Problem pri daljim izbacajima, molim savet

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Pozdrav svima.
Zamolio bih vas za nekoliko saveta u vezi sa mojim malim problemcicem, naime pocetnik sam i vodim se skolom Ace Ivanovic gde on kaze da se prilikom zabacivanja stap krece u inrtervalu od 11 do 1 kako bi se izbegli otvoreni lupovi. Trudim se da maksimalno to postujem i to fenomenalno funkcionise kada su kratki zabacaji u pitanju ali kada se izvuce malo vise snjura to vise ne radi, tj nedostaje sila koja bi snjur izbacila do kraja leti do pola i tu pada, i nekako sticem utisak da je put koji prelazi stap prekratak da bi snjur izbacio do kraja, onda ga ja pustim na vise od 1 tu se onda jave otvoreni lupovi i eto novog problema.
Gde gresim?????
Unapred hvala na savetima..
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ja sam skoro prolazio kroz sve to. Sta podrazumevas pod vecom daljinam?

Da bi izbacio dalje, moras uvezbati double haul.
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Nebojsa.kg je napisao(la):
Ja sam skoro prolazio kroz sve to. Sta podrazumevas pod vecom daljinam?

Da bi izbacio dalje, moras uvezbati double haul.
[/quorte]

Posto sam nov u svemu tome ne baratam bas najbolje sa strucnim izrazima ni na srpskom a o engleskom da i ne pricam, ako double haul znaci ono sto mislim da znaci a to je da se tako pocetnicki izrazim duplo ili visestruko zabacivanje konca pozadi pa napred bez spustanja na vodu, to onda nije problem sve dok je 10tak metara konca van stapa tada mogu mlati neprestano napred nazad a da konac ne padne, ali problem je kada se nadje vise, nije ni tada problem kada stap povucem u nazad dalje od 1 sat ali mi se tada otvaraju lupovi..
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Zeljko93 je napisao(la):
Nebojsa.kg je napisao(la):
Ja sam skoro prolazio kroz sve to. Sta podrazumevas pod vecom daljinam?

Da bi izbacio dalje, moras uvezbati double haul.
[/quorte]

Ili se to odnosi na dodatno povlacenje konca slobodnom rukom, kako bi se kako to kazu "napunio stap", ako se radi o tome, tu nema problema pri zadnjem zabacaju tu sam ukomponovao ruke, ali pri prednjem ide malo teze.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Odnosi se na povlacenje slobodnom rukom, da bi se pravila veca tenzija izmedju strune i stapa. Procitaj u ovoj temi gde su meni objasnjavali ljudi kako se zabacuje,

https://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=6575.0

Ima bas u temi, Simpshon H objasnjava kako vezbati doble haul. Oboris stap paralelno sa vodom, pa zabacis pozadi sa povlacenjem, pustis da struna padne, pa napred sa povlacenjem drugom rukom, pa pustis da struna padne. Pa kad uvezbas lepo tako, onda polako podizes stap, ja sam tako vezbao, i uspelo je. Ali procitaj u napisanoj temi, on je to verovatno bolje objasnio nego ja.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.999
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Zeljko93 je napisao(la):
Pozdrav svima.
Zamolio bih vas za nekoliko saveta u vezi sa mojim malim problemcicem, naime pocetnik sam i vodim se skolom Ace Ivanovic gde on kaze da se prilikom zabacivanja stap krece u inrtervalu od 11 do 1 kako bi se izbegli otvoreni lupovi. Trudim se da maksimalno to postujem i to fenomenalno funkcionise kada su kratki zabacaji u pitanju ali kada se izvuce malo vise snjura to vise ne radi, tj nedostaje sila koja bi snjur izbacila do kraja leti do pola i tu pada, i nekako sticem utisak da je put koji prelazi stap prekratak da bi snjur izbacio do kraja, onda ga ja pustim na vise od 1 tu se onda jave otvoreni lupovi i eto novog problema.
Gde gresim?????
Unapred hvala na savetima..
Pozdrav @zeljko93.

Dobro si primetio da je razmak kretanja stapa 11-1 prekratak za vece duzine kanapa izvan stapa. Ta radna duzina se mora prilagoditi duzini kanapa a  osecaj te radne duzine se stice vezbanjem i razmisljanjem o onome sta se radi.

Uzrok sto, posle povecanja radne duzine stapa, dobijas otvorene lupove moze lezati u tome kako vodis stap. Ako stap guras i ``vuces`` onda nepravilno rasporedjujes ulozenu silu i javice se otvoreni lupovi ili razne nepravilnosti u kretanju kanapa cak i bez obzira na radnu duzinu stapa.

Najbolje bi bilo da zamolis nekog da snimi kamerom to sto radis i bice mnogo lakse otkloniti nedostatke, ovako samo mozemo uopsteno govoriti. To je najlaksi nacin jer inace bi nam morao do detalja opisivati kako ti se krece ruka ( polozaji nadlaktice i podlaktice itd) prilikom bacanja.
 

stibra

Newbie
Učlanjen(a)
12.01.2016.
Poruke
12
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zagreb
kamera je zakon za učenje, ima i genijalnih aplikacija za analizu videa, npr. Technique.
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Hvala svima na savetima. Snimicu se pa cu postaviti snimak da malo prodiskutujemo o tome, hvala jos jednom..  :)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Željko odakle si?!? Nađi nekog kolegu, najlakše je uz živu reč...
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Znam da jeste, poznajem par ljudi ali svi su oni zaposleni i porodicni ljudi pa mi je malo glupo da ih cesto cimam da ispravljaju moje greske i provode vreme sa mnom, naravno posavetovacu se i sa njima, ali sam zeleo da cujem sto vise misljenja.. iz lazarevca sam inace..  :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Znam ja par dokonih iz lazarevca. Kao rade a u stvari dokonisu ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno