Pitanje početnika - "paranje površine"

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Pozdrav,

molio bih iskusnije kolege ako mogu da me posavetuju, t.j. odgovore na pitanje, pročešljao sam forum i nisam našao odgovor. Pecam uglavnom na Dunavu, a nedavno sam počeo da vežbam sa fly štapom i zainteresovan sam da naučim ovaj lep sport :tbumb:

Zanima me da li je moguće streamera voditi po površini tako da "para površinu", da li se to postiže predvezima koji plutaju, posebnim tretiranjem streamera ili nešto treće?
Naime primetio sam da bucov mnogo bolje primeti, i više napada streamera koji povremeno ili stalno "para" po površini. Trenutno sa floating koncem i predvezom koji koristim (70cm mono 0.30 + 70cm FC 0,20) streameri su tik ispod površine...

HVALA!




 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Dobro došao na forum  :)
Probaj gurglere. Naći ćeš i na forumi i na netu kako se prave i vode. Na tvom mestu bih produžio tipet na 1,5 do 2m
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
eee, bravo! vidiš vidiš.... gurgleri :)  sjajno! moraću da probam. HVALA vrana!
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Imas video na YouTube u hrvatskoj kako momci musicare gurglerima bucove,ludilo mozga kako napada!!!!
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Da, video sam gurglere i ranije ali se nisam setio da probam da ih napravim. Inače na Dunavu sam dobijao klena (!) na steamere, na varaličarac. Ispod strimera sam stavio neki lagan površinac, a strimer mi je parao površinu...

probao sam da modifikujem par strimerčića videću kako će voziti :)
RB002362.jpg

RB002363.jpg
 
Vrh Dno