PRINC!

  • Začetnik teme Mr.Zakula
  • Datum pokretanja
M

Mr.Zakula

Guest
Koliko pecate ovom muvom?Ja ne idem na pastrmku bez ove nimfe.Po meni moze uspeshno da imitira sve jednodnevke,kamenjaraku Bipuncatu,itd...Jednom rechju strasna nimfa-ubica!!Vishe volim verziju sa bead head-om.Ova moja verzija je malo modifikovana.Koja su vasha iskustva?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
princ bead head je bila prva nimfa u mojoj prvoj kolekciji kada sam poceo da se bavim musicarenjem. jednom recuju strasna musica. ko sto kazes nimfa-ubica. koliko sam ja imao iskustva i koliko sa citao o njoj dobra je preko cele godine. mislim da bi trebala imati ime otrovna univerzaklka fly_sniper
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
nakon tri godine skoro se ova tema dize iz naftalina :)

sbs od mene i prote :)))))

uloge: jedna udica #8, malo zakrivljenog luka, gospodin prota kao ft majstor, ja kao fotograf, mesto galovica :)
od materijala, osnovni konac 6/0, olovna zica, ice dub boja crni paun , biotsi crveni i beli i mesingana perla,

slike su dovoljne nadam se, obzirom da je ovo jednostavna imitacija za vezivanje, jedino bih napomenuo, da se olovo obavezno dobro predje koncem, da materijali ne bi upadali u useke, i treba uraditi lep prelaz,konus od olova ka udici sa obe strane
fotke nisu najbolje ali nisam imao kucne uslove


p1280075lb2.jpg


p1280076to7.jpg


p1280078il8.jpg


p1280080lt2.jpg


p1280081ne8.jpg
 

sokre

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2008.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Oholi daj drugi put odaberi tamniju podlogu i udalji ju od musice, puno ce ti bolje izgledati
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
:yeswink: i meni se baš sviđa, na drenažnom kanalu HE Dubrava kof Sv. Marije, koji je usput ove godine konačno proglašen za salmonidnu vodu, izvrsno smo lovili divlje Kalifornijske pastrve, na ovakve i slične nimfe. Step je  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
hvala ljudi, a sokre imam obican digitalac, i svetlo mu je veliki problem, upravo sam probao i sa tamnijom podlogom ali ne valja, moram kad slikam da nekako okruzim muvu nekim belilom da bi valjala slika....
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
oholi je napisao(la):
hvala ljudi, a sokre imam obican digitalac, i svetlo mu je veliki problem, upravo sam probao i sa tamnijom podlogom ali ne valja, moram kad slikam da nekako okruzim muvu nekim belilom da bi valjala slika....

Samo lepo podesi macro mod i ne mrdaj dok slikaš.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
sve je to uradjeno, do duse ovaj sbs je slikan iz ruke i u galovici, ostale muve koje sam zadnjih dana postavio su mnogo bolje slikane. inace aparat je olympus fe150, kupljen pre par god, tako da ne treba previse ocekivati od njega
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovde na ovom linku http://hipwader.com/2002/prince-nymph-pattern je nacin motanja kojega se ja drzim ko pijan plota kada vezev princa. Vec ga dugo nisam radio a u kutijici imam jos dva princa...morat cu ponovo da uradim par komada u par velicina.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Dobar link Seb :tbumb: Ja ga vežem malko drugačije (mrzim da vezujem blizu okceta bilo šta dok mi ne zatreba!) i koristim crveni konac kao u Orvisovom katalogu
http://www.orvis.com/store/productchoice.aspx?pf_id=02CT&dir_id=1236&group_id=1248&cat_id=5841&subcat_id=7165
 

gjors

Junior member
Učlanjen(a)
16.11.2008.
Poruke
57
Broj reagovanja
0
Mr.Zakula je napisao(la):
Koliko pecate ovom muvom?Ja ne idem na pastrmku bez ove nimfe.Po meni moze uspeshno da imitira sve jednodnevke,kamenjaraku Bipuncatu,itd...Jednom rechju strasna nimfa-ubica!!Vishe volim verziju sa bead head-om.Ova moja verzija je malo modifikovana.Koja su vasha iskustva?
Nažalost mogu samo reći da tu ili sličnu toj jedno društvo donosi iz Srbije u Norvešku po 1000 komada i na žandara rade harakiri na otvorenim vodama,uglavnom hvataju lipljane i to po 200 komada na dan ,mušičari sa strane samo gledaju na njih i klimaju glavom jer prosto nevjeruju onome što vide,tužno  :'(
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Par varijacija a u skladu predstojeceg meseca i predstojecih meseci  :)

[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/Nj5BZ8HnM64&hl=en&fs=1[/flash]
 
Vrh Dno