Quickline бланк

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Да ли неко има искуства са PacBay Quickline #6? Да ли има осетљив врх, питам због Дрине и липљена?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Nisam sa #6...ali koristim 7, 8, 9 i 10. Ako je 6 kao ostali, mislim da ces biti zadovoljan, mada treba pogledati i 5wt. Svaki model je bar za pola klase jaci i odgovaraju im strune sa viskom grejna. Meni je 9wt toliko drag da sam kupio jos jedan isti blank pre nego sto su nestali sa trzista (ovde kod mene.)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
Vladane reci mi jesu li fast ili medium fast?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Kada je Quickline serija izasla, vecina je poredila ovu seriju sa Sage Z-Axis po brzini. Neki su zapravo tvrdili da je Quickline nesto brzi. Nemam Z-Axis da uporedim ali je moje misljenje je da je Quickline najbolja serija koju je Pac Bay ikada izbacio. Novi Arctos blankovi koji su zamena za Quickline su korak nazad. Nije mi jasno zasto...? Definitivno brza akcija ali nije ukrucena preko mere i bez duse. Mogu da uporedim CTS MX sa Quickline, doduse oba su 10wt, Quickline je brzi blank.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Jos da dodam...postoji neproverena prica da su NorthFork Components kupili mandrele za Quickline seriju od Pac Baya. Nova NorthFork serija LMX FAF ima istu FAF Oznaku koju je imala Quickline serija, a cena je ostala ista. Takodje specifikacije su iste. Verujem da se ova serija radi u Aziji, iako NortFork to ne kaze..ali sudeci po ceni mislim da da. Mozda neki interni dil...spekulisem. ;)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
Znaci ako je slican MX onda je Medium fast. Sto otprilike odgovara Z axisu ako je za nijansu brzi tj ostriji
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Ne, nisam to napisao, mozda nisam bio jasan... Ovo sam napisao, a sada boldovao:

Mogu da uporedim CTS MX sa Quickline, doduse oba su 10wt, Quickline je brzi blank.

I to poprilicno brzi/kruci. Ali oba su 10wt. U stvari, evo sad se igram blankovima koji jos nisu uradjeni, MX 10wt je zapravo nesto meksii od Quckline 9wt. A Quickline je 9wt. Sto znaci da nisu slicni.

Ovde su CCS mere za Quickline pa pogedajte. Pise za 6wt da ima AA od 70...a 70 i preko bi vecina okarakterisala kao fast. Ovi u tezim klasama koje ja koristim su blize med fast, sa AA 66-68.

http://merricktackle.com/rodblank-pdfs/pacific-bay-rod-blanks.pdf
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Напрасно су нестали Quickline бланкови из понуда европских род билдинг сајтова. @владан зашто кажете да су Actros корак назад? И како коментаришете дужину 9.3?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Arctos je nesto sporiji i tezi blank od Quickline. Pac Bay je uvek nudio solidne blankove i ne verujem da je Arctos los...ali obicno svaka nova serija blankova je brza i laksa od prethodne, pa zato.

Za velike reke kao Drina 9’3” je lepa duzina...

Ako neko zeli bas Quickline, zaista verujem da je North Fork LMX FAF isti blank.
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Да ли постоји спецификација за Arctos,  АА, ЕРН, фреквенца бланка?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Nisam nigde video CCS specifikacije za Arctos. Pac Bay kaze ‘fast’ u opisu blanka.
 
Vrh Dno