Prezentacija na velikim udaljenostima

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Dakle, musicarim oko 1 godine, i ispucam lagano ceo kanap, i vf i dt, e sad, ne mogu na tim daljinama da postignem neku vrh delikatnu prezentaciju, znam da mi za Mlavu ne treba to nikada, ali od viska ne boli glava...

I jos nesto, kolika se realna daljina moze "izrolati" roll castom?

Stapce je 4#, sa nekom vecom aftmom veujem da bi bilo malo lakse..
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Wow, to je to!!! Daljina na livadi obezbeđuje preciznost i sigurnost na manjim, "ribolovnim" daljinama. Roll je upotrebljiv na ribolovnim daljinama 10-12m. Može se izrolati i preko 15m sa standardnim priborom.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
U sustini sto dalji zabacaj, to je teze lepo prezentovati. Probaj da postepeno razvijas i jedno i drugo.

Na primer, ako si zadovoljan prezentacijom na 15m nemoj odmah pokusavati isto to na 20m. Idi postepeno 16, 17....
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Mito, hvala! Pa vezba mnogo znaci..
Nesperto, ja u principu na dvadesetak metara lepo prezentujem, ali mi pravi problem kad dodjem do bekinga ili i on izadje malo iz stapa, tada ne mogu da spustim muvu kako zelim... nista, vebaacu jos puuuno!

i da, stap je 7,6" :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ledeni_ junior je napisao(la):
Mito, hvala! Pa vezba mnogo znaci..
Nesperto, ja u principu na dvadesetak metara lepo prezentujem, ali mi pravi problem kad dodjem do bekinga ili i on izadje malo iz stapa, tada ne mogu da spustim muvu kako zelim... nista, vebaacu jos puuuno!

i da, stap je 7,6" :)
Hahhha decko ti nisi normalan.... Jaaaaako mali broj ljudi moze to da uradi. Vrlo verovatno da ni neki instruktori to ne mogu....


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
o b"e oholi, ne kazem da je spustim kao pahulju, nego da muva padne na vodu ispred predveza i kanapa... jer mi ovako padne levo ili desno, ili se zakaci sa stunu, jer previse energije u izbacaj ubacim....
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Da me pogresno ne razumes... Svaka cast....
Evo musicarim 20god.... I i dalje nisam na tom nivou.... Tako da samo udri i vezbaj. Ekstra je to
Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
pa nisam ni ja, stavise, daleko sam, da se ispuca ceo kanap nije ogroman problem, mene prezentacija zeza, koja nije nikakva kad bacim toliko...
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
sad ispade da bolje bacam od tebe :D :D :D :D, mozda al za jedno 5 godina :)

ako si tako shavtio, zao mi je onda, nisam to mislio
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Verujem ti. Poenta je da miim da nisi svestan na kom nivou su obicno ljudi nakon nekog vremena. Ti si ispred.

Ne zajebavam te... Dosta si mladji i ne bi bilo u redu....

Za to imam marica, dosta mi on [emoji1787][emoji1787]

Da se vratim na temu.... Jedan od najboljih nasih instruktora je davno negde rekao da se kontrola ima maksimalno do 25m, a obicno je to manje....

Naravno javice se neki koji ce tvrditi da mogu na 30m da imaju kontrolu... Al iskreno ja znam kome verujem.

Isto tako..... Sem na drini....ostale salmonidne vode su tolike da nema poteebe za preko 15m uglavnom.... A obicno je mnogo manje.... Tako da ne opterecuj se prezentacijom kad kanap izadje ceo

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ledeni_ junior je napisao(la):
sad ispade da bolje bacam od tebe :D :D :D :D, mozda al za jedno 5 godina :)

ako si tako shavtio, zao mi je onda, nisam to mislio
Vrlo moguce da bacas. Ja nisam nista specijalno dobar veruj mi. Ceo kanap mogu samo sa stapovima klase 5 ili jace.... I to ne uvek. Tako da.... Sto se distance tice bolji si... Prezentacija je nesto sto ko razmislja brzo skapira. Nije neka nauka...
To koliko ja musicarim a koliko ti nema nikakve veze. Sem sto cu ja verovatno bolje otpecati neke cudne situacije mozda....

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Pa mislim da nema smisla da se ja uporedjujem sa bilo kim sa ovog fouma ko ima i trunku vise iskustva, napisah gore da mi ne treba, ali eto da vidim cisto, znam i gde gresim, ali nisam u stanju da to ispravim... svakako, hvala na poverenju :)

pa bre ti mene treba da zajebavas, ne bi bilo dobro da je obrnuto nikako... na Mlavi mi ne treba ni 10 m, je nema terije da se imalo razmasem... samo pickup i vracanje nazad, dzunglaaaa, neka je, to je i cuva...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Umesto prezentacije na 30m.... Moj savet su vodeni zabacaiji.... Spey takodje.... Za mlavu top.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 
Vrh Dno