pokusacu pa cu da javim

vasilij zajcev

Junior member
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruke
67
Broj reagovanja
0
pozdrav svima .sta mislite da li bi ljudska kosa mogla da se upotrebi u izradi strimera.Da li je mozda neko probao,ja sam frizer pa cu da probam  :lol:, naravno ofarbacu je :D
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Za strimene ne znam ali znam da može ekstra dabing na neke nimfe da se radi  ;)
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Pozdrav ... Ja sam pokušao s umetcima za kosu i nije mi se nešto svidjelo ... Mislim da bi kosa mogla dobro poslužiti za dulje strimere 10-15 cm... Moje skromno iskustvo... Sigurno ima ljudi na forumu koji puno više znaju o  tom od mene :)
 

ILIJA

Senior member
Učlanjen(a)
29.06.2011.
Poruke
131
Broj reagovanja
0
Na Loop-ovom video prave strimere od psecje dlake. Samo da nadjem.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Probao sam sa veštačkom kosom i jedino je nalazim praktičnom kao međusloj gde treba sa malo vlakana strimeru dati "kičmu" jer je kruta... pretpostavljam da je sa prirodnom drugačije. Ništa te ne košta da probaš kad već imaš "materijala"
Mada, neku mekanu i tanku mogu da zamislim kako lepo radi :yeswink:
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
vrana je napisao(la):
Probao sam sa veštačkom kosom i jedino je nalazim praktičnom kao međusloj gde treba sa malo vlakana strimeru dati "kičmu" jer je kruta... pretpostavljam da je sa prirodnom drugačije. Ništa te ne košta da probaš kad već imaš "materijala"
Mada, neku mekanu i tanku mogu da zamislim kako lepo radi :yeswink:
Tako se i meni pokazalo ... Malo prekruto ... Dobra ideja ti je to da može dati malo krutosti ... Nisam o  tom razmišljao na taj način :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dlake/niti koje koristimo za strimere mogu biti razlicitih debljina I duzina kao I mekoce ili tvrdoce...svaka od njih moze da za odredjene potrebe bude bolja od druge....tesko je objektivno tvrditi npr. polarna lisica je najbolja...ili marabou je najbolji itd. to su npr. moji omiljeni materijali ali daleko da su najbolji...sve ovisi sta se zeli postici, kako veliki ce da budu ti strimeri... za to sve vec treba dosta iskustva I pravilnog razumevanja tog iskustva tj. solidno znanje.

Npr, dugo u nazad kada sam bio pod utiskom sinteticnih materijala cesto sam npr. za Surf Candy-je koristio super hair koji je bas dosta krut material ako ga se usporedjuje sa mnogim materijalima za strimere. Koristio sam ga I za kicmu nekih baitfish imitacija po uzoru nekih vrhunskih vezaca morskih muha gde je slinky fiber bio glavni material. Tek sada nakon vise godine vidim da takvi strimeri su sve cesci I na nasim prostorima. Kako god...svi materijali mogu biti dobri, samo eksperimentisite, citajte, istrazujte...zavirite u neke americke forume gde se govori o strimerima jer su odlican izvor svakojakih fantasticnih imitacija...da ne bi sami pronalazili toplu vodu samo proguglajte sta se da od kojega materijala uraditi I ostat ce te zapanjeni. Naravno, nakon svega toga treba sesti za stegu I poceti jos I malo sam upoznavati nove materijale ;) da ne drobim vise I ne solim pamet....  ;) :D
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Ne drobiš i ne soliš Sebastiane !!! Puno sam naučio iz tvojih postova i puno ti hvala ... Imam čitav pramen umjetne kose pa možda stvarno dođe nekad u upotrebu kad shvatim što bih mogao s tim :) ... vjerujem da je prava kosa bolja, ali kako kažeš sve ovisi o namjeni i načinu :) ....
 
Vrh Dno