Pitanje

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
100ka je napisao(la):
Čitao sam na nekom domaćem sajtu da može i najtanja žica od gitare dobro da posluži ;) :tbumb:
parola snadji se

Ja sam razne žice koristio, između ostalih i prvu od gitare - NE PREPORUČUJEM JE jer je jako tanka i žilava, vraća se u prvobitni položaj kao opruga, teška je za obradu i savijanje. Za varalicu sam koristio TREĆU!!! žicu od gitare ali je ona za FF predebela. Ima sada boljih materijala - toothy criter, Climax hard mono,...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zapamtite samo ovo i nećete nikad imati probleme sa štučijim zubima:

TOOTHY CRITTER
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Eve gu o gitarsku žicu na varalicar.com
http://www.varalicar.com/forum/viewtopic.php?t=1642&highlight=sajla
Javi se Goci ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ja sam koristio svakojake sajlice, uključujući i nešto što podseća na žicu od gitare.

sajlica1.jpg


Ovo na slici je varajanta koju sam koristio loveći smuđa na džigove, a mogla je (i jeste) da udari štuka.

Toothy critter sam prvi put video kod Mixa kući, i deluje odlično!  :tbumb:

U obzir dolazi Climax hard mono, čija je prednost jer je potpuno providan, lako se vezuje i nije mnogo skup, a bez problema može da izvuče većinu štuka koje dolaze na mušičarski pribor, pogotovo na našim opustošenim vodama gde su ribice od 3+ kg retkost.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Umalo da zaboravim Titanijum, štukaroški predvez budućnosti (i sadašnjosti u svetu, kod nas ga još nema u većini prodavnica). Postoji u varijanti od jedne žice i upreden od više. Ja imam ovu prvu (poslao mi Ignjatov iz Nemačke) i deluje odlično. Pravi profi štučji predvez. Tamne boje pa ga riba teško uočava u vodi, veoma je elastičan, i samo ako ga izgužvate (zabac u neko granje, ali ipak spasite strimer) ili ga na pola zagrize neka big mama treba da se zameni novim. Toplo preporučujem!  :tbumb:
 
Z

Zakula

Guest
Mislim da je za nashe uslove i ribe najbolji toothy critter.Mekan je ,tj. elastichan,dovoljno tanak,a i jak.Shta cete vishe??Pozebno me kod toothy-a odushevljava interesantna i "simple" montaza.Dovoljno je da na strimere namontirate jedno parche toothy-a od otprilike desetak santimetara i pecate kao chovek,bez bojaznosti da ce vash strimer loshe da "radi" ili da ce mechka od shtuke da vam odnese lepog strimera...Toplo preporuchujem!
 

lizard

Junior member
Učlanjen(a)
04.06.2006.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
Štap klase #7 i od 3 m je preslab za štuku ili ne? to pitam zato što kad stavim sajlu i strimer nekako se poremeti otežanje na struni pa ne mogu daleko zabaciti strimera! e sad, ili je štap slab, sajlica preteška ili se strimer natopi s vodom pa se sve ode k vragu! ah, da špaga wf 7! kakva su vaša mišljenja?
unaprijed zahvalan!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pa, mora malo da se "poremeti" sistem kada je na kraju težak i natopljen strimer sa sajlom. Način zabacivanja neće biti isti kao sa suvom muvom. Lizarde, mislim da ćeš se privići i da nećeš imati probleme. Ne treba da zabacuješ mnogo daleko. Desetak metara je uglavnom dovoljno, ako znaš da priđeš štuki.
 
Vrh Dno