predvezi

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
da li neko moze detaljno da mi nesto napise o predvezima? i ako postoji na sajtu ja ne mogu da ga nadjem za bio sam ovde pre 2 i po god tako da se svasta promenilo, cestitke doktoru sto je sajt i dalje tu
pozdrav
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
U dijelu foruma pribori za mušičarenje
http://www.musicarenje.org/index.php?action=collapse;c=3;sa=collapse;#3
imaš više topica o predvezima...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
laza je napisao(la):
da li neko moze detaljno da mi nesto napise o predvezima? i ako postoji na sajtu ja ne mogu da ga nadjem za bio sam ovde pre 2 i po god tako da se svasta promenilo, cestitke doktoru sto je sajt i dalje tu
pozdrav

Sta o predvezima konkretno? Pleteni ili monofilni? Kupovni ili pravljeni? U svakom slucaju misljanja su podeljena tako da ti je najbolji savet da probas i jedne i druge i trece i cetvrte. Predvezi su potrosni materijal...
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
interesuje me konkretno kupljeni predvez ali me u stvari interesuje spoj izmedju kanapa i monofila, imao sam nekada kupljen sa gumicom koja je bila po sistemu sto se vise isteze to je jaca ali sada je nemam a kada napravim omcu kanapa kao kod strune pravi veliku pometnju na povrsini vode
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
laza je napisao(la):
interesuje me konkretno kupljeni predvez ali me u stvari interesuje spoj izmedju kanapa i monofila, imao sam nekada kupljen sa gumicom koja je bila po sistemu sto se vise isteze to je jaca ali sada je nemam a kada napravim omcu kanapa kao kod strune pravi veliku pometnju na povrsini vode

Zaboravi omče i veži predvez direktno na mušičarski konac.

nailknot.gif
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
e to me je interesovalo, ocekivao sam da ce moj stari mentor da se javi, nego Mix kazi mi da li ti je predvez obicna struna i ako jeste koje debljine???
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Naravno da je struna. Nikada nemoj da staviš takozvane pletene predveze iz domaće radinosti. I to bi bila dodatna budža sa još dve džombe na sistemu.
Koliko sam shvatio, ti bi da mušičariš klena na manjoj, obrasloj reci i da koristiš tihe i precizne zabačaje.
Ako je tako, sam napravi predvez od raznih debljina strune.
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
hvala druze! btw sta se peca sad po Nishu osim radijatora? ovde pao sneg pa planiram da idem na stuku ali nema strimera nigde a Masic moj nekadasnji glavni dobavljac muva, ima period cekanja od 2 meseca :) pa nemam strimera
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Šta se peca po Nišu? Ništa na muvu. Težak period je naišao. :(
 
Z

Zakula

Guest
Najisplatljiviji,najuniverzalniji,a po meni i najbolji (shto je subjektivan stav) je konusni predvez napravljen od klasichnog monofila.Naime,pravi se iz nekoliko sekcija,monofila razlicite duzine i promera,koji se spajaju krvavim chvorom (blood knot).Recimo krenesh od 0.45,pa preko 0.40,0.35.....dodjesh do 0.20mm,tj. svaki sledeci nastavak smanjujesh za po 0.05mm,a na poslednji nastavak vezesh,naravno,tippet npr. od 0.16mm.
Ako ti je potreban josh finiji predvez - delikatna prezentacija,produzicesh taper,i na 0.20 nadovezati npr. 0.15,a potom i tippet od npr. 0.10mm.Ako ti je potreban predvez za strimerisanje shtuke,jednostavno cesh ga skratiti na 0.20mm ili 0.30mm...To su samo neki od primera,koji pokazuju univerzalnost ovog predveza.
Sto se tiche duzine samih nastavaka,ne mogu nishta drugo da ti preporuchim (zavisi od samog stila bacanja, i zelje kako da muva padne na vodu),sem da uzmesh za pochetnu duzinu parcice monofila od pola metra.U principu ta duzina predstasvlja neku referencu.Takodje,bilo bi pozeljno da tippet bude neshto duzi od nastavaka  predveza,tj. za otprilike 30cm.Upotrebom ovog predveza videcesh koliko ti "lezi",pa cesh na osnovu toga da experimentishesh sa duzinama nastavaka i tako sebi napravish idealan predvez.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Slazem se sa ovim sto je Zakoola napisao,koristim vec duze vreme i odlicno me sluzi.
Ali ima nesto sto favorizujem a to je....
 

Prilozi

  • Ne MENJAMM.jpg
    Ne MENJAMM.jpg
    183,6 KB · Pregleda: 520

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
e imam i ja to cudo mada sam malo skeptican po koriscenju istog posto ima omcu na kraju
 
Vrh Dno