Po uzoru na Spey...

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nakon nekog vremena me je opet obuzela želja da probam navezati strimer po uzoru Spey Veštica. I naravno još uvek nisam kupio potreban materijal a planiram uraditi seriju takvih strimera prilagođenih lovu mladice...lepi su, konkretne su riblje siuluete, boje im se mogu posložiti da se potrefi boja plena ribe koju lovimo, laki su za duge zabačaje...koriste se toneči predvezi i lovi se u driftu maksimalno pola metra pod površinom a uglavnom je to svega 20tak cm pod površinom. Naravno, to se podrazumeva kada npr. mladica aktivno lovi.
Još fale "jungle cock" oči ali nema veze može i ovako čorav da bude  :) Jedva čekam da ga probam na reci. Probao sam ga pod mlazom vode i ima prekrasnu siluetu. Sutra ide na potok da vidim kako če se tamo pokazati.

Materijal: Beli bucktail, perla fleš, roza polarna lisica, grizli beli i smeđi petao (hackle), paunove fibre. Originalno materijal je malo drugačiji ali vezao sam na isti način s tim da sam se prilagodio materijalu kojega sam imao.

Oči ču probati uraditi od pera jarebice.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo jedno strimerče od 16cm na plastičnoj tubici. Materijal vezan je po uzoru nekih "intrudera" i "temple dog" imitacije ujedno. To je bio neki moj eksperiment i dopada mi se. Da bi to sve izgledalo fensi bi bilo bolje upotrebiti malo kvalitetnije perije ali i ovako je ok. Mislim da če biti lovan.

Materijal:

1. Plastična tubica od štapića za uši
2. Perije - od petla (schlappen) belo, roza, sivo i maslinasto te snopić paunovih fibri
3. Bucktail beli i svi (vrlo malo u samom trupu među slojevima perja)
4. Srebrna traka za ukrašavanje poklona i dr.
5. Olovne prizmatične oči
6. Epoxy lepilo (2min)
7. Beli konac

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mnogo me fascinira ovaj način vezanja

[youtube]http://www.youtube.com/user/DavieMcPhail#p/u/40/xRSEraRFBi4[/youtube]
 
Vrh Dno