Požutele fotografije

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo jedne moje fotke iz doba kada foto-aparat nikada nisam nosio sa sobom. Ufotkao me kum Srđa u jednom od njegovih prvih izlazaka na mušičarenje.
Gradac gospodnje 1998. godine Pre punih 10 godina :yeswink:

Nema wading-a  - TIGAR je u akciji. :)
Nema ni Sage-a - bio je to Cormoran CorFly.
Nema ni Loopa/Dannielsona - čekrk je britanski LEEDA Rim Fly.
Nema ni 3M/RIO strune - bila je ovo Cortland 333 DT
Nema ni Simmsa/Patagonije - prsluk je lovački koji je moja majka prepravila :yeswink:

Čega ima:
Backhand u hodu  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
Torba preko ramena - bilo je dozvoljeno nositi tri pastrmke duže od 25cm "do korena repa"
Ima Milanče i jedno 6-7kg viška nego tada :doh:
Uživanja istog kao što je bilo i prošle a biće i narednih godina.

Ajmo i Vi neku staru, oldtimer požutelu fotku ;)
 

Prilozi

  • IMG_0001cr1.jpg
    IMG_0001cr1.jpg
    172,4 KB · Pregleda: 654

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lepa tema.
Evo jedne moje slike iz 1974. godine.
 

Prilozi

  • 1974..jpg
    1974..jpg
    22,8 KB · Pregleda: 477

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo i poslastica! Molim mlađe od 22 godine da se ne javljaju :doh:
STUDENICA 1987

Čekrki češki od po kile, Shakespeare glass, a jedna pastrmčica se ovde (u pravcu kažiprsta) čak i javljala ali je ne uhvatih. Ako ne verujete pitajte moju ženicu Natašu koja me tada ufotkala. Tada smo bili momak i devojka (IJU bože).
Opet nesvesni backhand (takva je bila konfiguracija) i Kvazimodo stav. Prsluka ovde nije ni bilo, sve neophodno nosio sam u torbici :doh:
 

Prilozi

  • IMG_0017_cr.jpg
    IMG_0017_cr.jpg
    138,6 KB · Pregleda: 546
  • IMG_0015.jpg
    IMG_0015.jpg
    166,1 KB · Pregleda: 540
  • IMG_0016_cr.jpg
    IMG_0016_cr.jpg
    122,8 KB · Pregleda: 534

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Nekima od nas današnjih mušičara su na žalost fotografije ostale u tamo nekim, nama nekada dragim, mestima iz koji smo oterani ili smo morali otići 1991, 92, ... 95, ... 99, ... i u ovom veku.
Blago vama kada se niste micali nigde, pa imate uspomene u obliku fotki. Naše su uspomene samo u našim srcima i dušama.
Naše su fotke ostale tamo. Moje su u stanu, koji sam nekada imao, u Sarajevu!

Bistro
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Butterfly je napisao(la):
Nekima od nas današnjih mušičara su na žalost fotografije ostale u tamo nekim, nama nekada dragim, mestima iz koji smo oterani ili smo morali otići 1991, 92, ... 95, ... 99, ... i u ovom veku.
Blago vama kada se niste micali nigde, pa imate uspomene u obliku fotki. Naše su uspomene samo u našim srcima i dušama.
Naše su fotke ostale tamo. Moje su u stanu, koji sam nekada imao, u Sarajevu!

