Perla randjata

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U bujicavim planinskim rekama kamenitig dna, koje svakog proleca preokrenu svoje dno, zive larve velikih kamenjarki. Ogromne su i posecaju na krokodile medju sicusnim stanovnicima recnog dna. Na srecu pastrmke su mnogo vece, pa im je velika kamenjarka na jelovniku.
  Ovo je moj pokusaj da je imitiram tvrdim silikonom, flomasterom (bolji bi mi bio tanji) i olovnom zicom. Malopre sam je napravio i molim clanove foruma za komentar. Hajde da je zajedno usavrsimo.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
169
MixMaster-u, pratim tvoje sili-muve i materijal mi deluje super za tela. Medjutim, tesko je slike znati koliko su savitlji ekstremiteti ovih muva. Ako jesu, to je sjajno. Ali ako su kruti, takva musice ne "dise" pod vodom, tj. nema pokreta. Ovo je razlog sto jednostavni dizajni sa krajnje pokretnim elementima (tipa soft hackle pera) cesto bolje prolaze u lovu od ultra realisticnih imitacija.

Ja sam dugi niz godina probao na moru raznu sintetiku i bakteil i ima dana kada bakteil sa osobinama "disanja" neuporedivo bolje lovi (obicno je to leti po vrucini i super bistroj vodi). Ova pravila vaze i sa pastrmku, pogotovu u uslovima bitre, niske vode, tokom letnjih meseci (citaj: najgori period 15. juli-15. avgust).

U slucaju da ekstremiteti nisu savitljivi, moglo bi da se proba sa kombinovanjem prirodnih materijala za nozice. Ollie Edwards koristi slican pristup za svoje vrlo realne musice. Inace mi se musice zaista veoma svidjaju-najvise mi se svidja larva Potamophilax-a, koju i sam obozavam da koristim.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Izuzetno su mekane ove nozice. Cak i previse. Ribolovac ih moze, ako ih povuce malo jace, pokidati. Riba, kao sto je pastrmka, klen ili lipljen, ne moze. Dakle, sto se "rada nogu" tice, odlicne su.
A Potamophylax randjis je i po mom misljenju moja najuspelija imitacija. Otezana je, verna, riba joj ne moze nista... Ja bih rekao HI-FI!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
169
Fin materijal... podseca me na silikon od koga je Carl Richards svojevremeno radio svoje popularne imitacije kozica i kraba. Takodje deluje mi da se ovakve larve (u poredjenju sa kompleksnijim suvim muvama) mogu brzo da vezu-ako je tako, pun pogodak!
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Druže, od kojeg silikona praviš ove likove
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kupio sam ga na buvljaku. Prodaje se u obliku svece i sluzi kao lepak. To je sve sto ja znam.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mnogo me vuca da isprobam i ja ovo :) Imam svakakvog silikona kod kuce, jos valda cu suziti kako si je oblikovao.

ps.
ovih dana sam stalno letio okolo, nista me nema kod kuce. tako da idem sada da dam neke slike u galeriju. Neke slike od Save dolinke.
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Kako ovo oblikuješ? Da li postepenim nanošenjem i li izrezivanjem iz komada?Da li je za osnovu dovoljan namotaj olovne žice ili terba preko njega osnovni konac da bi bolje siikon prihvatio? Uh pitanj, pitanja.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Stvarno mnogo pitanja. Ovaj materijal se topi, pa nanosi. Dakle, upaljac u ruke! Upotrebi svoju mastu i dobices mnogo lepih nozica i tela.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Znam o kom se materijalu radi, radio sam dosad sa njim (odlican za lepljenje i izoloaciju)al mi nije padlo na pamet da radim muve od njega. Ali probacu napraviti koju nimfu vilinog konjica, pa bas da je u poredim sa nekim klasicnim imitacijama. Posto ove muve vrlo realisticno izgledaju.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo bas sam se vratio sa jezera (kupanja), i gledam ovu perlu, drzim silikon (takav kakav si opisao, u obliku svece) u rukama i igram se upaljacem. Od svega sto sam probao uspela mi jedna nozica :I Tesko mi je ovo oblikovati, za sada. Zanima me jeli to i tebi Mix tesko oblikovati ili si nasao foru pa ti ide ko' po maslu. Kazes da se nanosi i da se da dobiti mnogo lepih tela i nozica. Znaci da ih ne dajes izravno na udicu nego radis deo po deo. Zanima me jesam li te dobro razumeo? I jos nesto. Gledam ti muhu i cini mi se da si telo dao dok je jos bila mekana (mislim na trup), pretpostavljam da si koristio i malo konca. Jesam li u pravu?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za sada samo noge radim onako priblizne tvojim. sistem istopi silikon, vrhom dotaknes papir :) , razvlacis u cik cak po papiru oblikujuci nozice sa clancima... jesam li blizu :)???
 
Vrh Dno