Predvezi

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
U ponudi pleteni predvezi u kombinaciji najlon + dinema ! Izuzetno su velike nosivosti (preko 17kg ) i praktično neuništivi !Mekani su i pogodni za bacanje kako velikih tako i sitnih muva.Deblji deo je oko 0.50mm a vršni oko 0.20mm.Mogućnost izrade po narudžbini, što se tiče dužine i debljine , uostalom o svemu pa i o ceni više na PM!
 

Prilozi

  • predvezi.jpg
    predvezi.jpg
    252,7 KB · Pregleda: 86

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lepo, probaj raditi i tonuće ;)

ja več neko vreme razmišljam o izradi takvih ali jednostavno nemam sada vremena za taj projekat.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Nisam video provokaciju Seb  :D ,neznam što bi probao kad ih imam već urađene  :p ! Nilon+Kevlar(natural) malo su manje nosivosti nego prethodni ali su zato sporotonući ko "intermediate" kanap pogodni za lov mokrim muvama i nimfama !
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Super!  :tbumb: Ma kakva provokacija, nije bila provokacija  :)

Vidio sam da jedni rade te tonuče tako da u mono. upredaju i bakrenu žicu...imaš li iskustva sa takvima?

To sa kevlarom je dobra stvar, čini mi se.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Kolko može da bude mekana bakarna žica? Video sam i ne sviđa mi se!
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Saša,dali je tvojih predveza bilo u slobodnoj prodaji u Beogradu,kod Matić-a!!!???
Kupovao sam,interesuje me kvalitet ovih novih,jel bolji????
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Bila je neka količina,mislim pre 3god. da sam mu zadnji put slao dok nije oboleo(na žalost). A što se tiče kvaliteta, dinema i najlon ne mogu da se porede-kod dineme nema istezanja a odlikuje je i velika nosivost i trajnost.Kidanje predveza je skoro nemoguće štapom i sama prezentacija muve je u početku malo čudna jer je predvez izuzetno mekan i muva pada ko pahulja.Loše osobine dineme su što je SKUPA -100m ne može da se kupi kod nas ispod 15-16 evra i kad bi se uradio predvez samo od nje puno bi koštao,zato ga kombinujem sa najlonom.
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Ajd malo da popričamo na temu pletenice u mušičarenju.JEst da je jaka.JA sam neke velike ribe izvukao na o,10.Šta je sa mekoćom?Lično mislim da je premekana da okrene muvu.A onda, šta je sa vidljivošću?
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
U kombinaciji sa najlonom oće da okrene muvu bez problema a što se vidljivosti tiče stavljam tipet od min.1metra tako da ne utiče na ribu previše!Pusti adresu na PM poslaću ti da isprobaš!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Ja sam jedan Saletov predvez od 2,7m ,arčio, cele prošle godine. Pecao sam i na suvu i nimfu i strimere sam na moru bacao tim predvezom. Mojom nepažnjom je predvez stradao na limu zarđalog šporeta koji se iz nekog razloga našao u reci. Možda nekome bude čudno to što ga nisam menjao a pecao sam, na i ispod površine, ali nisam ni imao razloga za to.
 
Vrh Dno