Bistro
Auh, žao mi je. Meni ovih nekoliko iskopanih slučajno ovih dana povrati raspoloženje u bolesti.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Butterfly, nisi jedini , iz istog razloga ni ja nemogu da pokažem ništa iz prošlog života, istina da tada nisam mušičario, al dokumentiranu povjest svog ribolova (fotkama) počinjem tek iza 1996. Nije da je zbog toga kraj svijeta, al... ponekad ne bi bilo loše prelistati požutjele fotke, moje će da žute za 20-tak godina, tj. bolje rečeno požutjeti će CD,DVD-ovi . :D
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Milanče je napisao(la):
Evo jedne moje fotke iz doba kada foto-aparat nikada nisam nosio sa sobom. Ufotkao me kum Srđa u jednom od njegovih prvih izlazaka na mušičarenje.
Gradac gospodnje 1998. godine Pre punih 10 godina :yeswink:

Nema wading-a  - TIGAR je u akciji. :)
Nema ni Sage-a - bio je to Cormoran CorFly.
Nema ni Loopa/Dannielsona - čekrk je britanski LEEDA Rim Fly.
Nema ni 3M/RIO strune - bila je ovo Cortland 333 DT
Nema ni Simmsa/Patagonije - prsluk je lovački koji je moja majka prepravila :yeswink:

Čega ima:
Backhand u hodu  :tbumb: :tbumb: :tbumb:


Torba preko ramena - bilo je dozvoljeno nositi tri pastrmke duže od 25cm "do korena repa"
Ima Milanče i jedno 6-7kg viška nego tada :doh:
Uživanja istog kao što je bilo i prošle a biće i narednih godina.

Ajmo i Vi neku staru, oldtimer požutelu fotku ;)

u Milance ne vjerujem da je taj twiggy ti! :nowink:
ja vec 15 godina nosim oko 95 kg!
 

GORANHardy

Senior member
Učlanjen(a)
07.09.2008.
Poruke
158
Broj reagovanja
1
Lokacija
Borca
Odlicna tema Mito i meni je kao i Radovanu ista sudbina- no opet drago mi je prisetiti se Kraljevacke skole kojoj znam da i ti pripadas, mislim na vezivanje i uopste, o f.f.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Konacno sam jedva pronasao jednu jedinu sliku koja mi ostala iz detinjstva a da je vezana za moj ribolov. Prokleti rat je ucinio svoje.
Ovde sam na slici JA  :D Koliko se sečam ovog Pica sam ulovio na meso prilepka. Tada dok sam letovao na moru sam najviše volio loviti iglice. Hehe, to su bile tada "ribetine" ko pola mene. Lovio sam kojekakve špariće, jednog malog zubatca, ciple ... ma bilo je svega. Tako sam od šeste godine poceo da aktivno lovim u svakoj prilici. Kod kuce sam lovio stuke a na moru sve sto je naislo. Tako sam obilazio nas jadran svakog leta do smrdljivog rata :mad: Ova slika je sa Hvara. To je meni bio najomiljeniji otok u nasem jadranskom moru. Vode se secam kao jucer...cista, bistra, bogata ribama, skoljkama, koralima ma svega je bilo. Delfini su redovno dolazili u uvale oko malih poluotocica...ahhh ::) samo kada se setim... stariji clanovi moje familije su lovili velike ribe, isli su i nocu i danju, isli su na otvoreno more...ja sam se fino zabavljao sa obale ili u plićaku. Iglice sam lovio na komadic crvene vunice, bacao sam ju ne daleko od obale...obala na tom "mom" mestu bese strma a voda dubine oko 2m odmah uz obalu. Tu je struja skoro uvek bila jaka  i tu sam vrlo lepo lovio iglice...nekako su me podsecale na moju tada omiljenu stuku a i kljun me podsecao na sabljarku i tako je to sve zajedno u mom tada detinjem umu sa bujnom mastom budilo razne emocije pri svakom ulovu. Jos kada sam odgledao film starac i more...lele, tek sto mi je tada masta radila  :D Bio mi je to predivan deo detinjstva.

kad sam bio mlađan ribolovac ja
main.php
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo jedne... ne znam šta bih Vam rekao  8)
Moja prva stega iz kućne radionice, fotkano negde 1977/78-me godine :doh:
 

Prilozi

  • IMG_0006web.jpg
    IMG_0006web.jpg
    14,4 KB · Pregleda: 360
Vrh Dno