Poperi

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja ovaj mamac zovem "POPER". Odusevljen sam njegovim osobinama. Pliva, a kad se povuce, zaroni. To znaci da je odlican za zatravljene barske plicake, gde obicno i lezi raspolozena stuka. Interesantno je da ga stuka cesto uzima dok miruje, poput suve muve. Ovo moze privuci i ljubitelje dry-fly ribolova na stukaroske terene.
P.S.
Uh, sto volim "TAILWALKING"!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Poper su fenomenalni kako po lovnosti tako i u varijacijama u kojima se daju pravitt. Isto tako njihova simulacija na vodi. Ja baš planiram jednoga napraviti da kada miruje je tik ispod vode, a kada krene onda iskače i plopče. Čim ga napravim sledi fotka. Boja ce biti verovatno firetiger ili slično na tu foru drečavosti, ili čisto crn ;-) Evo i ja sada krečem na štuku, hteo sam pre ali imao sam prelepo vreme i nizak vodostaj na savi d. pa sam to LEPO iskoristio. Bas sam jučer zaključio sa savom d., deset km sam napravio samo po vodi + kopno koje ne računam, al sam zaspao navečer, ko bebica hehehe...
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Po obliku glave i po akciji koju je mix opisao meni ovo vise lici na nakor mutanta diver/poper! Inace vrlo interesantni strimeri. Pogotovo je interesantno gledati kako se stuka u nekom plicaku sa par metara zalece na popera!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Nije mi jasno, jedno, Sebastijan zivi u Sloveniji u zmlji koja je nadaleko cuvena po bogatstvu ribljeg sveta, cistoj prirodi, musicarenju salmonida. Pored svega toga on juri da musicari basa, klena, stuku, crvenperku....nije mi jasan njegov stav, pored toliko salmonidnih voda, ribe na sve strane on cezne za toplovodnim musicarenjem-razjasnite mi to, za njega sam se zabrinuo, a ove nislije me ne zabrinjavaju uopste, jos malo pa ce i slepe miseve hvatati na suve muve, ali to ce biti izazov jos veci, jer se slepi mis hrani, pije vodu u letu...ko zna za sta je to dobro! :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
O dragi sumadinac nemoj da se brines previse. Nije da ja ne volim salmonidne vode. Naravno da volim, samo dok se financiski ne sredim ne mogu da si priustim ceste izlaske. Ovih dana sam bio na salmonidnim vodama i nauzivao sam se. Ali sada me ceka nesto jeftinija varijanta pecanja:) Od dolinke me jos uvek boli svaki misic. Bas jucer sam prehodao 10km po vodi. Ceo dan sam bio na vodi, bez da sam ručao, od jutra do mraka. Extreme flyfishing! Voda se diže i spušta na očigled 2x dnevnno :-D Dolinka je dosta teška kao teren, jaka je i zarasla, a bohinjka je prekrasna reka za relaksaciju i dobar ulov, cisti uzitak ali to kosta (dan skoro 40e)ulovi i pusti. To je najeftinija karta za bohinjku... A ovo sa štukama je poseban doživljaj, kada jurne pred tvojim očima na strimera, lele..... Krupna crvenperka u bistroj vodi od nekih 700g kada pokupi ličinku ili suvu ;-) a tek klen kada mahnito jurne na bambulu;-) ili ponekada polako uzme a ti na trncima da ju ne ispljune :p
ajde bistro idem na ručak, danas ne želim da ga propustim ;-):-D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:lol:

Nazdravimo i poperima od balze ;-) fly_cheers
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
I vi se zovete MUSICAri :hammer:

Jos malo ocekujem da pocnete da se lozite na na gvozdene musice, a i da pocnete da bacate wobblere musicarskim priborom. Tek to je uzitak :lol: :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pa sta da se radi kada strimeri spadaju pod "muve" :-D Ako bi radio crankfly od balze onda bi sigurno napravio jednog thundersticka i jednog s.d. deep i shalow runnera ;-) i naravno countdown-a u par verzija i veličina. To bi bilo otrovno, malo i previse, zato radije koristim najvise perje, ali jednog popera cu sigurno od balze da zdeljem :-D samo za pegavu barsku lepoticu! ;-)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Jeste da nije tema, ali Simpsone moimte dami odgovoris da li je ovo muva ili nije!

Ako jeste onda mi stvarno nije jasno odakle tolika zajebancija sa balzom! Ako nije onda su svi musicari na lososa budale! :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
A ko kaze da lovci na lososa nisu budale? I ne samo musicari. Kad si video da neko vrati lososa u vodu :hammer: ? Sve su to kasapi i lovci na ikru!
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
HEHE pa ljudi u kom veku vi zivite???

U predproslom veku su se muve vezale samo od pera uz malo krszna ili dlaka! A za to razdoblje je karakteristicno da su se pecali samo salmonidi! Danas je musicarenje mnogo siri pojam! Posto ocigdno kasnite i to podosta, evo sta se sve izdesavalo, dok ste bili odsutni!

U proslom veki musicari su poceli da pecaju na moru, kao i na mirnim ne salmonidnim vodama! Pored salmonida mnoge druge riblje vrste su se nasle na meti musicra sve od tarpuna, sailfisha pa sve do sitnih Warmwater vrsta! A u vezanju muva su se pojavili mnogi interesantni materijali, sto prirodni sto sinteticki! Danas se pod musicama podrazumeva velika grupa raznoraznih imitacija! Sad dal ste neobavesteni ili....
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
StY_EsoX wrote:
Danas se pod musicama podrazumeva velika grupa raznoraznih imitacija! Sad dal ste neobavesteni ili....

Jel ti mene zajebavas ili si mrtav ozbiljan?

Da zelim da zivim u proslosti! Kada su omladinci znali da kazu "dobar dan", kada nisu bukvalno kapirali stvari i kada su prihvatali zajebanciju. Da se nastavim?
Kada su nase reke bile prepune pastrmki, mladica i lipljana, kada nije bilo potrebe da se musicare babuske, kada je svaka ulovljena riba bila te velicine da izazove dovoljno adrenalina!!! Kada su bare bile zatrpavane a ne pravljene, kada se nosila jedna riba kuci!!!

I da, ko je gledao reka uspomena nema potrebe da mu pricam o ovome. A vi popcite i dalje :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
StY_EsoX kolega budi bez brige, obavesteni su oni dobro...ali oni ipak spadaju pod oldschool boyse ;-) i ja to cenim kod njih na neki nacin, buduci da sam u nekim drugim stvarima i ja sklon oldSchool stavovima. Neki su jednostavno više sentimentalniji glede prvotnih ili fundamentalnih stvari. Ja ih razumem ali ipak to nisam ja ;-) Mozda tajno gajim neke simpatije do prvotnog vida musicarenja, ali nikako ne mogu da zatvorim oci pred novim praktičnim i usavrešenijim vremenom mušičarenja.
Ako bi ja bio taj oldschool dečko imao bi bambusov štap clasični čekrk i samo suve muve, buduči da su nife nekako bile korak ka strimerima i ostalim "muvama" (prema večini historiske literature o mušičarenju; da li je baš tako ne zanima me, ali ja uživam u mušičarenju na sve ribe i svim oblicima tzv. muva.
Poperi su zakon! Balza je zakon! Epoxy je zakon! :-D

Laka vam noc!
 
Vrh Dno