PORIBLJAVANJE

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.149
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Poribili smo reke Rasinskog okruga [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UWRXCgJjtHc&feature=share[/youtube]
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
daj boze da se napravi jos koji revir poput gradca da imamo veci izbor reka i destinacija...ovo sve lepo zvuci na tv sad ostaje da se sprovede u delo.......
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Da bi se napravio revir poput Gradca, treba prvo da postoji reka kao sto je Gradac, a takva reka ne postoji u Rasinskom okrugu...
To su uglavnom male recice koje su lepe da se posete jednom...
Ali u svakom slucaju :tbumb: za akciju...

 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
U razgovoru sa covekom iz ribolovackog udruzenja u Prijepolju sam cuo da ce se pastrmkom poribiti i Lim u toku iznad Prijepolja. Mislim negde 4000 pastrmcica. Valjda su napravili dogovor. Ako neko zna nesto vise o tome, voleo bih da znam.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Jeste mala reka, ali kazi koja reka moze da se meri po lepoti sa Gradcem?

4000 pastrmcica Lim iznad Prepolja nece da oseti, jer znas ti koliki je Lim iznad Prepolja?
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
Ma od koga je dosta je. Mada, kad bolje razmislim, najbolje poribljavanje napravi sama priroda. Dvojica ljudi imaju dosta kalifornijskih pastrmki na dve recice koje se ulivaju u Lim. Pre neku godinu bejahu neke bujice, pa sve otislo :hammer:
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
I Ja imam tu informaciju o poribljavanju Lima pastrmkom.
Mada mislim da od toga nema nista, a i ako bude 4000 je zaista mali broj.
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
Doduse, na taj nacin, i tim povodom, na Limu ces moci da pecas onog nesrecnog skobalja, i pokojeg klena. E ne verujem da ce se od dozvola nesto ovajditi.
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Priča se o tom poribljavanju, to je valjda uslov vlasniku voda da bi mogao i dalje da koristi vodu i da otvori mušičarski revir za koji je on odabrao teren na kojem je nemoguće mušičariti ( kanjon Lima iznad Prijepolja - Strugovi ) !!! To sa potočnom pastrmkom je po mom skromnom mišljenju glupost, jer će sve te pastrmčice otići u pritoke gde će ih naravno povaditi spretni zemljoradnici !!! Ima naravno i u Limu potočare ali su to uglavnom ribe koje su prerasle pritoke Lima i spustile se u veću reku !!
 

kokot

Junior member
Učlanjen(a)
10.08.2011.
Poruke
25
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Nek je sa srecom! I da vise nikad ne mora poribljavate!

A za taj Gradac svi zapeli ko da je ne znam ni ja sta. A ono...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Nije Gradac neko svetsko čudo... jednostavno dobro poribljena reka krupnim ribama koja se odlično čuva i pritom se naplaćuje dobra cena za dozvolu i imaš sve - oni zaradu, mi užitak - prost račun
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Ako Gradac nije svetsko čudo (kako često pročitam) vi onda napravite vaše  svetsko čudo i naplaćujte dobre cene dozvola i  poribljavajte krupnim ribama i uživajte.
Nemam više snage da se preganjam sa zavidnima oko reke u koju je uloženo mnogo više truda i rada i slobodnog vremena nego što vi možete i da zamislite,ako nije svetsko čudo kao što kažete zašto na njemu niste videli ni kesu ni papir ni praznu flašu ni bilo kakvo đubra,žašto je reka i sve oko reke uređeno ,čisto ,zašto je reka puna ne samo krupne ribe(a to se vidi u martu kada se razlete one najmanje), i još ko zna koliko zašto.

Gradac je takav kakav je ,nekome od nas se sviđa, nekome ne i to je pravo svakoga od nas da ima svoje mišljenje,ali da palamudi da je A ONO ...e na takva sranja ću uvek da odgovorim.
Uzmite vodu,dobijte je na korišćenje ,poribite,očistite obale,dovedite ribolovce pa ih onda pustite da pecaju bez plaćanja dozvole i to je vaše pravo,a Gradac ostavite na miru nama koji ga volimo i koji na njemu uživamo i koji iz njega pijemo vodu kada smo žedni.


TOLIKO 
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ko je tebi srušio sneška, pa i ja volim Gradac...
Samo sam uprošteno napisao da to uz malo truda može da se uradi sa svakom rekom...moj post je bio jasan i razumljiv
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Ne znam ko si i kakvog sneška pominješ i ne interesuje me mnogo,
ali bih voleo da mi pojasniš to oko svake reke,zašto se to onda ne uradi na svakoj reci,to ne razumem ako je već tako lako.
 
Vrh Dno