Pupa

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
Bistro.ako bi mi neko mogao pomoci da mi objasni kako se pravi jedan dio musice bilo bi mi korisno.Hvala unaprijedIMG_20231017_083400.jpg
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Zdravo Dario, pocni da gledas youtube tutorijale ;)
Uglavnom, materijali se nakon uradjenog tela dodaju u toraxu postepeno. Na slici imas dodate nogice, koje bih radio od npr jarebice, dalje neki crni dabing kao grudi, zacetke krila (crno zaseceno pero), pa antene i glavu. Pre svega toga se koristi pokrov za ovaj deo musice, koji opet moze biti od nekog tamnijeg pera.

Probaj ovako nesto:
Na videu je tular iz fam Limnephilidae, a tvoj je iz roda Brachycentrus sp (eng. Grannom caddis, po naski zelenas/gara/poskaka). Slicno se rade oba.
Najvise se koristi na pocetku sezone.

 

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
Pozdrav Malo sam citao oko poskaka uglavnom porodica trichoptera ako se tako pise pa sam i napravio neke vrsteIMG_20231028_114801.jpg
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Oholi, jesi li radio nesto slicno na tvom kanalu? Mogao bi da nas obradujes sa nekim tutorijalom na ovu temu
 

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
Sada pavim set musica gdje ce biti svega po malo poskake, pletene kamenjarke,krejice...
Kako vam se cini ovo sto sam do sada napravio
IMG_20231030_083132.jpg
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
S obzirom koliko dugo vežeš ovo ti je dobro!Ovim srednjim "trula višnja" ja bih dodao kragnu od pauna.Ili nešto drugo...po volji ti!
 

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
S obzirom koliko dugo vežeš ovo ti je dobro!Ovim srednjim "trula višnja" ja bih dodao kragnu od pauna.Ili nešto drugo...po volji ti!
Hvala na odgovoru do sada sam sve ucio sam ali od skoro sam poceo da ucim sa jednim profesionalcem i dosta sam stvari oko musica naucio za 2 sedmice.Upratio sam o nekim musicama kako se prave i svaku put ucim neku novu musicu i varijante kako se ona moze praviti
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.106
Broj reagovanja
932
samo naprijed ovo što praviš već sad je jako dobro i zasigurno će da lovi...
 

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
Veoma dosledno bez mnogo svrljanja
Nimfe ce verovatno da budu korisnije ako ih otezas. Osim ako ne pecas na tirolac/lajner
Za sad sam napravio suve musice trulu visnju sam otezao tako sto sam oblik tijela naprabio od olovne zive i stavio sam je dosta a inda sam samo prekrio materijalom.sledece sto cu praviti su pletene kamenjarke i bice toga jos uglavnom slikacu sve ovde
 

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
IMG_20231103_104259.jpg
Ovo je do sada sto sam radio ove musice iznad bambulja to su vejavke imaju i drugi naziv ne mogu da se sjetim.trebam da napravim jos poskaka kamenjarki krejice trebam praviti ne znam da li da oravim od cdc ili od krila kreje,muhu zuti patak cu praviti i jos dosta njih pravicu dosta musica do marta jer u tom periodu negdje bih trebao kupiti sebi prvi mahac i uciti se a ako neko zeli da kupi musce da ne moram praviti.Musice su lovne ljudi koji su kupovali lovili su na njih i moj djed je takodje na njih lovio_Od kako sam poceo uciti sa jednim profesionalcem dosta sam sebi olaksao pravljenje muha
 
Vrh Dno