Petrovicev Mrav

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Ne nađoh na forumu opis i način izrade, a puno vas hvali ovu mušicu kao izuzetno lovnu za klena.
Dajte neko uputstvo za vezivanje.
Thanx.
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Ovako izgleda,  valjda ???
Telo paun
krila CDC
grudi zeka
 

Prilozi

  • P1214394.JPG
    P1214394.JPG
    35,9 KB · Pregleda: 477

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
... Ovako bi trebao ,osim dupeta koje je od kaktus čenila a trebalo bi od pauna.Taj mrav ima veze sa Petrovićem samo zato što se našao u njegovoj knjizi...napisaću drugi put sad samo foto !
 

Prilozi

  • mrav.JPG
    mrav.JPG
    113,2 KB · Pregleda: 949

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Odlično vezano sašapi
Kažu da je ova muva jedna od najboljih ako ne i najbolja za lov klena...
 

Piki

Senior member
Učlanjen(a)
19.03.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
24
Evo ga jedan iz Jovcetove kutije.

 

Prilozi

  • jovca mrav.jpg
    jovca mrav.jpg
    298,6 KB · Pregleda: 510
  • jovca mrav 2.jpg
    jovca mrav 2.jpg
    263,3 KB · Pregleda: 443

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
boban.velickovic je napisao(la):
Ne nađoh na forumu opis i način izrade, a puno vas hvali ovu mušicu kao izuzetno lovnu za klena.
Dajte neko uputstvo za vezivanje.
Thanx.

Prvi put sam cuo i video recept Petrovicevog mrava u Balidzinom notesu,koji je prepisao od Andrije Urbana,gde je objasnjen do detalja kao i rukom iscrtana skica istog..:) ..(a to je bilo pre 9-10 godina) .Sve je to sada u mom notesu :D .

Udica:10 - 2 x duzi vrat.
Telo:paun (preklopljen crnom svilom) - Formira se na samom kraju udice,i znacajno je istaknut u odnosu na ostatak tela.

Nakon sto smo formirali zadak i pricvrstili resto crne svile na udicu i dosli do toraksa,tu svilu delimo na dva dela,jedan deo )onaj koji nije centralni,odsecamo),montiramo nogice - crne,preko prebacujemo ostatak crne svile ( i "guramo" nogice ispod udice)  i fiksiramo kod glave,dodajemo dva bela isperka iz vrata petla,formiramo krila u "V" izrazu i polegnemo ih na telo musuce,zavrsni cvor,kap laka i to je to_Obratiti paznju na duzinu krila,trebala bi da dodju do polovine formiranog tela od pauna.(Razlog: posto je ovo mokra musica,ako su krila duza,prilikom povlacenja,moze da se zavuce u samom luku udice i da cini vecu stetu nego korist :) ..)

Pozdrav.
Marko.
 

Prilozi

  • Petrovicev mrav..jpg
    Petrovicev mrav..jpg
    125,6 KB · Pregleda: 654

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Evo samo sto sam dosao sa J.Morave,tu negde ispred Hana..Znaci samo je ovaj lepotan radio.. u malo brzoj vodi..Komadi nisu impresivni..,ali je uzivanje maximalno..:) ..Inace nisam mogao gori period za ribolov da izaberem od 14-17 h,ali mi dosao gost iz Smedereva,pa da okvasi plovak..:p,a ja Petrovica..:) ..U svakom slucaju topla preporuka za klena..

Pozdrav.
Marko..
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
super pedantno navezan i hvala za recept...mora da se proba  :yeswink:
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Hvala  Seb,mislim da ces biti odusevljen ovom musicom,samo trazi malo brzu vodu..idealno je kada bi bilo na vidjeno da mu se baci,pogotovo ako je nezainteresovan za povrsinske muve..,tada dolazi do potpunog izrazaja..Takodje pored strmih i visokih obala je davao odlicne rezultate..

Pozdrav.
Marko.
 

T Rex

Junior member
Učlanjen(a)
22.08.2011.
Poruke
55
Broj reagovanja
0
Pre 10ak godina od Balidze na Visocici dobio sam ovog mrava. Trebalo mi je manje od 5 minuta da zveknem prvog kilasa na njega.  :)
 
Vrh Dno