Preporuka cekrk 200 tj sad nakon inflacije 250 evra

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.016
Lokacija
Svilajnac
Pozdrav kolege, lovostaj je, zima ide, vreme je da se masta i planira sta za novu sezonu. Kako sam po forumu iscitao Danielsson f3w je favorit u toj cenovnoj klasi mada mi se opasno dopada i Vosseler Air Two mozda i vise na oko prelep je pogotovo u ovim novim kombinacijama dve boje. Nemam bas puno iskustva sa cekrcima nisam ih menjao niti imao prilike da isprobam neke druge. Sta vi mislite sta je dobro u klasi do 250€, sta uzeti da traje, koji su vasi favoriti, preporuka?
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Imam F3W i znam još nekoliko vlasnika. Nisam nikog od njih čuo da se žali, naprotiv. Pritom znam da možeš da kontaktiraš Tomasa Danielssona za bukvalno bilo kakvu pomoć ili problem
 
  • Like
Reagovanja: TMc

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Ako biras cekrk koji ce ti zadovoljiti bar 2 vrste pecanja tj 2 klase stapa onda 2six. Ali obavezno, obavezno kupi i spulnu uz njega. Zahvaljivaces mi kasnije :)
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
koju god da uzmeš od te dvije nema greške, obrati pozornost na težinu role, da ti bude u balansu sa štapom, i jedna i druga imaju odlične kočnice, danielson je kratak sa opsegom od otpuštenog do zategnutog, ali radi ko urica, mali volvo, a taj voseler radi još ljepše...
 
  • Like
Reagovanja: TMc

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Sem što vosseler nema full ram, i što ne verujem da ima ozbiljnu kočnicu kao f3w.
Ali realno daniel-sin iako meni lep, nije baš atraktivan sa bojama itd, sem ako nemaš braon špulnu 😁
 
  • Like
Reagovanja: TMc

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
vosseleru ne treba ful ram, jer ima stabilnu osovinu i sistem nasjedanja špule na osovinu, kočnica nema ni jednu manu, i ne grize strunu kao neke skuplje role, a na dannielsonu bi se mogla načmana kočnici kad bi bio picajzla, a unutrašnjost je odrađena bolje nego na stelli... završna obrada ide u korist dannielsona, ful ram isto, težina isto, vosseler je jedna od najlakših rola s normalnom kočnicom... za klase 2-4 vosseler, za 4-6 dannielson
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.016
Lokacija
Svilajnac
Postoji li u toj cenovnoj kategoriji još neki čekrk koji vredi uzeti u razmatranje?
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
možda guideline hallo, ovisi koji su ti kriteriji, meni je kod vosselera presudila težina i što veći promjer jer mi je trebao za klasu 2, do sad sam koristio neku manjeg promjera i prespora mi za skupit kanap, a kod dannielsona robusnost jer mi treba i za lov streamerom...a i precizna kočnica jer mi treba za lov velikih kalifa nimfom... a obje mogu savršeno odraditi lov lipca s 0,10 mm
 
  • Like
Reagovanja: TMc

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
vosseleru ne treba ful ram, jer ima stabilnu osovinu i sistem nasjedanja špule na osovinu, kočnica nema ni jednu manu, i ne grize strunu kao neke skuplje role, a na dannielsonu bi se mogla načmana kočnici kad bi bio picajzla, a unutrašnjost je odrađena bolje nego na stelli... završna obrada ide u korist dannielsona, ful ram isto, težina isto, vosseler je jedna od najlakših rola s normalnom kočnicom... za klase 2-4 vosseler, za 4-6 dannielson
Jes mogla bi, ali imaš i uputstvo za štelovanje, ukoliko je previše ili premalo... Ne sumnjam ni najmanje da ne treba full ram(a skuplji je i komplikovaniji za izradu), ali je jedini 100% siguran i mogao bi potpisati da je jedini lifetime čekrk u toj klasi.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
...promjenom raspored pločica po uputstvu dannielsona se ostvaruje da se postigne veća ili manja KONČNA ili maksimalna sila koćenja, no istovremeno se postiže da se još smanji opseg min-maks, tako da se recimo na prva tri zuba koćnice ništa ne mijenja, ili na zadnja tri zuba je u nekom maksimumu, ako bi to nazvali konstrukcijskom greškom, kočnica nema dovoljnu elastičnost, i diskovi su pretvrdi da budu podatni u cijelom opsegu zatezanja kočnice... inaće se ovo rješava oprugom, a dannielson taj detalj nemo dovoljno dobro razrađen... nasuprot tome ispobrajte neku galvan rolu koja ima 4-5 krugova opseg zatezanja... ili danielson koji nema ni puni krug, cca samo 300 stupnjeva...
 
  • Like
Reagovanja: TMc

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
meni kočnica savršeno radi, ne vidim gde to nije osetljiva ? nema zastoja pri prvom drilu, niti je gledam po tome koliki krug pravi, već isključivo šta nudi, a nudi mnogo.
kakvom oprugom na diskovima se to rešava ?

Dal Galvan ima više krugova i mikro osetljivu kočnicu ne znam iz ličnog primera, ali sam pogled na otvoreni sistem diskova, pored danielsona, potpuno zaptivenog sa ovako ozbiljnim mehanizmom i punim ramom... a još kad se uporede cene :)
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    25,5 KB · Pregleda: 18
  • image_2022-10-11_105500056.png
    image_2022-10-11_105500056.png
    93,3 KB · Pregleda: 18
  • Like
Reagovanja: TMc

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
galvan je spomenut suprotnosti radi... što se opsega i mogućnosti preciznog podešenja kočnice tiće...

kočnica na dannielsonu skoro pa savršena je, po mojem mišljenju ima konstrukcijsku manu, a to je opseg djelovanja, ali to je moje mišljenje, pošto sam naviko na kočnice stacioniranih rola i koliko je bitno imati kočnicu na roli sa širokim opsegom podešenja,
iako nema veze sa fly ribolovom, ali da steknete dojam o mom iskustvu i onom što govorim iz iskustva... imam bar 50 riba u stažu 7 -17,5 kg na 0,14-0,16-0,18 mm monofil, i nekoliko somova 15-40 kg na 10-15 lb špagu, velika večina te ribe je bilo vani za manje od 15 minuta od kad sam uskladio pribor i počeo koristit role s vrhunskim kočnicama... te stekao utisak koliko je kočnica važna kod drila na granicama maksimalnih vrijednosti jačine pribora.. i koliko je bitan taj jedan među klik ili klik više ili manje, i kakva bi po meni trebala biti kočnica za pouzdan dril i maksimalnu iskoristivost jačine ribolovnog pribora....
i između ostalog mislim da je taj dannielson vrh u tom cjenovnom rangu, između ostalog i zbog kočnice, zato sam ga i kupio...s manom koju sam naveo
 
  • Like
Reagovanja: TMc

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.016
Lokacija
Svilajnac
Super je sto sam postavio ovu temu jer sam puno saznao sto nisam znao u vezi cekrka, doduse jos uvek nisam nacisto sta uzeti ali to i jeste draz bilo bi isuvise monotono da je drugacije. Naidjoh na manual pa videh da ima setovanje rasporeda diskova i na osnovu toga grafik kako se kada ponasa u odnosu na to koliko je zategnuto, vrlo interesantno, ostavlja dosta slobode za igranje.
 
Vrh Dno