Plated Abdomen Damsel

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo jedne lepe Damselke. Ukratko odlicna muva koja lovi. Mnogi ju rade od marabua, ja sam isto to isprobao i super je, ova je  također odlična i niti malo ne zaostaje od ostalih verzija. Logično je da se njom love ribe u stajačim ili sporotekučim vodama gde ona i živi. Ipak je neče zaobiči ni pastrmka u brzoj reci ;-) (naravno u pravo vreme i na pravom mestu) ipak to je velik i lep zalogaj hehe... Ovako ju veže O. E. samo da su njegove nogice gumijaste. To sam isprobao ali sa onom debljom gumom što je u pasu od trenerki, ali to nije to. Zapravo tako se dobije predivan abdomenalni deo ali nogice od toga nisu mi se dopale. Zato sam ja za noge stavio perca od jarebice :) (dok ne nabavim takav idekvatan gumijasti materijal).

Rep se isplete od primerno debele vune, ili vunene sintetičke niti, on ostane mekan i savitljiv posebno u vodi. Krilca su od rafije ili swiss straw-a. Formirana su super lepkom i malim klestima. Krilca su u stvari krilni pupoljci jer ova nimfa predstavlja damselku u preemergering fazi.
Veže se na udici #10 uglavnom da je dužine nekih 4-5cm. Moje su 4cm. Veči grgeč, klen, pastrmke ih lepo papaju :) a koliko mi je poznato veči ciprinidi također imaju to na jelovniku.
Što se tiče očiju najlepše je ako imate kupovne. ali ja sam spojio dve zlatne (umesto svetlomaslinaste koje bi bolje pasale) perle sa najlonom 0,35 pomoču upaljača.

Ako vam se ovo čini zanimljivim vežite, experimentišitie, usavršavajte...mislim da ce vam se dopasti;-)

Jos za kraj zbog tih krilaca ova nimfica moze imati vrlo lepu akciju u vodi, moze te je voditi blago cik cak. Naravno kada je reč o vođenju ove nimfe to mora biti tako da se izvode kratka povlačenja sa zastojima. Tako kao što se i prirodno kreče ova nimfica. Spor plivač je.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zaboravih doadti da je otežana olovnom žicom...
 
Vrh Dno