Pomor u Pustoj Reci

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Preuzeto sa sajta tv leskovac.........

      Tokom vikenda došlo je do zagađenja Puste Reke kod Bojnika dužinom od skoro 30 kilometara što je dovelo do pomora riba, žaba, zmija, rakova i biljnog sveta u ovoj reci. Za samo dva dana uginuo je veliki broj skobalja, klena, krkuše, potočne mrene i karaša, čija se težina meri na više stotina kilograma, a stradala je i jako retka vrste ribe Zmijarac koja nastanjuje ove vode.
Nadležne inspekcijske službe od jutros ispituju uzrok pomora ribe i izražavaju sumnju da su na to uticale otpadne vode koje se iz obližnje hladnjače izlivaju u Konjuvački potok koji se kilometar nizvodno uliva u Pustu Reku.
Republički ekološki inspektor, Gordana Vukašinović, rekla je u telefonskom razgovoru za našu televiziju da su uzeti uzorci vode iz Puste Reke, iz obližnje kanalizacione cevi gde se ispušta otpad iz hladnjače, kao i uzorci uginulih riba. Ona ističe da u poslednjih godinu dana nije otkriven ni jedan zagađivač voda u ovom delu Srbije.


U dnevniku prikazan veliki broj Klenova i skobalja u proseku 500gr-1kg.........ova reka je u ovom kraju poznata po velikim klenovima(kapitalaca).......
 

Prilozi

  • 23 5 zagadjenje puste reke.jpg
    23 5 zagadjenje puste reke.jpg
    9,3 KB · Pregleda: 255

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
mene uopste vise ovako nesto ne moze da iznenadi....kakva drzava takvi i ljudi ,svako gleda sebe  i niko ne vodi racuna ni o cemu osim o sopstvenom interesu......
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
scaled.php


scaled.php


scaled.php
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Najcrnje od svega sto ce sve ovo proci bez bilo kakvih sankcija...ode jos jedna lepa reka.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Nemam reci!!!

Od kog tacno sela pa na dole je zagadjena ?
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
:( :( :( :( :( :(
Peko,odakle dodje ovaj pomor.....Donji ili Gornji Konjuvci?????
Dokle je stiglo uzvodno?????Uzas!!!!!!!!!!!
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
U pitanju je  deo od male Konjivačke Reke do ušća Puste Reke u Južnu Moravu kod Doljevca  :(
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Hvala drug.

bas mi je skoro jedan drug pricao kako ima dosta krupnih klenova po virovima malu uzvodnije od zagadjenja. On se krece ( lovi na zive mamce) od Pridvorice pa do Lapotinca. Znam taj kraj dobro. Reka je dosta urasla i znam da se retko lovi.
 
Vrh Dno