Probajmo ??????????

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Kao sto znamo ZUTA KAMENJARKA ILI Stone fly(Steinfliege) je odlicna majska musica ali  musica koja se javlja cele godineeeee....
Napisacu kako ja dolazim do idealne kamenjarke koja se sasvim dobro pokazuje pa skoro po svakom mom izlasku na vodu..
Udica ne bi trebalo da predje velicinu od 8-11  (V)
Glava ide u crnoj boji  (G)
Rep ide od dva kraka pera fazana???  (R)
Telo od bledo-grao vunice ili vune.    (T)
Nogice idu od crvenog petla..  (N)
Krila-Izrezak od krila fazana.. (k)
Rebra idu od zute svile.. (RB)
A ako se resite da probate ovo i to tako bez krila,umesto nogu umesto nogu treba staviti pera od sljuke..

                      ----------ZANIMLJIVOOO---------- :lol:
:lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dragi Blue Fox, napravio si nekoliko grešaka. Ništa strašno, popravićemo to.
Žuta kamenjarka ne zove se na engleskom stonefly. To je naziv za ceo red insekata, ali ponekad i za veliku kamenjarku. Žuta kamenjarka je mali, žuti insekt i zovu ga yellow Sally.
Druga, još veća greška, je da je to majska mušica! Treba da znaš da je red majskih ili jednodnevki poseban i nema baš mnogo veze sa kamenjarkama. Na primer, mi zovemo majskom Ephemera danica, a istom redu pripadaju i BWO, Sulpher, svaki DUN i svaki SPINNER.
Blue Fox, moraćemo malo da se družimo. Posle toga, bolje ćeš poznavati insekte.
U stvari, možda je bolje da naporavimo podelu i tabelu vodenih insekata. Mic po mic, troši se moja knjižica. Pretopiće se u www.musicarenje.org! :doh:
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Blue FOX je napisao(la):
Kao sto znamo ZUTA KAMENJARKA ILI Stone fly(Steinfliege) je odlicna majska musica ali  musica koja se javlja cele godineeeee....
Misim da je Blue Fox nije pomesao vrste insekata vec da je mislio da je to odlicna musica za maj mesec!!!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
I ja mislim da je drug Blue Fox mislio na vreme korišćenja, pojave ove muve, pa samim tim nije napravio nikakvu grešku. Što se tiče kreacije, voleo bi da postaviš sliku, aki imaš mogućnosti da je fotkaš, ako ne ovako mentalno će mo analizirati. Pazi ja sam do sada koristio samo veoma žute, ali veoma žute. intezivno zute. Analiza same muve, insekta, popkazuje da on nije u toj meri žut kao što ja pravim, ali stare navike teško umiru. realno insekt pa i imitacija treaba da budu manje žuti, a tvoja kreacija upravo ide na to. Ali čini mi se da nema dovoljno žutog na sebi.- ovo nije neka kritika, već diuskutujemo, tako da je shvati kao dobronamernu, pogotovu što sam možda ja totalno u krivu. Znači glavu tj. samim tim osnovni konac ja bi promenio u žut. ostlo mi deluje sasvim OK. Ja bi probao tvoju kreaciju i sigurno hoću, samo sledeće godine. Po mom mišljenju davno prođe vreme Žute Sali!
Salut
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
  :doh: Nije mi palo na pamet da je možda mislio na muvu koja je prisutna maja, pa je napisao majska muva. Uplašio sam se da je greškom svrstao u red Ephemeroptera... Forget about it, and nastavite :lol:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
"Kao sto znamo ZUTA KAMENJARKA ILI Stone fly(Steinfliege) je odlicna majska musica ali  musica koja se javlja cele godineeeee...."

pa lepo rek'o covek.... 8)
 
Vrh Dno