Pozdrav

dejozmaj

Newbie
Učlanjen(a)
14.04.2016.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Pozdrav za sve. Ja sam Dejan i iz Istočnog Sarajeva sam. Već duže vrijeme se vrtim po forumu kao gost, odlučih da se prijavim pa da vas malo smaram čudnim pitanjima. U FF nemam ama baš nikakvog iskustva, tako da ce mi vaša pomoc doći itekako dobro. Jos kao klinac vidio sa nekog starijeg gospodina kako kandzija po rijeci sa nekim cudnim štapom u ruci i nekim čudnim silkom i iz prve mi se svidilo. Elem prošlo od tada skoro 30 godina i ja odlučim da malo mašem. E sad mi treba vaša pomoc, od jednog prijatelja dobijem na poklon nov štap Abu Garcija Diplomat klasa5/6 9 stopa midium akcije sa cekrkom iste klase i plivajucom snjurom. Pitanje glasi da li ja kao početnik mogu poceti sa sa tim štapom.  Valja li on čemu ili da trazim nesto prikladnije za moj uzrast. Malo sam gledao po netu tehnike zabacivanja i probao na livadi i meni se to sve izgleda super. Još ako ima neko iz Sarajeva i okoline da me malo poduči bilo bi super.  U svakom slučaju ja se nadam da ćemo se fino družiti a ako bog da i sresti na nekoj vodi. Do skorog vidjena i pisanja

Bistro

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Dobro došao na forum i u svet mušičarenja!
Oprema koju imaš je za početak sasvim dovoljna. Kad malo dublje zagaziš u celu ovu priču skoro sigurno ćeš poželeti nešto bolje, ali tada ćeš koliko-toliko imati predstavu šta je to bolje što ti treba. Polako i strpljivo, čitaj teme po forumu a verujem da će ti svako na koga naletiš na vodi pomoći gde god imao neki problem
Bistro!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Pozdrav Dejo,oprema ti nije loša,možeš sa njom loviti.Smao je pitanje na kojim vodama si planirao?
U okolini Sarajeva koliko znam nema ni jedna velika voda sve su relativno male ali ima solidno pastrmke!
Ja planiram ali nikako ne stižem na Biošticu kao i Kaljinu.Paljanska Miljacka i još dosta toga u regionu.
Za ove vode ne trebaju jaki štapovi,eventulano da bacaš strimera,u ndai da prevariš kapitalnu pastrmku ili da ti naleti mladica!

Uspješno možeš loviti i klena sa ovim priborom,ako ti je on zanimljiv!
 

dejozmaj

Newbie
Učlanjen(a)
14.04.2016.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
tommylee je napisao(la):
Pozdrav Dejo,oprema ti nije loša,možeš sa njom loviti.Smao je pitanje na kojim vodama si planirao?
U okolini Sarajeva koliko znam nema ni jedna velika voda sve su relativno male ali ima solidno pastrmke!
Ja planiram ali nikako ne stižem na Biošticu kao i Kaljinu.Paljanska Miljacka i još dosta toga u regionu.
Za ove vode ne trebaju jaki štapovi,eventulano da bacaš strimera,u ndai da prevariš kapitalnu pastrmku ili da ti naleti mladica!

Uspješno možeš loviti i klena sa ovim priborom,ako ti je on zanimljiv!
I nema većih rijeka. Ja sam za početak planirao na Željeznicu ispod brane. Najbliža mi je ona pa mogu sa posla malo svratiti. Može se naci pokoja pastrmka i lipljen. A upratio sam nekoliko mjesta gdje se mogu razmahati a da ne polomim vrbe oko sebe. E sad dok malo ne naucim onda ide laksi pribor.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

 
Vrh Dno