Pozdrav da se predstavim

Lazarobr

Newbie
Učlanjen(a)
14.05.2019.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Pozdrav kolege musicari zeleo bih da Vam se predstavim kao apsolutni pocetnik u flyfishing iako sam ribolovac ceo zivot. Pre par dana sam gledao snimke drugara kako musicare i jako mi se dopalo kako vec pecam odlucio sam da se oprobam i u ovoj disciplini na preporuku kao apsolutnom pocetniku rekli su mi da ne dajem puno novca za pribor rekli su mi da uzmem stap bfc 8.6ft #4 bfc cekrc i kanap wf4f ispleli mi lider vezao tipet i slicno  kupio 30ak musica i na vodu da ucim kako se vreme namestilo otisao sam na kolubaru kod Obrenovca gde sam imao prostora da masem vezao musicu malo pecao travu iza sebe malo sebe dok se malo nisam uhodao kasnije sam primetio veliku koncentraciju kedera i na bas malu policelonsku muvu sam upecao 3-4komada klen je jurio ali nista...pa bih zeleo ako ima neko od kolega u blizini obrenovca da preporuci neko mesto za pecanje  za pocetnike hvala i pozdrav !
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Pozdrav Lazare, dobrodošao na forum.  :tbumb:

Sigurno možeš da probaš sa bucovom na Savi? neki plićak, uvala gde leti u svitanje prilazi... a da imaš mesta za mahanje i vežbanje.
Evo kako je to kod mene izgledalo, prve ribe koje sam lovio na mušičarac  :D : https://youtu.be/w5qoKuJQ1P4 .
Takođe se može lepo loviti i bandar, sad posle mresta ako imaš u okolini neki kanalčić, neku branicu... zna da bude pravo uživanje nimfariti bandite.
 

Lazarobr

Newbie
Učlanjen(a)
14.05.2019.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Pozdrav i hvala gkedao sam tvoje snimke imam mesta za bucova ali leti po jako maloj vodi za bandara bas i ne znam mesta ali probacemo tek smo poceli i bas mi se svidja pa cemo videti
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Najbolje mjesto za početnika je veliki plićak gdje bi ti mogao fino zagaziti i da je sve voda oko tebe.
Za početak ne pokušavaj da postigneš distancu nego do nekih 10m  bacaj.
Dok malo ne shvatiš kako to ide a i kako muva pada na vodu.
Ako imaš kedera i klena to ti je najbolje za početak.
I ne lupaj kontre!Blago zatezanje je dovoljno inače ćeš cijeli sistem brzo da zamrsiš.

Ako možeš da gaziš vodom a da bacaš ka obali sigurno ćeš nekog klena tako uhvatiti.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Искусно речено!!!
 

Lazarobr

Newbie
Učlanjen(a)
14.05.2019.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Hvala kolege trenutno ke vodostaj previsok tako da od toga nema nista ali ima sprudova plicaka i to nadam se da cu se uhodati
 
Vrh Dno