Potpuni početak!

  • Začetnik teme Aleksandar993
  • Datum pokretanja
A

Aleksandar993

Guest
Pozdrav svima,

ja sam Aleksandar i dolazim iz Kruševca imam 20. godina.
-ribolovom se bavim od pete godine gde sam mrsio plovak i udice po obližnjoj reci pokušavajući da uhvatim beovicu :)
Od pre 4 godine intezivno sam počeo da se bavim varaličarenjem i prešao u lov štuke i klena. Međutim jedan divan čovek me je pre  godinu ipo zarazio pecanjem potočne pastrmke i od tada samo nju pecam.
Koristim štap -energoteam- akcije 20-40 dužine 3.00m izuzetno savitljiv i fenomenalan za varalicu.

A za 20-ti rođendan verovali ili ne dobio sam od devojke štap    Robinson Fly Master 2.70 AFTMA 4-5 2SEC  i pojma nemam šta ovo znači niti da li je pogodan za pecanje pastrmke i klena po srbiji.

Te molim nekog iskusnog da mi objasni sve, takođe mi je potreban čekrk i kanap. Tako da su mi potrebni saveti i sve moguće informacije su mi od pomoći s obizrom da o mušičarenju znam toliko da sam po livadi bacao sa komšijinog štapa a strastveno želim započeti sa ovom tehnikom

Bistro.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
stap je ok za pastrmke, kao i klena.... trebace ti kanap klase 4 ili 5 i cekrk iste klase... verovatno neko ima vec taj stap pa mozda dobijes savet koji kanap mu lezi. mislim da drugar moj ima taj stap i uopste nije los...

dobrodosao :)
 
A

Aleksandar993

Guest
Hvala druže,

A neki predlog za čekrk? I šta znače ove oznake na štapu da bih shvatio koje je jačine štap? :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
pa cekrk klase iste kao stap... znaci 4/5, marka i model spram mogucnosti. generalno bitno je kanap i stap da su uskladjeni, ponekad i no name varijante dobro zavrse posao... pogledaj malo teme, citaj sve na forumu, ima napisano dosta o tome
 
Vrh Dno