Pomoc

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
Dobar dan treba mi mala pomoc u vezi pera od pijetla uzeo sam pero iz vrata od pijetla ne znam kako se stavlja i koji dio tacno ako neko moze pokazati ili da ima neki video koji se dio koristi za nogiceIMG_20230416_131345.jpg
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
241
Broj reagovanja
301
Lokacija
Ključ, BiH
Au rodjo lapio si ove goleme, za nogice od domaceg pijetla koristimo pera blize krijeste i usiju. Jedva da su i dva cm duzine.
 
  • Like
Reagovanja: eko

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Pogledaj slike petla koji daju genetska pera, kod domaćih ćeš teško naći slično. Bolje suve vezuj upotrebom cdc pera.
 

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
Pogledaj slike petla koji daju genetska pera, kod domaćih ćeš teško naći slično. Bolje suve vezuj upotrebom cdc pera.
IMG_20230417_134258.jpg
Jel ovaj gornji dio kod kresge se koristi za nogice
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
sva ova ispod kreslice ce biti velika, iskoriti ta mala gore. proveri plovnost odradjenih musica pa ce ti biti jasno zasto je cena od 80 € za genetska pera opravdana. svakako nece biti naodmet da se vezbas sa perima domaceg petla. bistro.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.315
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
... kod korištenja pera za izradu muhe, ne obaziri se na duljinu pera... lakše je raditi s njima, ali su preskupa... svako pero, konac, špaga, uže, dlaka, žica, spužva i sl je odlično za izradu muhe... samo treba isprobat kako... iprobaj pa iseci, pa opet, sve dok ne dobiješ kako želiš...sam svoj dizajner... kad uzimaš pero za nogice najbitnija je duljina jedne dlačice na peru, to se zove isperak, i ona/on bi trebala biti duga koliko želiš da je nogica muhe duga... ako je pero prekratko, nitko ti ne brani da staviš i tri komada pa sve zajedno umotaš oko tijela, ili jedno po jedno... kako te volja, bitno da ta muha tebi izgleda dobro tj da je nalik onome što želiš napraviti...

nogice na muhi ne moraju biti napravljene tehnikom omatanja samog pera... postoji niz drugih tehnika i materijala kojima se uspiješno imitiraju noge na muhi,

npr..skini nekoliko isperaka i zaveži ih pored glave muhe lijevo, pa nekoliko desno... povlaćenjem isperaka kontroliraš duljinu... teško je ovako riječima opisati...

ali nabavi neku knjigu o osnovama vezanja muha... ili mi pošalji svoj mail na PP, imam nešto u Pdf formatu baš za tebe... a imaš puno toga i mušičar.rs i stranim web stranicama.
... bit će ti sve mnogo jasnije... a do tad se zabavljaj i kombiniraj i isprobavaj vezati... i nabavi što tanji konac... za početak crni ili bijeli 8/0... može i tanji... 10/0.. ili 12/0. puno će ti olakšati život, a i vezanje muha...
... muha je naša imitacija insekta/ hrane koju želimo prezentirati ribi...
...svaka muha lovi ribu, čak i prazna udica, ali uz ispravnu prezentaciju i tvoju samouvjerenost da to tako funkcionira...
 
Vrh Dno