sa dvije nimfe je isto kao porediti  bicikl sa nekim  motorom coperom ili kroserom,, Klasicni lajner ili tirolsko drvce  je daleko efikasniji  opasniji za ribu  nego ceski stil mahacem ,, Ove muhe  na slici bi mogle biti nimfe  jednodnevki a mogli bi biti i mali strimeri tj riblja mladj ,,
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
904
Broj reagovanja
75
nije vezano za naslov ,al jeste za dalju diskusiju
elem ne znam ko je pisao,dobih sliku al kao da je iz moje glave izvlacio reci


mene ono sto je iz okorelog varalicara privuklo(a jos odavno potajno privlacilo) jeste bas ta lepota musicarskog zabacaja i smisljanja cele situacije prezentacije kako bi to izgledalo dobro-prirodno ili kako vec je potrebno

ako vam se generalno peca na takve sisteme bolje da uzmete varalicarski stap i pecate ko ljudi velike ribe i uzivate maksimalno,jer ono sto odvaja tehniku varalice jeste to sto morate u glavi stvoriti sonar kojem prst prenosi kao sonda sve sto se desava na dnu ,jer niste u mogucnosti videti isto,al morate osetiti gde se nalazi na dnu,u kakvu je struju usla varalica,dal ponire ili se izdize,gde u svemu tome mozete ocekivati udar a,a da se potpuno slepi

isto takvo misljenje imam i o musicarenju,videti kako se krece voda,u kom reonu prezentovati musicu da bi vodena struja nanela tu istu prirodno na ribu koja se hrani... to je ono sto krasi musicarenje,bas ta umetnost...
ako sluzi samo da se napecate sto pre i lakse.. pa hej zar nije lepse zamarati soma od 10kg ili lepe smudjeve nego li pastrmkice po potocima

opet sa druge strane u takmicarskom ribolovu svaka draz gubi smisao,jer osnovni cilj je na sve dozvoljene nacine izvuci sto vise ribe i to i jes jedini cilj,a koji opet obezvredjuje lepotu uzivanja
sve u svemu zato me takmicarski ribolovi nikad ni nisu zanimali  :D
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
100 ljudi 100 cudi,100 zena 200 sisa  :D
Rekreativno musicarenje i takmicarsko ne treba stavljati u isti kos,nisam jos uvek takmicar ali zelim to da budem i od iduce godine krecem..
Kada pecam slobodno uzivam u tome,ali ponekad uvezbavam neke stvari,kada se budem takmicio necu da biram sredstva i tezicu ka tome da iskoristom SVE sto mi je DOZVOLJENO da stignem do sto boljeg rezultata.. Ne mrstim se ni pred jednom tehnikom,ali to sam ja,kao sto sam napominjao nismo svi isti,svacije misljenje postujem ali svoje uvazavam .. :)
 
Vrh Dno