pitaanje oko kanape

Karaic.Ivan

Junior member
Učlanjen(a)
21.09.2018.
Poruke
46
Broj reagovanja
12
Lokacija
Užice
Evo imam jedno pitanje oko mušičarskog kanapa. Kupim kineski maximumcatch kanap, za početak, prvi koji koristim i posle 2 meseca pecanja, recimo aktivnog pecanja, cela glava kanape ispuca i na kraju otpadne vrh kanape, nekih 40cm, sa sve predvezom, tippetom i muvom, samo se otkine u back cast-u. Evo već godinu dana razmišljam šta li se dogodilo tu, pa možda neko ima ideju. Nisam gazio kanap, ni vukao po kamenju i ostalo, vodio sam računa, ali sumnjam da možda nije bio prava akcija (piše #4 al kao da je bio #3) i možda sam zbog toga jače mahao štapom da bih kompenzovao za manjak težine u kanapi. Moje pitanje je da li kanap može tako da ispuca i propadne od prejakog mahanja štapom (fast action štap da dodam)?
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
905
Broj reagovanja
76
Ne moze, puca zato sto je loš coating
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Teško mogu da zamislim da si sa kanapom uspeo da uradiš nešto da toliko propadne za to vreme. Biće da je do kvaliteta iako znam par ljudi kojima je taj kanap bio dobar
 

Karaic.Ivan

Junior member
Učlanjen(a)
21.09.2018.
Poruke
46
Broj reagovanja
12
Lokacija
Užice
Mislim nisam mahao i mlatio toliko jako, al malo jeste bilo intenzivnije. Takođe je i štap bio isto njihov, maxcatch, ovako je bio ok, lep blank lepo sve, za 40ak evra ok, al provodnici haos, obična bakarna žica, sve se pojeli od kanape kako je prolazila preko njih, moguće je da je i to doprinelo.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Nije moguce nego sigurno. Povecano trenje je upropastilo kanap. Kanapi im inace imaju slab coating koji bar kod mene u tropskom delu smeksa i bas pravi trenje o sprovodnike. Mada, meni kinez jedan kanap traje pola sezone na steokavim vodama, moru... vucem ga po stenama, pesku.... i i dalhe je ok. Nije maxcatch al verujem da je isti kvalitet

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

Karaic.Ivan

Junior member
Učlanjen(a)
21.09.2018.
Poruke
46
Broj reagovanja
12
Lokacija
Užice
Koće ga znati, više je bilo onako pitanje da vidim ko šta misli, to da valja stvarno ne bi bilo tako jeftino, nego reko' aj pitam šta vi mislite o tome :)
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-WF4F-Weight-Forward-Floating-Fly-Fishing-Line-With-Exposed-Loop-90FT-Fishing-Line/1852759888.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.52f94c4d1cXWrd

Ja sam porucio ovaj kod njih i očekujem da stigne ovih dana pa javljam utiske. Prošle sezone sam koristio Maxcatch outbound short saltwater što mi stigao letos za teze musičarenje i odličan je.
 

Karaic.Ivan

Junior member
Učlanjen(a)
21.09.2018.
Poruke
46
Broj reagovanja
12
Lokacija
Užice
E baš ovaj sam ja kupio, tačno taj. Ne tvrdim ja da je loš kanap, daleko od toga, samo sam hteo podelim moja iskustva, biće najverovatnije da je od loših provodnika propao.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Karaic.Ivan je napisao(la):
E baš ovaj sam ja kupio, tačno taj. Ne tvrdim ja da je loš kanap, daleko od toga, samo sam hteo podelim moja iskustva, biće najverovatnije da je od loših provodnika propao.
Probacu pa javljam posle 2-3 meseca koriscenja kad vidim da li je propao...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Vrv si ga negde isekao tipetom a nisi ni obracao paznju. Desava se cesto da se kanap usece a posebno kod Rio struna kod kojih je coating krs a realno kod Kineza jos gori.
 

Karaic.Ivan

Junior member
Učlanjen(a)
21.09.2018.
Poruke
46
Broj reagovanja
12
Lokacija
Užice
maric je napisao(la):
Vrv si ga negde isekao tipetom a nisi ni obracao paznju. Desava se cesto da se kanap usece a posebno kod Rio struna kod kojih je coating krs a realno kod Kineza jos gori.
Usekao sam ga na par mesta, baš tako tippetom i najverovatnije je tu i pukao načisto, al opet je cela glava ispucala, to ne bi trebalo da ima veze sa tim.
 

Karaic.Ivan

Junior member
Učlanjen(a)
21.09.2018.
Poruke
46
Broj reagovanja
12
Lokacija
Užice
maric je napisao(la):
Ynaci negde u beckcastu si isekao tipetom.
Velika je verovatnoća da sam tako zeznuo stvar. No, bilo prošlo, ove godine malo pametniji pa nisam uzimao ništa od kineza...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Nema veze to sa kinezima. Rio kanapima je los coating a idu do 100$.  Vezbaj bacanje jer koji god kanap da imas iseci ces ga. Ja imam problem na Drini kad dune vetar jbg.
 
Vrh Dno